Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune poza cu FACTURA ca nu te cred!
    Bon fiscal am.

    Serios vorbind, atat am platit eu acum precedenta revizie, chiar Mobil S 5w40 pusesem.
    Serviceul e autorizat Dacia, dar nu e reprezentanta.

    Ideea cu care am ramas ca in Romania reviziile sunt scumpe nejustificat, in general.

    Comment


    • Si in Spania sunt ieftine? Sau cum? Sau acolo e justificat pretul? Nu inteleg, lucreaza roboti acolo?

      Comment


      • Acum o luna a facut fratemiu revizia la un Ford 1.6 16V in Danemarca. A pus tot Mobil S 5w40. Si curiozitatea m-a facut sa-l intreb la cat i-a fost facturat uleiul. Acelasi pret ca in Romania. Difera veniturile populatiei.
        Last edited by mr.K; 30 April 2013, 14:05.

        Comment


        • Ia calculati voi aici pentru motorul de 1.6 16v (revizia pe 20.000 km) pe Logan din 2005 pana in prezent si vedeti ca, cu schimbul lichidului de frana, costa 491, 36 de lei, iar cu discount ajunge la 397 lei.

          Atentie! Revizia la 40.000 km costa 605,62 de lei!
          Last edited by darksid3; 30 April 2013, 14:04.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Si in canada costa 10 dolari uleiul. Noi suntem in Romania, ultima tara din Europa.

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Suna si tu la reprezentanta si ai sa vezi cum a reusit suma! Tu ai fost vreodata in reprezentanta sa faci revizia la masina, fie ea logan, clio sau megane? Sa stiu cu cine discut...
              Doar la bicicleta si role am fost la reprezentanta, daca vrei sa ne luam la misto.

              Originally posted by mr.K View Post
              Bon fiscal am.

              Serios vorbind, atat am platit eu acum precedenta revizie, chiar Mobil S 5w40 pusesem.
              Serviceul e autorizat Dacia, dar nu e reprezentanta.

              Ideea cu care am ramas ca in Romania reviziile sunt scumpe nejustificat, in general.
              Sigur, revizia este scumpa pt ca adaosul comercial practicat de reprezentante este exorbitant.
              Eu te cred ca pe cuvant ca la un 1.4 sau 1.6 chiar poti face revizia cu 200. Dar na acum, o faci pe/in/ori perpendicular pe genunchi.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Voi comparati un pret standart cu unul de pe kupon? Asa si un detartraj gasesti acolo cu 20 ron, dar asta nu inseamna ca ala e pret normal pentru aceasta operatiune, numai curent consuma aia mai mult decat platesti.
                sigpic

                Comment


                • Despre ce cupon e vorba?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Culmea, la bicicleta am facut si eu! I-am facut prima revizie acum 2 saptamani.

                    Nu ne lom la misto, dar cand unu spune ca atat a costat tu spiui ca stai, ca nu e asa! Pune mana si suna....la megane 2 1.6 16v costa 785 de lei ce am facut eu la Focus. Nu stiu cat costa pentru un megane diesel! Presupun ca 413!

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      Bravos! Purcedeti spre Adras si pozati facturile! Dovada!

                      Daca aia mint ,,mint si eu
                      Deci,,pt ce a facut PCH la al lui Ford a costat 414 lei.
                      La Adras costa 365 de lei. Din astia 365 scadem un litru de ulei (33 de lei) si rezulta un scor final de 332 de lei..fara discount.
                      Daca la acesti 332 de lei mai scazi promotia AFTER WORK de 20% ai un scor final de 265,6 lei.
                      E fenomenal ...am si sunat la ei sa imi confirme..dar eu nu pot aduce FACTURA pt ca revizia o fac la tara pe GENUNCHI
                      Attached Files

                      Comment


                      • De ce scazi un litru, pui mai putin ulei?!

                        Despre ce cupon e vorba? Nu inteleg faza cu cuponul..

                        Comment


                        • Originally posted by PCH View Post
                          Culmea, la bicicleta am facut si eu! I-am facut prima revizie acum 2 saptamani.

                          Nu ne lom la misto, dar cand unu spune ca atat a costat tu spiui ca stai, ca nu e asa! Pune mana si suna....la megane 2 1.6 16v costa 785 de lei ce am facut eu la Focus. Nu stiu cat costa pentru un megane diesel! Presupun ca 413!
                          Barbate, matale intelege ca vii cu 600 - 186 = 414 lei.

                          Aolooooooooooooo!!!!

                          De ce scazi un litru, pui mai putin ulei?!
                          Pai la tine sunt de ajuns 4L - la LOGAN trebuie 5L, la 1.6 16V .
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Ia uite ce scrie aici!
                            Si vezi ca e revizia de 20.000 km. Daca calculezi la 40.000 km, pretul ajunge la putin peste 600 de lei (cu tot cu lichidul de frana).
                            Attached Files
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Si ce conteaza barbate?! Eu stiu cat am scos din buzunar si cat scoate unu cu megane 2. Si e DUBLU, barbate!

                              Alea sunt povesti. Eu stiu ce a spus Vitriol. Stiu cat am platit eu, stiu cat costa pentru megane. Sah MAT!

                              Comment


                              • Originally posted by PCH View Post
                                De ce scazi un litru, pui mai putin ulei?!
                                Ti-am zis naibii pe mess la mine intra 4,8 litri,,la tine din ce vad pe factura a intrat 3,8 litri.

                                Deci...????
                                Last edited by Ivan Marian; 30 April 2013, 14:12.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google