liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golf VI 2.0 tdi 110cp remap vs Audi TT 1.8t 180cp 1-0

    Nu prea e posibil ce spui tu acolo, ori era mamaie la volan, ori era masina stricata .
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Si mai vreo doua imi par trase de par acolo :-)
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Mi ati adus aminte de ce nu mai postez aici

        Comment


        • Ce e asa spectaculos in filmul ala?

          Cati CP are acum Golful remapat? 140CP? Are si alte modificari?
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Scrie in descrierea clipului

            Comment


            • N-am observat de pe telefon.

              Bun, deci scrie si tu pe viitor 2.0 TDI 110CP remapat (stage XXXXX) + modificari (din sunet si evacuarea pare modificata) = 178CP

              sau macar simplu 2.0 TDI 110CP remapat 178CP ca sa stim despre ce vorbim.

              Un om normal cand vede remapat simplu se gandeste la un diesel turbo la un 20-25% in plus si cam atat.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Originally posted by hasserro View Post
                Mi ati adus aminte de ce nu mai postez aici
                https://youtu.be/muUoa0aLNak
                De ce mai postezi aici?

                Comment


                • Evacuarea este stock. Am scris doar remap cand am postat pentru ca este doar stage 1. Evacuarea este stock, ce nu am mentionat, dpf si egr off.
                  @andreyi, nu voi mai posta, aici tot ce se posteaza sunt "aberatii" sau basme.

                  Comment


                  • 178CP de la 110CP doar cu soft stage 1 si anulare DPF off (~5%, teoretic, desi nu cred practic) si EGR off (~3%, teoretic ...).

                    Nu stiu cine abereaza.

                    Iar cu anularea DPF, evacuarea nu mai e stock ci modificata. Ca nu e sport e altceva dar numai stock nu mai e.

                    ~~~

                    Acum, stiind puterea acelui `Golf VI TDI 2.0 110CP remap`, rezulatele de mai sus sunt plauzibile ...
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Cred ca fisa dyno abereaza. Inainte sa vorbesti, cum face marea majoritate de aici, toti expertii, documenteaza-te. 2.0 tdi 110 este dpdv hardware identic cu cel de 140, difera doar ambreiajul si cutia care este in 5 trepte.
                      Evacuarea nu are niciun fel de modificare, s-a scos partea cu cenusa, s a golit, s a pus la loc.
                      Chiar a fost o mare greseala sa postez aici, dupa 4 ani, exact acelasi comportament al expertilor in orice domeniu. O zi buna!

                      Comment


                      • Originally posted by Amiralul View Post
                        E tocmai cum nu te aștepți. Cilindreea mica isi spune cuvântul la Tce. Nu e suficient ca motorul sa fie supra-alimentat.
                        Vechiul 1.6 nu prea vedea 5000 rot, deci înseamnă ca e adevărată undeva treaba ca masina cum ti.o înveți asa o ai.
                        Incontestabil 16v face multe motorizari, chiar si de la mărci bune.
                        Mulți km buni.
                        Ps: ce tip de bujie ai?
                        3 bujii sunt originale de fabrica . 1 e tot originala dar nu din fabrica , a fost schimbata acum 10.000km
                        P.S. in cazul in care m-ai intrebat pe mine )
                        Last edited by iulica097; 22 June 2018, 15:29.

                        Comment


                        • Originally posted by hasserro View Post
                          @andreyi, nu voi mai posta, aici tot ce se posteaza sunt "aberatii" sau basme.
                          Din partea mea a fost doar o ironie la adresa postarilor tale legate de liniutele care nu au legatura cu Loganul, nu e nimic personal, am facut probabil ce trebuia sa faca un administrator, si anume sa mai taie din liniutele care n-au treaba cu Loganul. In rest, numa' de bine.

                          Comment


                          • M-a umilit un ford fiesta VIII 1l ecoboost 125hp. Cred ca face chiar si 16v, e altceva, alt "zvac" in 3 pistoane....nu se compara cu dacia. De ce ford poate scoate motoare in 3 pistoane care pot atinge 108km/h in tr 2 si dacia nu trece de 90cp ?
                            Nu cred ca fura vreun client de la renault daca apare logan 1l TCe de 125cp.... :|
                            Daca aveti posibilitatea sa-l conduceti, nu ezitati.

                            Comment


                            • de ce ? hai sa iti spun eu de ce...pur si simplu o iei logic (asta ar fi parerea mea ca argument pentru ce ai intrebat tu) dacia face modele low-cost si bineinteles ca pentru un low-cost nu se doreste un motor ''puternic'' ca sa zic asa , deoarece automat avand putere mai mare ai nevoie de alt sistem de franare mai performant , alta suspensie , alte planetare si etc etc... ceea ce duce la costuri de productie mai mari si implicit si costuri de intretinere mai mari...si exact asta nu se vrea . corect ?

                              ON: sa stii ca pe hartie face suta in 9.9 secunde forduletul de care spui dar in realitate nu se stie cum sta treaba...sincer daca as avea ocazia m-as da cu unul de curiozitate si cred ca daca nu il fac , cel putin egal sunt pe primele trepte cu el . spun asta pentru ca m-am dat cu masini mai puternice si marci mai bune decat ford care faceau suta cam tot asa in 9.8-9.9 secunde si am fost egal pana la 120 cel putin , bineinteles conteaza soferul foarte mult dar nici dupa ce plecasem de pe loc in treptele 2 si 3 nu se apropiau de mine dar nici nu se distantau .

                              P.S. aaa si in legatura cu 1.0TCe...din ce am auzit si am vazut pe internet cica cei de la renault cauta sa faca din motorul 1.0SCe un TCe si zic asta pentru ca 1.0SCe are distributie variabila care dupa parerea mea nu isi avea rostul pe un aspirat cu o asa mica cilindree ...nici macar pentru consum redus
                              Last edited by iulica097; 23 June 2018, 01:56.

                              Comment


                              • Stiu ce zici Iulica Asta e, poate o sa apara pe viitor....

                                M-am tiunt 1 la 1 cu el pana la 80km/h...eu am dat tr3 si el deja s-a dus. Faptul ca ia 100 si ceva cu tr 2 inseamna mult. Si cum zici si tu...mai m-am dat cu masini care iau suta un pic sub 10s, dar asta e ambitios rau. Da-l in spanac ) Bun ford...n-ai ce zice.
                                Uite cum ia 165 cu tr 3 ) https://www.youtube.com/watch?v=OhyIEhYrx64

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google