liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai am sa pun axa sa fac softul si alt ambreiaj dar vaca trage bine acum
    Can't touch this !

    Comment


    • Nu uita Ionut ca a mea este inca stock.
      Ori cum astept sa finalizezi lucrare ca sa se vada diferentele si pe urma mai caut si eu niste ponei pe undeva.
      Pana atunci nu mai ma dau decat cu Pacco ca de la turbo la turbo (:
      sigpic

      Comment


      • Stoicanu: a ta si stock ramane. Nu prea ii poti face mare lucru la motorul ala chiar daca e turbo
        sigpic

        Comment


        • Trage cam ca un 16v 0.9. Am mers putin cu ea aseara imi place. Catalizatoru scos turbina mai mare soft si aia e :d
          Can't touch this !

          Comment


          • Nu stiu ce sa zic cu turbo mai mare )
            Ca idee: sa vada in ce presiune merge turbo ala. Ii poate da putina presiune mai mare (nu stiu ce turbo e, poate ne lamureste cineva un cod ceva), sa ii faca alt traseu de admisie + intercooler mai mare cu traseu din inox/aluminiu, alta evacuare, soft pentru benzina mai multa si cam aia e. Ar putea sa ii creasca ceva puterea. Dar nu stiu cat de safe e. Catalizatorul nu influenteaza asa mult la turbo. Ba chiar ii poate merge mai prost cu sonda anulata.
            sigpic

            Comment


            • Am gasit pe un site strainez
              Optim 104cp cu 150nm
              Power 115cp cu 160nm
              Eu zic ca este suficient pentru un cotetz.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by alessandro View Post
                Gpl ul incepe sa isi faca efectul.

                Parametrii buliti, supape, greutate....nu mai e de curse...welcome to my world
                Era de la bujii, erau praf. Acum e ce trebuie si e in halul ei .
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Felicitari pt Pitesti.

                  Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                  Comment


                  • Pai ce ai facut la Pitesti?
                    sigpic

                    Comment


                    • stoicanu: vreau eu lansata de la 40 si 60,stima

                      Comment


                      • doua filmulete cu viteza la legale trofeul pitesti
                        videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                        videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
                        Can't touch this !

                        Comment


                        • Am obtinut locul 1. Multumesc frumos !!!

                          In primul filmulet cu Honda aceea, era un CRX VTI de 160 cp. cu probleme la ambreiaj cica, cu Toyo R888 pe fata si jante Sparco. Ne-am dat la libere si l-a incadrat la S2.

                          In al doilea filmulet m-am dat cu Suzuki Swift model 1992, aveam spaima ca ma bate de vorbesc singur, era un 1.3 16v 101cp la baza, 800 kg., cu admisie, traseu marit fara catalizator si toba, golit blana (eu aveam scaunul in dreapta) si l-am recuperat si l-am batut cu jumatate de masina. Daca aveam si eu plecare ca a lui...

                          In afara de Honda de 160 cp. nu m-a batut nimeni. Adversarii de la S1 erau cei 4 ce urmau dupa noi in clipul cu Honda (Peugeot 106 1.4 16v pregatit de drag, Suzuki Swift 1.3 16v, Dacia Logan 1.4 al lui Vampy, Honda CRX 1.5 16v 115 cp) + o Dacia 1300 cu Alpine, serpi, traseu si carburatoare Dellorto duble, un Clio Symbol 1.4 MPI, un Golf 3 1.6 varza si o Skoda Fabia 1 1.6 16v, .

                          edit: i-a batut Loganul ala de care radeau ca are gaz .
                          Last edited by aleXpeed; 16 June 2014, 00:34.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Bravo ma tantalaule !
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • S-a facut.
                              Referitor la lansate.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Ionut.11 View Post
                                ................................
                                Eu vs logan 1.6 8v stock 2-0 a doua oara am plecat prost rau eram cu lau in masina l.am luat pe parcurs si l.am articulat bine
                                Eu vs logan 0.9tce 0-2 din mers odata de la 40 cu a doua, odata de la 60 cu a doua ma ia pe capat de 3
                                Nu inteleg cum ai nepotit Loganu ala 1.6 si ti-ai luat-o de la 0.9 tce.
                                Ma gandesc ca era mai ametit asa ala cu 1.6...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google