Dacia Logan Vs 1.4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan Vs 1.4

    deci am nevoie de cineva cu un logan 1.4 sa terminam ce au inceput alti pe alt topic.... si anume logan vs 1310 .... caut pe cineva din dej de preferat sa fie din dej ....ca sa vedem .... o liniuta ceva ....

  • #2
    Ce tare esti ). Eu am zis de Logan 1.2 vs 1310. Deoarece este motorul mai mic, si are mai multe sute de kg. )
    Dar nu cred ca are sansa 1310. Poate aia pe injectie, caci aia pe carburator nu are nici o sansa.
    De ce nu ai continuat la 1.2 vs alte motorizari?

    Comment


    • #3
      Ba tocmai aia pe carburator, "tiganita" serios ce-i drept, are sanse.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #4
        Aia pe injectie e mai varza decat aia pe carburatie. N-aveti pe ce consuma benzina, Dacia 1410 berlineza standard si-o ia rau de la Logan 1.4.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          Originally posted by CSH View Post
          Ce tare esti ). Eu am zis de Logan 1.2 vs 1310. Deoarece este motorul mai mic, si are mai multe sute de kg. )
          Dar nu cred ca are sansa 1310. Poate aia pe injectie, caci aia pe carburator nu are nici o sansa.
          De ce nu ai continuat la 1.2 vs alte motorizari?
          aia pe carburator e mult mai sprintena ca si aia pe injectie, iar eu nu topicul tau vroiam sa il continui :p .... era unu pe alt forum:P

          si totusi astept pe cineva cu "tupeu" ... deci fac o bere daca ma ia careva cu logan 1.4
          Last edited by HondaD; 2 July 2010, 14:59. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            OK :P. Si eu am putina indoiala.

            Comment


            • #7
              Originally posted by CSH View Post
              OK :P. Si eu am putina indoiala.
              deci teoretic loganu ia dacia
              la logan 0-100 e in 14 sec iar la o 1310 undeva la 17 ...dar rabla asta a mea nu stiu ce are dar .... prae bine merge

              Comment


              • #8
                @HondaD: acum un an si ceva i-am dat o masina si jumatate la o dacie berlina 1.4 cu jiglere marite si usurata fara fete de usi, banchete, roata de rezerva, scule... motorul avea 2000 de km. forjati.

                edit: inainte sa ne dam, ma daduse o tura prin oras, ziceam ca "trage", se auzea motorul in masina si zvacnea (doar e carburatie) si-mi dadea senzatia ca are forta in ea. M-as fi bucurat sa ma faca i-am si zis.
                Last edited by aleXpeed; 2 July 2010, 15:15.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #9
                  Originally posted by aleXpeed View Post
                  @HondaD: acum un an si ceva i-am dat o masina si jumatate la o dacie berlina 1.4 cu jiglere marite si usurata fara fete de usi, banchete, roata de rezerva, scule... motorul avea 2000 de km. forjati.

                  edit: inainte sa ne dam, ma daduse o tura prin oras, ziceam ca "trage", se auzea motorul in masina si zvacnea (doar e carburatie) si-mi dadea senzatia ca are forta in ea. M-as fi bucurat sa ma faca i-am si zis.
                  ok doar pentru cunostiinte generale...eu am trecut demult la fapte nu doar vorbe pentru ca pe cine duc cu masina nu crede ca e dacia stock zice ca am cine stie ce pe ia sau ca iam pus ceva in benzina .... deci vs ford tranzit 2l am facut de la 0 ....el avea 140 pe bord cand eu eram mult inaintea lui ... cu ford mondeo 1.8 tdi 87cp pana in 80 il las de numa apoi incepe sa ma ajunga dar tot nu ma ia pana in 100 ... cu peugeot 207 1.4 75 cp am facut si vai de el saracu ce il afum

                  Comment


                  • #10
                    @HONDA D- sa inteleg ca ai 1310, si cum se poate ca, cel cu fordul 2l sa aibe 140, si tu sa fii inaintea lui? Caci 1310 nu merge mai tare de 150km/h. Si pana ce ajunge la aceasta viteza, trebuie sa manance cativa km .
                    Ai facut ceva modificari pe ea ?

                    Comment


                    • #11
                      Are ceasu de kilometraj decalat cu 50 km/h!

                      Comment


                      • #12
                        Un filmulet ceva?
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by CSH View Post
                          @HONDA D- sa inteleg ca ai 1310, si cum se poate ca, cel cu fordul 2l sa aibe 140, si tu sa fii inaintea lui? Caci 1310 nu merge mai tare de 150km/h. Si pana ce ajunge la aceasta viteza, trebuie sa manance cativa km .
                          Ai facut ceva modificari pe ea ?
                          nam facut nici o modificare .... cei care au vazut cum merge masinuca o zis ca o fi ceva "defect de fabricatie"

                          Originally posted by vdmihai View Post
                          Un filmulet ceva?
                          am ceva filmutete dar nimic foarte concret

                          am de ex cu demarajul un filmutet facut pentru necredinciosi de pe dacia club care nu au crezut ca motorul poate merge in trepte mai mari sub 1000 rpm in panta

                          ca sa le demonstrez ca merge sub 1000 rpm am mers tot dealu ala in a 3-a sub 1000 ...iar la sfarsit pe la minutul 5 iam dat un sprint .... uitativa direct acolo daca vreti ...;) http://www.youtube.com/watch?v=vyL_JX2AmpE

                          am uitat sa precizez....ca sa nu imi sariti in cap ) ... la 125 pe bord are 100 pe gps. iar acolo nu i un 0-100 real din cateva motive
                          1 era putin deal
                          2 nu iam dat decat 5000 ....benzina
                          Last edited by HondaD; 2 July 2010, 16:33. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Confirm si eu ca Loganu de 1.4 si stok face dacia 1310 va zic din propria experientadar daca mai ai si resoftare pe logan e si mai bn
                            HD-87-DLR

                            Comment


                            • #15
                              am incercat si 1.4 stok face lejer dacia 1310 e carburatie. am incercat si cu matiz si a fost cam egalitate.

                              off: uitati cu masina asta poti spune ca ai prins 170-180 cum precizau unii pe viteza maxima la logan 1.4 (avand in vedere oscalitia vitezometrului, stiu ca se micsoreaza la viteze mai mari) .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google