Ce este mai important de imbunatatit la un Logan ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cred ca stergatoare "e" prima chestie
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #92
      Deci preferi sa te duci in pom cand e ud pe jos cu parbrizul curat si ne scartaietor nu? ) doamne fereste
      sigpicMy ride

      Comment


      • #93
        )Nu deluxe, dar stergatoarele sunt 30ron maxim, pe cand niste gume bune sar de 1000ron toate 4, nu? Deci stergatoarele poti sa le iei imediat ce-ti iei masina, dar pt gume s-ar putea sa mai stai o luna-doua

        ps:sa vezi draci ce-ti faci cu stergatoarele standard cand mergi iarna la drum si ai zapada topita pe jos-risti sa iesi de pe drum si la 30 la ora ca nu sterg nimic alea...
        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

        Comment


        • #94
          Io le-am schimbat din acelasi motiv ... deci stiu
          sigpicMy ride

          Comment


          • #95
            La mine,"albinuta"a suferit urmatorul "facelift": masca cromata,manere exterior usi cromate,folie neagra stalpi,paravanturi fata+spate,eleron portbagaj+ eleron luneta,prelungire spoiler spate(ornamentul acela-am un lipsus),cotiera, inele aeratoare bord vopsite in alb,consola centrala are "fata noua",stergatoare typeR din carrefour(pe care le am de 1 an si...adio scartait!!!) filtru de habitaclu, iar la motor,resoftarea calculatorului de injectie,unde se pare ca am mai castigat maxim 10 CP.Arata bine,ce mai....
            P.S. era sa uit...daca tot vb de "facelift"vreau sa felicit pe cei care s-au ocupat de "schimbarea de design"a forumului.Arata super.Bravo!
            Last edited by cristi41; 18 May 2008, 11:13.

            Comment


            • #96
              Interiorul si'atat ( sa fie si mai prietenesc dar si mai bine "sudat" .. sa nu cante sute de greieri in ea ) .

              Comment


              • #97
                sal

                in primul rand ganditiva la portanta si apoi la cativa cai in plus

                Comment


                • #98
                  Am reusit sa umblu si la partea audio: mp3 player sony 620u + boxe dragstar de 60w cu tweetere (doar pe fata ca pe spate nu m-au mai tinut finantele ).
                  stergatoarele nu cred ca se pot considera imbunatatiri. Mai degraba necesitate si consumabile. In plus nu stiu ce am putea sa gasim ca sa zicem intradevar ca am imbunatatit ceva. Toate sunt proaste calitativ.

                  gumele sunt aproape noi la mine (conti) deci nu ma gandesc inca sa le schimb. Mi-ar place o bara de rigidizare si eventual o izolare a masinii dar si astea costa destul de mult. Poate cu timpul
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • #99
                    Am kiss fm si a primit urmatoarele:
                    1.Protectii aripi
                    2.Sorturi noroi
                    3.Covorase interior tavita
                    4.Ornament cromat esapament
                    (1,2,3 si 4 originale dacia)
                    5.Stergatoare aero 60/40cm
                    6.GPS
                    7.Detector radar Cobra 9330
                    8.Pleoape faruri
                    9.Becuri far philips x-treme power(super multumit)
                    10.Cheder suplimentar capota
                    11.Insonorizare motor(insonorizare capota+panou antifoc de diesel)
                    12.Car kit telefon
                    Urmeaza filtru polen si folie sau perdelute retractabile.Caucioace are Conti si sunt multumit de ele,poate pe viitor ceva jante aliaj.
                    Last edited by burtosu; 24 May 2008, 09:56.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • Originally posted by bubu_vasile View Post
                      Multi sunt cei care isi iau Logan, dar nu au posibilitatea financiara sa puna pe el de toate (folii, xenoane, toba, ornament toba, spoilere, stikere, sistem audio, etc).
                      As vrea sa stiu care ar fi primele 3 lucruri pe care le-ati pune la Loganul vostru (si daca puteti justifica alegerea).

                      m-ati ajuta si pe mine sa ma hotarasc. Poate

                      Parerea mea : presuri tavita,cotiera,becuri(faruri nu neaparat xenon),aparatori noroi... Astea sunt importante aaaaaaaaa cb daca nu ai

                      Originally posted by bciprian82 View Post
                      Si eu am adus ceva imbunatatiri:
                      -senzori parare
                      -mp3
                      -aparatori noroi
                      -stalpi negrii
                      -aeratoare argintii
                      -filtru polen(de atunci parbrizul are o tendinta de aburire in dreapta jos)
                      -lumini albastru cu rosu in bord si pe butoanele de blocat usile, dezaburire si deschidere geamuri

                      totusi cele mai importante trei modificari:
                      -statie emisie-ceptie
                      -aparat de taxat
                      -cupola
                      a, si a patra sahuri pe usi
                      )))))) very funny super ma
                      Last edited by Seba; 7 June 2008, 01:46.

                      Comment


                      • Vezi la my ride ce am imbunatatit.
                        cotiera,vopsit diferite repere interior exterior,pleoape,presuri,aparatori noroi,stergatoare,becuri de toate felurile,lumina interior,folie,diferite tipuri de suporti,abtibilduri,si or mai fi dar... Nu le mai tin minte

                        Scuze acum am vazut ca am postat tot eu la finalul paginii nr5 Scuze
                        Last edited by kelemen; 9 June 2008, 15:44. Reason: ops :)

                        Comment


                        • si eu am facut cateva modificari ....
                          interior:
                          1. folie stalpi neagra
                          2. aeratoare si manere de prestige
                          3. maciulie prestige
                          4. cotiera
                          5. insonorizata cu aluband
                          exterior:
                          1. pleoape
                          2. aparatori noroi
                          3. leduri pozitie si numar de culoare alb - albastrui
                          4. vopsit bare in culoarea caroseriei
                          5. stergatoare aero 20''
                          urmeaza :...xenoane , oglinzii prestige si faruri angel eyese
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • in primul rand modificari pt siguranta mea

                            1) amortizoare /suspensii sport. la viteza mi se pare ca pe curbe ma rastorn sau orcum sezatia este ciudata fate de multe alte masini si nu simt masinasigura

                            apoi ne uitam un pic la perforanta care pot fi obtinute cu investitii minime

                            2) cip tuning

                            porma ma uit si un pic la design si parca ar merge niste faruri si ceva stopuri mai speciale.

                            asta ar fi primele trei modificari care le-as face.
                            1.5 dc

                            Comment


                            • Pentru Laureatul meu pH2:
                              1. covorasele originale Dacia - se fixeaza si nu risti sa intre sub pedala (experiente din trecut...) - siguranta
                              2. alarma originala Dacia - din motive de garantie - protectia masinii
                              3. cotiera (cea originala) - comfortul meu
                              4. volan de piele de pe Prestige - comfort
                              5. protectii aripi - protectia vopselei masinii
                              6. tavita portbagaj
                              7. cheder de Dacia berlina in jurul compartimentului motor - tine praful afara
                              8. pozitii fata LED (deocamdata) - protectie baterie, aspect
                              In viitor, huse, pozitii LED spate, DVD auto cu GPS si Bluetooth, ornament teava esapament.

                              Comment


                              • Important de imbunatatit ar fi multe: suspensia, franele s.a, dar sunt multi bani de aruncat.
                                Nu e important de imbunatatit, dar schimba feed-back-ul pe care ti-l da masina: alte culori prin bord si consola centrala, eventual niste huse de origine ( nu de altceva, insa doar cele de origine se muleaza bine pe scaune, la un pret decent), poate si o cotiera.
                                Restul modificarilor presupun multa munca.
                                Cine-i dispus, succese.

                                PS: cei care se gandesc: las ca iau 1.4 si ii fac cip-cirip, filtru sport, toba sparta in ideea de a-l aduce la performantele unui 1.6, mai bine il cumpara direct pe cel din urma
                                Last edited by Cezar; 15 January 2010, 02:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google