Dacia Logan Vs 1.4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cred ca e vorba de Dacia d-aia...stiti voi...ca se zicea ca nici o Dacie nu merge la fel fata de alta si nici piesele de la una la alta nu se potriveau. Masini unicat
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #32
      Sau Dacia de care ne-a zis "mama" sa ne ferim, e alta treaba atunci, dar daca are 1.4 stock e ok. Sa nu ai interne de 1.6.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #33
        Originally posted by Octavian___31 View Post
        In conditiile date de mine, cred ca iau suta in 15-16 secunde, tot il fac )))

        Ai vazut tu vreo 1310 (stock) care sa scoata 13-14 sec 100/h? Eu nu.
        tocmai asta e chestia ca nam vazut .... fordul mondeo 1.8 tdi 87 cp scoate suta in 13.7 sec ...si pana in 80 il las bine apoi din 80 incepe sa mearga la fel de tare ca mine dar nu ma ajunge pana la 100 ;)

        Comment


        • #34
          Nebuni cu Dacia 1310 cu 150/h am vazut, chiar si cu 4 tr (unu sunt eu, altu un coleg forumist cu 144 pe GPS).
          Dar ....degeaba.
          60 cp sunt 60 (daca sunt toti acasa) si 75 sunt 75.
          Tu vrei neaparat sa te convingi de treaba asta, sper sa gasesti unu' cu 1.4 sa-ti dovedeasca ))

          Comment


          • #35
            Pai 1310 are 45Horse Power, iar Loganul are 75PS.

            Comment


            • #36
              54 (sau 57) si aia de 1.4 60 (sau 62 ).

              Comment


              • #37
                Originally posted by CSH View Post
                Pai 1310 are 45Horse Power, iar Loganul are 75PS.
                aia daca are motorul de 1.3 , si aia veche

                ok si daca iau peste 160 pe gps? ) , atunci credeti ca merge calumea ...

                PS nu prea are rost sa continuam discutia asta despre dacia mea ... ca este un topic pe dacia club de 60 de pagini in care tot incerc sa i conving ... leam zis ca mere intro bujie nu cred, etc etc ... discutia ar trebui sa o continuam cu ceva concret adica unu cu logan 1.4 care sa fie dispus de o liniutza si sa fie si din zona :P
                Last edited by HondaD; 4 July 2010, 16:28. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  Eu zic sa nu incerci faza cu GPS-ul...nu de alta dar masina aia n-a fost gandita pt asa viteze. Frane ioc, directie ioc, aerodinamica - flutura ca drapelul. Nici cu o masina de pana in 12.000 euro nu esti safe la asa viteza dar o masina care a fost proiectata pe hartie si nu computer?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by darksid3 View Post
                    Eu zic sa nu incerci faza cu GPS-ul...nu de alta dar masina aia n-a fost gandita pt asa viteze. Frane ioc, directie ioc, aerodinamica - flutura ca drapelul. Nici cu o masina de pana in 12.000 euro nu esti safe la asa viteza dar o masina care a fost proiectata pe hartie si nu computer?
                    pe la 170 pe bord ( aprox 140 pe gps) face urat dupa ce trece acu de 180 se calmeaza ....dar intre 170-180 pe bord tremura de numa toata masina .... tin sa precizez ca masina e toata pusa la punct , nare jocuri sau dealea....dar nah franelee :| ... tot dacie e, prind foarte bine dar luneca usor masina

                    Comment


                    • #40
                      pune-i un eleron, aka uscator de rufe, si te-ai scos, prinzi 220 pe bord, real 210

                      fara suparare, te auzi ce spui?

                      n-ai treaba prin bt vara asta? la orice ora iti arat cum mere 1,4 STOC pe langa daciana ta daca tot tii neaparat ;)
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #41
                        @OCTAVIAN: Dacia aia nu are motor pe injectie, asa ca are o herghelie de 45-50CP. Am vazut in anunturi auto ca proprietarii scriau ca au 65Cp, dar nu este atata. Uite in actele masnii si ai sa vezi, asa cred.
                        Pai ce.., doar nu ii dacia aia un AVION, numai daca ai cumva NITRO ?? Si iti da 100CP in plus, ca altfel nu imi explic. Doar nu ti-a facut tie in 90 sau din cat este Dacia aia masina la comanda ca sa bati una din 2010. ?? Sa zicem ca are 60, dar in 15-20 ani 35%din ei sau dus la ceruri, am vazut Ford Focus 1.8TDCI 100CP din 08, iar in 2010 avea 90CP si era (FORD), dapoi Dacia.
                        Inclin balanta catre 1.4MPI. Totusi ar fi mai bine cu un 1.2 16V, sa vedeti cum functioneaza valvele alea .
                        As vrea sa vad un film cu 1.4 vs 1.2.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by HondaD View Post
                          aia daca are motorul de 1.3 , si aia veche

                          ok si daca iau peste 160 pe gps? ) , atunci credeti ca merge calumea ...

                          PS nu prea are rost sa continuam discutia asta despre dacia mea ... ca este un topic pe dacia club de 60 de pagini in care tot incerc sa i conving ... leam zis ca mere intro bujie nu cred, etc etc ... discutia ar trebui sa o continuam cu ceva concret adica unu cu logan 1.4 care sa fie dispus de o liniutza si sa fie si din zona :P
                          Si eu visam frumos la varsta ta,si nici nu aveam permis.

                          Comment


                          • #43
                            Am impresia ca unii confunda motorul ala Dacia cu carburator cu vre-un Hemi sau Mopar
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by darksid3 View Post
                              Am impresia ca unii confunda motorul ala Dacia cu carburator cu vre-un Hemi sau Mopar
                              Ai mare dreptate. 6.3 AMG TRI-TURBO

                              Comment


                              • #45
                                mno bine cum ziceti voi....oricum nu ma astept sa credeti nimee nu ma crede pana nu vede ... pe aici prin dej so convins cam majoritatea (adica cei pe care iam dus) ...mau chemat aia din tasnad peacolo cik "hai sa vedem daca e adevarata legenda" ca leo tot zis varumeo ... cand am mers unu zice ma am golf 1.9 tdi si cu greu daca prinde 180 si a prinde dacia ta 170 ,,, altu cu un audi a4 quatro deala v6 de 2.5 sau 3.5 am uitat ....dupa o tura in care eram 5 in masina (iar dacia simte foarte tare greutatea) ... ala cu audi o zis ca iau lejer 180 , si iam zis ca iau 180 pe bordu audiului dar pe real cam 170 ,iar ala cu golfu o zis , ca nare ce sa mai zica..... adica nah la inceput tot ziceau ca am ceva modificari la motor, sau ca am pus ceva in benzina )) ...etc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google