liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cand ne dam ? 08melc si clk-ul?

    Comment


    • luna viitoare poate, dar am cauciucuri mult prea praf pentru liniute.

      Comment


      • Originally posted by flopy84 View Post
        Eu tot astept o provocare de la un posesor de 1.6 MPI, dar sa fie stock. Si eu sunt curios sa vad cum stam, pt. ca au acelasi timp pt. 0-100Km/h.

        Deci sa inteleg ca cel de 1.6 are filtru sport si evacuarea schimbata, dar fara soft si al!n are filtru sport, evacuare schimbata, axa cu came schimbata si soft. Este corect ce am scris?

        Din ce am vazut pe filmulet, teoretic fac acel 1.6 pana la 140 Km/h. Oricum, el i-a dat-o pe a IV-a cam devreme, desi nu mai conta pt. ca era departe de al!n.
        Avea doar toba sport si filtru sport, nicio evacuare modificata.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Te referi la cel cu 1.6, nu ?
          Da al!n are tot ce am enumerat eu acolo?

          Comment


          • Da, in rest ce ai scris acolo asta are Alin facut la masina. Softul este de fapt o remapare, nu este facut softul final.

            Sunt curios de Filcor cu MCV-ul lui Fane.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by al!n View Post
              Eu vs logan 1.6 cu filtru si toba sport.Aman2 am avut cate o persoana in dreapta.
              http://www.youtube.com/watch?v=PrFjDFVdQhY
              Sa moara vanilia mea! Eu inca nu pot sa-mi revin!

              Auzi, da' cine te tinea, de zicea soferul din 1.6 "lasa-l! lasa-l ca iau pe traseu! lasa-l ma!"
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by flopy84 View Post
                Eu tot astept o provocare de la un posesor de 1.6 MPI

                sunt curios sa vad cum stam, pt. ca au acelasi timp pt. 0-100Km/h.

                Eo Eo , cand ? sau oricine , am chef dar nu am cu cine

                Comment


                • Vitriol:Pe mine nu ma tinea nimeni..ca eram in masina la mine)
                  Fofonea:Pai cu tine nu se da nimeni..te stiu toti de frica)
                  1.6le ala avea filtru sport si finala sport si e preferance.
                  Last edited by al!n; 25 August 2011, 01:47.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • traseu Anina - Resita drum plin de curbe stranse si serpentine

                    Crafter 2.5 TD 136 cai vs Logan PH2 DCI 70

                    pe linii drepte tragea mai bine dar pe curbe era mancat de viu. in virajele mai largi puteam forta sa il iau pe exterior cu aproape 15 20 kmh mai mult decat intra el in viraje cu scrasnet de gume. pe perioadele de franare iar ma apropiam de el putand clar sa franez mai tarziu ca el.

                    stabilitatea si franarea superioara a Crafterului fata de logan am observat o si pe traseul Hateg - Hunedoara varianta folosita in CNR

                    a se tine cont ca eram absolut gol

                    Comment


                    • Originally posted by aleXpeed View Post
                      Da, in rest ce ai scris acolo asta are Alin facut la masina. Softul este de fapt o remapare, nu este facut softul final.

                      Sunt curios de Filcor cu MCV-ul lui Fane.
                      filcoru cu dricu cand vreti voi. il manac pe paine, sa aduceti sare fise noi bobina noua. melcule ti-e frica? hai ca stiu ca n-ai inca soft.......si vezi ca te cam dai de gol...intreaba dan de tine daca nu cumva te-ai incolacit de vreun copac....ai uitat sa-l mai suni.

                      Comment


                      • Originally posted by alessandro View Post
                        traseu Anina - Resita drum plin de curbe stranse si serpentine...
                        pe drumul ala se parcurg doua probe speciale in raliul banatului iar pe carasova inspre resita, se tine etapa nationala de vtm. ti-ai gasit unde sa te dai...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by al!n View Post
                          Eu vs logan 1.6 cu filtru si toba sport.Aman2 am avut cate o persoana in dreapta.
                          http://www.youtube.com/watch?v=PrFjDFVdQhY
                          Mi se pare mie sau ala schimba cam devreme? am vazut ca pe la 110 km/h el era deja in tr4.
                          A nu se intelege ca eu contest victoria lui Alin, departe gandul de mine.
                          sigpic

                          Comment


                          • Hopa hopa...ne-am revenit si am facut o victimaa...Fiat stilo din 2004 1,4 16v,95cp...2-0 vreo 3 masini din cat am vazut in oglinda
                            Trage bine masina, deci si-a revenit...maine verific uleiul
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • Originally posted by Seba View Post
                              pe drumul ala se parcurg doua probe speciale in raliul banatului iar pe carasova inspre resita, se tine etapa nationala de vtm. ti-ai gasit unde sa te dai...
                              stiam de la matale. e driving heaven

                              Comment


                              • Originally posted by alessandro View Post
                                traseu Anina - Resita drum plin de curbe stranse si serpentine

                                Crafter 2.5 TD 136 cai vs Logan PH2 DCI 70

                                pe linii drepte tragea mai bine dar pe curbe era mancat de viu. in virajele mai largi puteam forta sa il iau pe exterior cu aproape 15 20 kmh mai mult decat intra el in viraje cu scrasnet de gume. pe perioadele de franare iar ma apropiam de el putand clar sa franez mai tarziu ca el.

                                s............................
                                Aveai ceva incarcatura?
                                Cu Peugeot Boxer 2.2 hdi (120 cp, 320 Nm) cu start lansat din tr II n-a luat nici un metru in fata (dci 70 cp) si mai aveam si 120 kile in dreapta.

                                Cu 600 kg incarcare, se duce in fata dci 70 cp, dar nu ca racheta.

                                PS: la 150/h il impingeam de la spate... ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google