Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan Marian View Post
    Dark,,asta e poza pusa de tine acolo...http://www.loganclub.ro/forum/attach...0&d=1367320156

    Ai bifat LICHIDUL DE FRANA tu singur singurel in devizul ala.

    Tu ai pus un pret de 491 de lei,,eu ti-am scazut ce era de scazut si a iesit 326 de lei.
    Ce-ai scazut mah ? Faci tu calculele dupa capul tau? Nu vezi ce scrie acolo ?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Bateria nu ma lasat, deci nu am de ce sa o schimb si claxonul a fost schimbat la BDT, reprezentanta Ford.

      Logan: 530- fara lichid de frana
      Megane: 785 - cu lichid de frana
      Focus: 414 - cu lichid de frana
      Logan2- 630 - fara lichid de frana

      Consider ca acest thread poate fi inchis!

      Comment


      • @darkside

        Pai a scazut 1 litru de ulei si 1 filtru de habitaclu - discount!

        Revizia face 491, am facut si eu.
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Ivan Marian View Post
          Hai sa iti raspund cu propriile cuvinte...

          Eu la loganul ala pus de tine in poze gasesc in plus un litru de ulei,un filtru de aer(habitaclu) si completare cu lichid de parbriz.

          Adica din aia 491 de lei scazi 33 de lei un litru de ulei,vreo 35 de lei un filtru si inca 15 lei(sa zicem) lichidul de parbriz.
          Avem un scor final de 408 lei. Cu promotia de 20% ..scor final de 326 de lei.

          O fi bine?
          Originally posted by darksid3 View Post
          Ce-ai scazut mah ? Faci tu calculele dupa capul tau? Nu vezi ce scrie acolo ?
          Alea de mai sus le-am scazut... stii tu sau vezi altceva acolo?
          Sau mai pune la PCH ce este in plus la logan si vezi unde iese!

          Deci scor final 414 lei ford---326 de lei logan.
          Last edited by Ivan Marian; 30 April 2013, 14:53.

          Comment


          • Marian a procedat corect dark....

            491 e revizie dacia cu schimbat de lichid.
            Pretenarul tau nu are filtru habitaclu si are 1L de ulei in MINUS.

            Din 491 scazi astea doua MINUS discountul oferit de cei de la Dacia.

            Bravo Marian.
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Dar de ce sa pui sau de ce sa scazi?! REVIZIA la masina costa atat. Ce ma intereseaza pe mine ca intra mai mult la tine sau ca filtrul meu de aer are forma de cilindru si e mai mare! Ia sa tai si eu din filtru, ca e dublu fata de ala de pe Logan. Ma doare mucii!

              Comment


              • Tati, nu scazi tu. Alea sunt preturile batute in cuie de catre ei. Adica nu tu le faci pretul. Ca te duci tu cu pesele in buzunar si ti le schimba ei sau ca le iei de la ei si le schimbi tu sau alte permutari, nu sunt relevante la subiectul despre care discutam.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by darksid3 View Post
                  Tati, nu scazi tu. Alea sunt preturile batute in cuie de catre ei. Adica nu tu le faci pretul. Ca te duci tu cu pesele in buzunar si ti le schimba ei sau ca le iei de la ei si le schimbi tu sau alte permutari, nu sunt relevante la subiectul despre care discutam.
                  Domne, ce nu este corect?

                  O dati in diverse. De ce nu compari mere cu pere? Acelasi numar de piese, acelasi numar de litri de ulei.
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Mama dar ce va fript pretul asta la revizie. Nu mai stiti pe unde sa scoateti camasa! Dupa ce ca sunt hodoroage mai au si "bartai" intretinerea

                    Comment


                    • E clar,,cu voi omul nu o scoate la capat de drum
                      Ford este za best la revizii.

                      Poate maine vine PCH cu un ford cu o baie de un litru de ulei,fara filtre si alte cele si iese cu revizia la juma" de pret.

                      Poate nu stiu eu sa compar o FACTURA cu ce are pe ea in minus si nu stiu nici ce are loganul in plus la calculatorul ala de revizii..Scuze..

                      Comment


                      • Mah voi ati baut apa la caine? Tranti-m-ar vaca! Iei CATARACTA si o duci la revizie! Punct! Dealer-ul iti spune ca te costa atat! Dai banii si ai plecat! Ce facem? Ne agatam de lucruri penibile? Poate ala de la Dacia nu-ti completeaza lichidul de parbriz, poate iti pune Dacia Oil la suprapret, poate iti pune Elf in loc de Castrol. Pai o dam in ipotetice?
                        Poftim, scade litrul ala de ulei si filtrul si compara cu platformna gratuita timp de un an, nah, sa fie ca voi. Asa e corect?

                        @Marian: Cand un Logan ce nu depaseste 11.000 euro nou, fabricat pana in 2008 ajunge sa aiba aproape acelasi pret de intretinere cu o masina fabricata in 2008 si cu 40% mai scumpa, intr-o alta tara. lucrurile sunt clare.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Noi comparam pretul la revizii in reprezentante. Nu ma intereseaza ce piese si cat intra in fiecare masina. Pretul este GROAZNIC de mare la Dacia-Reno. Tu daca mergi la reprezentanta (ai fost vreodata, de vorbesti?) platesti la sifonierul ala mai mult decat un posesor de masina compacta. Asta e ideea. Nu ai nevoie de masterat sa intelegi asta, e simplu.

                          Comment


                          • Ok, am baut apa la caine.
                            Daca voua vi se pare corect sa comparati 5 litri de ulei cu 4, 4 filtre contra 3 si unul cu discount si celalalt fara, aia e atunci.
                            Beneficiezi de platforma.

                            Si si-asa ce dreacu ii trebuie lui platforma cand ford e za best. Deci 0.
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Cand l-om vedeam pe PCH pe platforma,,e clar,,este fordul stricat sau dauna totala( Doamne fereste).
                              Mai astept poze dupa platforma

                              Comment


                              • Am sa ma interesez, altruist fiind poate pot sa pasez oferta si prietenilor. Am cativa cu Megane 2....astia au mare nevoie!

                                Pentru ei e ok sa plateasca revizia la o masina low cost, mai mult sau egal cu una compacta.

                                Nu vreau sa ma gandesc cat costa revizia la o bomba de clio in reprezentantele reno...faci credit!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google