Logan 1.6 16v Laureat Sau Hyundai I30

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, de i40 urmeaza sa mai auzim si e tacam complet.

    Comment


    • l-a comparat Ivan si pe ala cu loganul, in niste pagini mai in urma deci nu-ti face griji, ca a fost bagat in seama
      urmeaza deci, elantra ?
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • ix 35 cu Duster.

        Stim ca Hyundai are toate dotarile in standard. In standard vine si cu o panarama de scut de platic care crapa la prima floare de curu-gainii (papadie pentru cei care nu stiu denumirea populara) atinsa.

        Pana si Santa Fe vine cu scut din ala. O masina care cica ar trebui sa mai mearga si pe langa drum, doar pe asfalt.
        Last edited by mr.K; 14 February 2012, 11:17.

        Comment


        • Rugam un moderator sa schimbe titlul acetui thread in: Logan 1.6 16V Vs. Hyundai i30/Kia Ceed

          Uite asa rezolvam si problema OFF TOPIC,,ca din cate vad pe aici nu sunt posesori de i30 iar Eugen trebuia sa puna el din start titlul asta!

          Ps...
          Eu nu am avut probleme pana acum- se mai aude harsaind pe dedesubt dar banuiesc ca nu s-a intamplat nimic grav devreme ce la service nu mi-au zis nimic la revizie.
          ....S
          i am facut precizarile de mai sus ca sa nu imi mai poarte de grija Marian... ca ma descurc.
          Nu stau eu sa iti port de grija,,dar singur declari ca o cam freci pe burta masina aia a ta si nu fac decat sa ma amuz cum te dai cu ""bobul pe burta"" cu o masina de 14000 de euro ...Probabil ca ASR mai reduce din senzatia de HARSAIT, iar cu alea 5 stele senzatia trece definitiv.

          Mai ai grija sa nu se declanseze vreun airbag cand dai cu masina sau bara in vreun sleau!
          Last edited by Ivan Marian; 14 February 2012, 11:33.

          Comment


          • Ivane, si eu dau cu burta de sleauri, iar masina e de 50 000. Asta o face proasta?

            Comment


            • da @marian iti dau dreptate faptul ca hyundai are garda la sol mai mica este o problema!
              Stiam ca nu are scut de otel ci doar 2 aparatori de plastic mai mult de design dar le-am dat jos si am montat scut metalic si vad ca lucrurile stau OK! Mai problema este masca din fata prevazuta cu acel cauciuc care la unele masini l-am vazut rupt! Eu sunt multumit ca am la dispozitie si loganul fost al meu acum la fecior, ca nu eram prost sa-l abandonez stiind cum stau lucrurile pe drumurile Romaniei!
              Cine stie dupa ce vand i30-ul tot in familie, imi iau Veloster, imi place, super masina!
              Trec la borcane cu gem productie proprie!

              Comment


              • Nu Cezare nu e proasta dar tu mai ai si alte alternative. Problema apare cand ai o singura masina pt toate anotimpurile si nu mai multe pt fiecare anotimp in parte.
                Sincer iti spun ca vreo 3/4 ani am lucrat numai prin vile de lux sa pun parchet.
                Smecherii aia aveau cate o masina pt fiecare anotimp in parte si basca alaturi mai era si cate o motocicleta pe masura sau un snow mobil!

                Ce vreau sa spun,,cine are cate un mercedes ca al tau prin ograda are mai mult ca sigur si alta masina ca alternativa pt situatiile de genul astora din ziua de azi!

                Ps...
                .Eu sunt multumit ca am la dispozitie si loganul fost al meu acum la fecior, ca nu eram prost sa-l abandonez stiind cum stau lucrurile pe drumurile Romaniei!
                ,,exact ce ziceam,,altii au alte alternative si pe astea cu garda joasa le lasa acasa!
                Last edited by Ivan Marian; 14 February 2012, 12:13.

                Comment


                • De aia Loganul meu va ramane in familie mult si bine, indiferent ce masina voi mai cumpara. Il trec cu drepturi depline in livretul de familie.

                  Comment


                  • altii poate n-au alternative, dar nu vad garda la sol un motiv bine intemeiat astfel incat sa iau logan in loc de i30/ceed
                    mare problema nu este, pe an sunt cateva zile in care nu poti circula cu masina din cauza zapezilor, altfel strazile sunt curatate macar de bun simt si poti circula foarte bine, inainte de logan si eu am avut masina joasa si n-am avut probleme grave
                    @Ivan : tu ai luat loganul pentru ca are garda inalta ? nu te cred
                    Ai luat loganul pentru ca ai avut un buget limitat, altfel luai kia ceed wagon care are fix aceeasi garda la sol ca i30 .... deci n-o mai da cotita ca loganul e sus si tare ca nu merge, fiecare isi cumpara masina dupa buget, vedem dupa aia daca mergem cu metroul cateva zile cand ninge din cauza ca am garda joasa si scut de plastic
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan Marian View Post
                      Subscriu,,eu am avut la dispozitie vreo 11.000 de euro,,,restul de 3000 de euro aveam nevoie de ei
                      Daca imi dadea unul 3000 de euro atunci numai cumparam logan ci imi luam Kia Ceed break la vreo 14 000 de euro !
                      Originally posted by Ivan Marian View Post
                      Ti-am mai zis,,si eu as fi vrut sa mai strang 3000 de euro sa iau KIA CEED brek,,dar nu am mai avut finante,,nici daca strageam cureaua si nici daca, cautam CAMATARI/BANCI ca sa iau bani in plus de la ei.
                      Originally posted by Ivan Marian View Post
                      Asadar si prin urmare am consultat si alte piete SH,alte masini noi prin alte reprezentante si consultand si BUGETUL am ramas asupra loganului partener 1.6 16V.
                      Originally posted by Ivan Marian View Post
                      Ce naiba,s-a mai zis de 1000 de ori pana acum ca fiecare si-a luat masina dupa BUGET.
                      Asa ca discutiile sunt inutile in cazul meu si cred ca si in cazul altor posesori de logan care au luat ce si-au permis !
                      Originally posted by samy0388 View Post
                      @Ivan : tu ai luat loganul pentru ca are garda inalta ? nu te cred
                      Ai luat loganul pentru ca ai avut un buget limitat, altfel luai kia ceed wagon care are fix aceeasi garda la sol ca i30 .... deci n-o mai da cotita ca loganul e sus si tare ca nu merge, fiecare isi cumpara masina dupa buget,
                      Nu o dau cotita...
                      Cand iti spune omul ca scrii singur,citesti singur si intelegi separat te superi repede! Nu ai nici o treaba cu posturile scrise sa le citesti la rand ca sa afirmi ceva ce eu singur am declarat de atatea ori ! Sau citesti totul superficial ca sa te afli in treaba!
                      Si da de fiecare data daca ma uitam dupa o masina ma uitam sa vad daca are garda la sol mare ,sa fie incapatoare si apoi la BUGET,,iar poate pe viitor voi lua duster 4X4 ca asa imi place mie, sa fiu cu garda inalta!
                      Last edited by Ivan Marian; 14 February 2012, 13:12.

                      Comment


                      • Uite ce post de **** ai avut :

                        "Nu stau eu sa iti port de grija,,dar singur declari ca o cam freci pe burta masina aia a ta si nu fac decat sa ma amuz cum te dai cu ""bobul pe burta"" cu o masina de 14000 de euro ...Probabil ca ASR mai reduce din senzatia de HARSAIT, iar cu alea 5 stele senzatia trece definitiv.

                        Mai ai grija sa nu se declanseze vreun airbag cand dai cu masina sau bara in vreun sleau!"

                        Te zbati in propriile posturi :
                        Deci TU faci misto de om ca nu si-a luat logan si ca da cu burta de gheata cu proceedul, dar tu daca aveai bani, ghici ce faceai ? tot ceed luai

                        Tocmai asta te intreba si Cezar, e proasta daca are garda joasa ? Ca vad ca faci misto in postul pe care ti l-am citat, las ca el e fraier si merge pe sleauri in timp ce tu cu loganul esti mare in garda si n-atingi pe dedesubt

                        Da, da strugurii sunt acrii ! Stim!
                        Si iar ca sa te citez :
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Voi doi aveti razboiul vostru personal, dar obiectiv vorbind:

                          Garda joasa e un impediment si pe timp de vara, in functie de drumurile pe care circuli. Cat e doar masina de oras, merge si cu garda jos, cu toate ca sunt destule gropi, linii de tramvai care dau emotii.
                          Garda joasa e un impediment si vara cand vrei sa parchezi masina urcand o bordura mai serioasa.
                          Nu e vorba doar de cateva zile de iarna mai nasoale.
                          Pentru Romania ar trebui ca toti sa avem LandRover, LandCruiser, G Klasse.

                          De o vreme merg cu o masina cu garda mai inalta ca Loganul si sunt foarte linistit.

                          Comment


                          • nea K : singurul impediment sunt banii frate, ca daca aveam fara numar fac pariu ca aveai si un land cruiser si un ferrari, ori aveai tot logan ca are garda mare ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Cand voi declara eu ca ma tarai pe burta cu loganul mai vorbim..dar tot superficial citesti posturile am zis ca luam KIA BREAK pt spatiu si da ca avea garda mai mare.Astea pro ceed si i30 sunt sensibil mai mici si mai vezi ce a scris si Gabriel 2009..
                              .da @marian iti dau dreptate faptul ca hyundai are garda la sol mai mica este o problema!
                              si ce a declarat si insusi Eugen...
                              Eu nu am avut probleme pana acum- se mai aude harsaind pe dedesubt
                              Dar daca iar intelegi separat,,e problema ta amice

                              Asta da masina de zapada care trage la randul ei alta masina de dezapezit .... http://www.youtube.com/watch?v=gzBqBWRnZeo
                              Last edited by Ivan Marian; 14 February 2012, 13:40.

                              Comment


                              • Originally posted by samy0388 View Post
                                nea K : singurul impediment sunt banii frate, ca daca aveam fara numar fac pariu ca aveai si un land cruiser si un ferrari, ori aveai tot logan ca are garda mare ?
                                Banii sunt tot timpul un impediment, poti avea 100 de mii de euro buget, o sa vrei masina de 200 de mii. De aia nu vad motivul sa-i risipesc pe coreence, ca sunt Ceed sau ca e vorba de Sportage, sau Sorento.

                                Acum vreo 10 ani, lucram la o firma care a facut o afacere extrem de proasta cu niste Kia Sportage.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google