liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu vs reno 19 cabrio 1.8 16v 135cp cu cutie ceva mai lunga( 70km/h a1a, 120 a2a, 160 a3a, 200 a4a) 0-2 aproximativ 2masini.
    Pana pe la 100km/h(pe ceasurile lui) sunt in fata apoi ma ia..
    M-am dat cu masina cum e, fara usurari si alte magarii.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • ce inseamna alte magarii ?

      Comment


      • Sa-ti faci nevoile inainte sa te dai gen.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Originally posted by al!n View Post
          Eu vs reno 19 cabrio 1.8 16v 135cp cu cutie ceva mai lunga( 70km/h a1a, 120 a2a, 160 a3a, 200 a4a) 0-2 aproximativ 2masini.
          Pana pe la 100km/h(pe ceasurile lui) sunt in fata apoi ma ia..
          M-am dat cu masina cum e, fara usurari si alte magarii.
          sigur era 1.8 16v ala de 13x cp ?
          ca mai sunt si d-alea de 110 cp ...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • un f7p de 136cp vs 1.4 ... si esti in fata pana la 100 la ora si apoi doar 2 masini diferenta sincer trebuia sa iti iei 100m din 400 .

            Comment


            • Trebuia.....Din cate stiu eu masina lui e mai grea decat loganul+cutia lunga ce nu il ajuta la demaraj+ ca masina mea nu e stock.
              Daca avea cutia de fabrica sigur statea altfel treaba, in sensul ca pleca mult mai bine de langa mine.
              De 135cp e Cristi, e un preten d-aici din mioveni.
              Last edited by al!n; 12 September 2012, 11:25.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • r19 in toate mintile face suta in 8 secunde, cu cutia aia lunga cu tot. daca-mi permiti, ce modificari trebuie la logan 1.4 sa ia suta in sub 8 secunde?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Da am zis eu ca masina lui e 100% in toate mintile? Sau ca masina mea face suta in 8secunde?
                  Eu am zis doar ce s-a intamplat la linie.
                  Oricum nu ma interesaza prea tare rezultatul sau ce are masina lui pentru ca din start nu poti compara doua motoare de putere total diferita.
                  Am zis sa incerc sa ma dau cu ceva mult peste mine, pentru ca de logan 1.4modificat vs logan 16v stock sau vs 1.6 cu soft si cu banchetele scoase s-a cam plictisit lumea, inclusiv eu.

                  P.S: Si eu ma asteptam sa imi dea bine de tot bataie.
                  Si plus de asta eu nu sunt genu sa ma bat cu pumnii in piept ca m-am tinut cu el sau ca masina mea trage, astea sunt masinile si asta a fost rezultatul.
                  Last edited by al!n; 13 September 2012, 04:55. Reason: Automerged Doublepost
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • pai date vere cu veironu` , da stai..ca ai zis ca nu ai unde pe acolo...

                    Comment


                    • au dat Dracii in voi ?

                      Comment


                      • n-are Alin de ce sa minta, ala a fost rezultatul si asta e.Ca nu stie ala sa se dea sau ca nu merge nu stiu ce e partea a 2a.Eu am fost doar mirat,ma asteptam la mai mult de la rabla aia ,dar e posibil sa fie si foarte grea.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Au dat dracii da...

                          Daca Alin bate un 1.6 mpi, de ce nu ar sta langa un Reno19 obosit cu transmisie de dizal?

                          Aici sa mor io daca spui ca ai facut cu unu de alta categorie si l-ai batut sau ai stat langa el, gata frate e blat pe fata.

                          Comment


                          • nu stie ala sa se dea ma, a scris XP mai sus

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian View Post

                              Aici sa mor io daca spui ca ai facut cu unu de alta categorie si l-ai batut sau ai stat langa el, gata frate e blat pe fata.
                              Nu numai aici, peste tot e asa. Exact asta am patit eu pe 4t cand am zis ca am batut lancer de 170cp...
                              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                              Comment


                              • Mda...nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte de o disputa de aici cand am spus ca am dovedit un A4 1.9tdi, pfffff ce l-am mai suparat pe unu (nu dau nume) ca sa ma pun eu cu aia din categoria mea, ca sa imi vad eu de troaca mea (vorbit asa de pe scara, undeva de sus) .

                                O sa postez numai cand ma pun cu cate o bena, o masina de colectat gunoiu, chestii d-astea, ca poate atunci mai crede lumea ca am iesit in fata.

                                Originally posted by CataFOF View Post
                                nu stie ala sa se dea ma, a scris XP mai sus
                                Pai si sa fac scoala cu el ca nu stie sa se dea? D-aia mai sunt si faine treburile astea, ca nu tot timpul pusca cum spune cartea.

                                Asta e problema aici, imediat ca "pfff, pai ala face frate suta in zero secunde, vorbesti prostii, n-ai nici o sansa" etc etc, da ce ma' ai fost tu la volan? N-ai fost, a fost altu habarnist probabil si l-am facut. Ca masina e leizar, e partea II.
                                Last edited by Octavian; 13 September 2012, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google