Ce este mai important de imbunatatit la un Logan ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crull View Post
    Da si scaunele sa fie si cu piele si tot in 8000 euro sa se in cadreze. Orice upgrade aduce cheltuieli, oricat de mici ar fi cheltuielile scade partea cu profitu.
    macar sa bage scaune mai bune optional (pt un confot sporit eu as da 200 euro)

    Comment


    • @lungan

      Eu nu doresc sa fac tunning;vorbeam despre lucruri elementare pe care aceasta masina ar fi bine sa le aiba,adica un post de conducere decent si nu cred ca ar trebui crescut cu mult pretul pentru asta.Decenta nu fite.
      Last edited by IancuMIC; 28 November 2011, 13:27.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Comanda audio de la volan, plafoniera spate, cotiera sunt imbunatatiri care le am si cu certitudine aduc un plus de confort cu cheltuieli destul de mici. Conductele de aer pentru pasagerii spate dupa parerea mea este o alta imbunatatire care merita facuta si consider ca nu necesita un mare efort financiar.
        My ride

        Comment


        • Scaunele pozitionate mai jos.
          Garda la sol mai joasa.
          O aerodinamica mai buna.
          O izolare fonica mai buna.
          http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
          Everything sounds better . . .

          Comment


          • Uite, eu tocmai garda la sol mai ridicata o apreciez foarte mult.
            Pentru mine este un criteriu important la orice masina.
            In rest, intr-adevar, scaunele ar putea fi mai bine profilate(nu neaparat mai jos-mie imi plac asa), insa la aerodinamica si antifonare...i hear you my brother!!!

            Comment


            • Tabloul de climatizare butoanele de pe acesta,destul de incomod de manevrat;amplasarea comenzii geamurilor lipsita de gust.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • eu am modificat prima si prima data consola centrala din bord, cea cu butoanele de geamuri, de ventilator etc., am colantat-o cu rosu, apoi am vopsit aeratoarele cu totul(inele si lamele), am vopsit capacele de la difuzoare, consola cu frana de mana si schimbatorul;
                pasul 2 au fost jantele de aliaj
                pasul 3: audio(cd player, subwoofer si tweetere)
                restul au venit de la sine

                Comment


                • Garda putin coborata si IZOLARE FONICA. La urmatoarea masina asta e primul lucru pe care-l fac daca nu are izolare fonica satisfacatoare. Poate o cotiera.

                  Comment


                  • Urmeaza sa fac imbunatatirile:

                    exterior: coborare garda sol + schimbat discuri (mai mari) si jante
                    interior: scaune Recaro + consola centrala

                    Sper sa si reusesc pana de anul nou, asta daca nu intru in buget...

                    Comment


                    • La scaune o sa ma bag si eu in curand (nu stiu cum or fi la PH2, dar la PH1 sunt sub orice critica, mergi de la TM la Orsova si te dai jos cu dureri de spate!), aveti ceva recomandari?

                      Deocamdata nu am schimbat prea multe pe masina, doar jantele, am luat un Player si 4 difuri (2 pe fata, 2 pe spate). Urmeaza scaunele, in rest nu cred ca voi schimba/voi pune altceva pe ea.

                      Comment


                      • Chiar nu pot intelege cum va deranjeaza scaunele de pe Logan.
                        Eu am 1,90, imi reglez scaunul cit mai sus, am loc la cap si apreciez la maxim pozitia inalta si atotcuprinzatoare. E cea mai buna din toate masinile pe care le-am condus.
                        Si la fel, garda la sol inalta, e preferata mea. Poti aborda fara probleme un forestier mediu sau sari un trotuar mai inalt.
                        N-ati fi zis si voi de vreun 1.2 TCe, fie el si varianta de 115 CP.

                        Comment


                        • Originally posted by Kavarnap View Post
                          Chiar nu pot intelege cum va deranjeaza scaunele de pe Logan.
                          Tu ai condus masina pe o distanta mai mare de 200 km/h???

                          Acum ceva timp era unul pe aici care spunea ca Loganul e cea mai confortabila masina...
                          E cea mai buna din toate masinile pe care le-am condus.
                          Si care ar fi acelea? Oltcit si Dacia 1300? Dintre astea cred si eu ca o fi cea mai buna, in rest....

                          Evident, eu nu am apucat sa conduc multe masini la varsta asta, dar cele pe care le-am condus printre care se numara VW Bora, Renault Megane si Skoda Octavia au fost toate peste Logan.

                          Si la fel, garda la sol inalta, e preferata mea. Poti aborda fara probleme un forestier mediu sau sari un trotuar mai inalt.
                          Garda la sol e buna intr-adevar, unul dintre plusurile masinii.

                          Comment


                          • Pozitia de condus la Logan

                            Am gresit putin la tastare.
                            Vreau sa spun ca pozitia la volan din Logan e cea mai buna.

                            Originally posted by Sifredi View Post
                            Tu ai condus masina pe o distanta mai mare de 200 km/h???
                            Chiar si cind bordul arata 200, da!

                            Originally posted by Sifredi View Post
                            Acum ceva timp era unul pe aici care spunea ca Loganul e cea mai confortabila masina...

                            Evident, eu nu am apucat sa conduc multe masini la varsta asta, dar cele pe care le-am condus printre care se numara VW Bora, Renault Megane si Skoda Octavia au fost toate peste Logan.
                            Originally posted by Sifredi View Post
                            Si care ar fi acelea? Oltcit si Dacia 1300? Dintre astea cred si eu ca o fi cea mai buna, in rest....
                            De obicei nu dau explicatii dar vreau sa-mi sustin parerea, chiar si asa, ca poate-si face lume impresii gresite citind prostiile altora.
                            Am permis de 16 ani, am condus cam 90.000 km masinile mele si 60.000 masinile de pe la firma. Printre care, pe linga Dacii: Renault Clio, Renault Espace, Skoda Octavia, Audi A4 si parca si un Mercedes mai vechi. Iar cu MCVul din semnatura fac drumuri de peste 400 km dupa care ma dau jos din masina simtindu-ma foarte bine, nu cu picioare amortite ca la alte masini.
                            Ma mir ca un posesor (sau doar utilizatorul masinii lui tati?) vorbeste asa despre masina care ii serveste.
                            Daca pe tine te face o masina mai scumpa sa te simti mai altfel e treaba ta, poate mai bun pentru tine e un bemve din secolul trecut, nu stiu.
                            Aici vorbesc de pozitie la volan strict, despre care eu spun ca e inalta si foarte buna la Logan.
                            Last edited by Kavarnap; 14 January 2014, 14:47.

                            Comment


                            • Ce dracu' pozitie cumetre, ca stai in Logan ca-n Aro pe cutia de scule?!

                              Ai mers doar in caruta cu cai daca poti afirma asa ceva ))

                              Acum am vazut experienta ta "vasta" in ale condusului de sub 9000 km pe an, ce pretentii sa am? Coborati frate din corcodusi...
                              Last edited by PCH; 14 January 2014, 14:56.

                              Comment


                              • Costele, voua va place sa va dati cu ligheanu' la vale? Ca sa stati cit mai jos si sa inghititi toate denivelarile doar ca sa va simtiti "sport"?
                                Ai mers doar in caruta cu cai daca poti afirma asa ceva ))
                                Eu spre deosebire de altii sint mindru de caruta mea.
                                Acum am vazut experienta ta "vasta" in ale condusului de sub 9000 km pe an, ce pretentii sa am? Coborati frate din corcodusi...
                                Ma scuzi daca nu traiesc doar in masina....de acum sa-si dea cu parerea doar soferii de autobuz! Sau de TIR!
                                Last edited by Kavarnap; 14 January 2014, 15:10.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google