Dacia Logan 1.6 16v VS.Proton Persona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @mariusnicolae. nu am avut probleme cu ea (inca ) dar mi se par multi bani pt ce face. a mea a fost 10500 (laureate dci). ai idee ce luam de banii astia? nu ma refer la masini noi ca n-am obsesia asta. sunt o gramada de octavii pe care romanii n-au mai putut sa le plateasca si sunt cvasi noi si care arata cum arata si au dotari adevarate. si multe alte optiuni. nu suntem pe topic sh ca ti-as da multe linkuri.

    @sir Andrew. mie mi se pare o prostie romaneasca sa ai pretentii numai la masini in tipla atata timp cat ai iesit cu ea din fabrica si ai pierdut deja un sac de bani. cat crezi ca ai mai lua pe una cum am descris-o mai sus care a costa 10500 ?? cred ca dupa 2 luni scazi undeva la 7000 si asta ca sunt generos. cred ca se duce direct in 6000

    Comment


    • #47
      Eu nu am dat 10k. M-a costat 6500 plus 1000 euro costul tichetelor. Deci nu 10,5k euro. Daca luam Octavia trebuia pe langa aia 6500 sa mai pun 4000. Adica inca aprox 70%. Enorm dupa parerea mea. Enorm....enorm....enorm.
      Chestia e ca eu am prins o oferta foarte buna cu discount de aprox 1600 euro si 200 euro de la dealer.

      Comment


      • #48
        Cand iti iei masina noua nu o iei sa o vinzi si sa calculezi cat mai iei pe ea dupa cateva luni
        O iei sa o pastrezi 5 ani de voie, si sti ca nu ai stres, benzina sa fie.
        Daca ai posibilitatea de ce sa nu iei noua?
        sigpic
        !

        Comment


        • #49
          @ andrew. asta ce are ?! http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C24111403.html
          pariu ca e mai buna clar decat...?
          sau asta
          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


          @vdmihai. multi au fost obligati sa le vanda ca nu mai aveau de rata care din cate stiu erau vreo 300 eu/ luna.

          Comment


          • #50
            Nu a zis nimeni ca nu ar fi bune sau mai bune, insa...te trezesti ca pica aia si aia. Ok poate le nimeresti bune. Pentru cei care nu au vrut sa-si bata capu, nu-s frustrati si nu sufera de sindromul urii contra Dacia, au preferat un Logan nou, sa-l foloseasca frumos si vreo 4-5 ani sa nu-si bata capul prin serviceuri.

            Comment


            • #51
              eu ma indoiesc profund ca alea ar avea probleme timp de 4-5 ani. am pus special benzinare ca sa nu sara lumea ca ar aparea probleme diesel. dupa cum vezi sunt cumparate in romania si au carti service.
              asta e alta vrajeala. nu schimba romanul niciodata masina dupa 5 ani. sa fim seriosi. de abia termini de platit si o vinzi pe nimic ?! mai bine mergi cu taxiul. nici macar "mogulii" nu-si schimba masinile la noi dupa 5 ani.

              Comment


              • #52
                Tare frustat esti ca ti-ai luat Logan.Cred ca ,consideri ca ai facut cea mai mare greseala in viata asta.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by B997NDL View Post
                  @ andrew. asta ce are ?! http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C24111403.html
                  pariu ca e mai buna clar decat...?
                  sau asta
                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  @vdmihai. multi au fost obligati sa le vanda ca nu mai aveau de rata care din cate stiu erau vreo 300 eu/ luna.


                  n'au nimik...doar 78.000 respectiv 133.000 km.
                  ce tare aia cu freonu la octavia.pariu ca minte?)

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Pacco View Post
                    Tare frustat esti ca ti-ai luat Logan.Cred ca ,consideri ca ai facut cea mai mare greseala in viata asta.
                    sper sa se rectifice situatia. daca fac rost de ceva bani ca pe ce iau pe logan imi iau bicicleta sau drujba.

                    @mahay. la cum arata skoda aia as face schimb cu el imediat.

                    Comment


                    • #55
                      eu am dat pe un prestige 9800 euro am platit cu banu jos am primit masina in 3 zile, nu imi pare rau aveam bani sa ma duc pina spre 18 mii da am considerat ca nu se merita sa dau bani degeaba in plus sunt super multumit de masina.Skoda are si diferenta de curs mai mare asa ca la final dai mai mult decit scrie pe hirtiuta ca ei calculeaza la cursul lor care era mai mare binisor decit la dacia .Masina ma duce din a in b si atit, simbol de statut social!! nu sufar de boala asta.Am si un motor suzuki asta ca sa ma bucur de zilele frumoase vara, in rest fiecare face ce vrea cu bani lui, da parca prea esti inrait sau mi se pare mie, relaxeaza-te ca nu are rost.Sanatate sii sa ai bani sa cumperi ce doreste inima ta .

                      Comment


                      • #56
                        @NDL:vezi ca era unu aici care vroia sa faca schimb/vanda o skoda octavia rs,una galbena.Daca tot esti fan inrait skoda.Multa bafta.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          aia galbena ia-o tu. eu mai astept. multumesc pt pont

                          Comment


                          • #58
                            hm adica masina ta n-are nici o problema, dar esti nemultumit de ea ca la banii de logan nou, TU n-ai luat una sh, de clasa superioara. a fost alegerea ta, masina n-are nimic, tu ai o problema, dar ai descoperit-o prea tarziu...un polo sau alta tigaie din clasa mica isi merita banii, de noua? da, ca doara poarta sigla folxvagin pe frunte si pe coor...nu judecati cu aceeasi unitati de masura, asta din nou e ceva des intalnit la romani, mari fani de bmw de pe vremea cand bmw faceau avioane care ne arau tara din aer...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #59
                              @NDL:si nu mai compara Logan-ul( care,cat ai dat pe ea,10.000e?) cu un SH gen Skoda Octavia 2 care posibil sa fi costat dublu.
                              Ce te-ai astepta,sa fie mai proasta skoda?
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Seba View Post
                                @ndl: de ce nu ti-ai luat o hitlerista pacurinara, daca tot esti asa fan inrait.
                                Originally posted by Pacco View Post
                                Tare frustat esti ca ti-ai luat Logan.Cred ca ,consideri ca ai facut cea mai mare greseala in viata asta.
                                Originally posted by Seba View Post
                                hm adica masina ta n-are nici o problema, dar esti nemultumit de ea ca la banii de logan nou, TU n-ai luat una sh, de clasa superioara. a fost alegerea ta, masina n-are nimic, tu ai o problema, dar ai descoperit-o prea tarziu...
                                Seba,Pacco si alti colegi,,hai sa va luminez eu in privinta NEMULTUMIRII lui NDL in privinta loganului.

                                Omu la 45/46 de ani cati are nu si-a cumparat masina cu banii lui si din munca lui.
                                Loganul ala la 10500 de euro a fost cumparat de tatal lui si cand i s-a facut masina cadou NDL l-a facut nebun ca nu i-a luat o masina SH din NEMTIA HITLERISTA. Asa ca alegerea nu i-a apartinut lui NDL...ci tatalui sau care dupa ce a muncit pe branci sa ii cumpere o masina noua marca LOGAN,fiul nu ii apreciaza cadoul facut. Toate astea le-a declarat insusi NDL pe alt thread si am facut o mica corectura aici pt a afla si voi raspunsul la intrebarile voastre.

                                NDL,,data viitoare da si raspunsurile la intrebarile colegilor si nu ii mai induce in eroare ca ti-ai cumparat singur masina cand treaba sta in realitate altfel...adica ti s-a facut loganul CADOU de tatal tau.

                                Ps,,,uite si postul in care a declarat ce am scris mai sus......

                                @ parples:
                                eu n-am spus ca n-as vrea cee'd sau leon sau bmw pt ca are garda mica. am spus ca cine are logan l-a ales pe considerente financiare. nu m-am exclus si n-am spus cum zic unii ca aveam bani de bmw dar m-a convins garda inalta a loganului. sa fim seriosi. daca ai greutati in a deslusi ce inseamna "ipocrit" exista dex online
                                si daca tot nu sunt ipocrit, trebuie sa recunosc ca loganul mi l-a cumparat tata a vrut sa-mi faca o surpriza ca daca eu aveam cei 10500 cat a dat el la dealer (cash) nu mai discutam acum aici dar atat l-a dus capul ca avea 79 de ani atunci si spunea cum zic multi pe aici: "masina noua e cea mai buna"
                                frate-miu cu aceiasi bani si-a luat un e90 320d din 2007. care crezi ca e mai castigat?!
                                Last edited by Ivan Marian; 9 May 2012, 12:06. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google