Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aia nu e oferta ce ai vazut la Stoicanu. Parca vorbeam de oferte...
    Sau poate el credea ca este o oferta, nu, nu este o oferta aceea.
    sigpic

    Comment


    • Nu (dacia nu face oferte), este pretul normal! Pret normal la FOCUS 3, cu motor 1.0 ecobost costa 530 de lei. Deci? La al meu este 447 lei. Fara promotie, fara nimic. Pret normal, ulei+filtre+manopera!
      Last edited by PCH; 15 July 2013, 23:14.

      Comment


      • Deci pretul normal este 530 de lei si daca ma duc cu un Focus 3 motor 1.0 ecoboost LA OFERTA imi cere 555 Lei. Hmmm...interesant.
        sigpic

        Comment


        • Da, dar omiti faptul ca la 555 ai si filtrul de polen! Daca te duci cu Mondeo 2.0 tot 555 dai....interesant!

          Comment


          • Ce conteaza ? Eu poate am Ford Ka , si dau tot 555 de lei, aici e cam naspa.
            sigpic

            Comment


            • Noul Ford Ka? Mie imi convine sa dau si pentru Ka mai putin decat da unul pentru Logan!

              Comment


              • Nu, nu noul Ford Ka, vechiul Ford Ka.

                Presupun ca acea oferta era adresata unor anumiti clienti, nu au primit-o toti si automat au scris "TOATE MODELELE DE FORD"
                Pentru ca e logic ca daca vine unu cu vechiul Ka, nu ii convine sa dea 555 de lei pe revizie.

                Nu stiu ce revizie a facut Stoicanu, mie unu' mi se pare exagerat de mare pretul, repet nu stiu unde a facut-o si asa mai departe. Ai mai multe optiuni in a alege service-ul unde faci revizia.

                P.S. Prefer sa dau 3 mil in plus la noul Logan decat la noul Ford Ka
                sigpic

                Comment


                • Nu stiu cum e cu vechiul Ford KA, cum nu stiu nici cum e cu vechea Dacie 1310 sau cu SuperNova daca mergi in reprezentanta! Sincer nici nu imi pasa...

                  Comment


                  • Nici mie nu imi pasa, nici de logan, nici de ka sau orice alt ford, doar am vrut sa avem o discutie constructiva poate mai au si altii care trec pe aici prin vizita din ce invata "(3 membri and 4 guests)"
                    sigpic

                    Comment


                    • Pai stiu...eu afisez ofertele unora, restul dau din taste! ) Foarte constructiv...

                      Pana una alta 447 < 630!

                      Comment


                      • Am spus si ma repet, cu prima ocazia cand o sa am o oferta pe mail o postez si eu tot in scop constructiv, iti dau PM cu link-ul de la topic.
                        sigpic

                        Comment


                        • Astept cu interes! Ai fi primul! . Sper totusi sa nu imbatranim prea mult!

                          Comment


                          • Sper sa nu imbatranim, mai am si eu de facut una alta la masina si poate ma leg de ceva anume si eu o astept cu acelasi interes.
                            sigpic

                            Comment


                            • Service Dacia foarte bun, din toate punctele de vedere, preturi, mecanici, etc este Dacoserv Militari. Fugi/ fugiti de Meridian!

                              Comment


                              • Stimate coleg PCH, cateodata cam exagerati. Va respect parerea mai putin buna despre Dacia, in special Logan, dar e bine sa fiti mai atent la anumite argumente serioase si pertinente, nu sa va contraziceti la nesfarsit cu cate cineva care nici nu vine cu ceva constructiv si documentat.
                                Vizavi de preturile reviziilor la Logan va pot da exemplu preturile reviziilor la masina mea.
                                Prima revizie la 1 an: 315 Ron.
                                Revizia la 2 ani: 357 Ron.
                                Ca fost posesor de LGN stiti ce au cuprins aceste revizii, nu intru in detalii (e necesar?).
                                Singura exceptie a fost ca NU am schimbat filtrul de polen (habitaclu...), l-am curatat, l-am suflat, alegerea mea.
                                Pentru revizia simpla la 3 ani, peste 1-2 saptamani, pretul este de 420 Ron cu tot cu filtru de polen (acu' il schimb) sau s-ar putea sa nu il platesc pentru ca am niste puncte de fidelitate, primite tot la revizii.
                                A, sa nu presupunem , reviziile sunt facute la reprezentanta Dacia, masina find in garantie.
                                Oferte: am vazut acum vre-o 2 luni o oferta de revizie la reprezentanta Dacia din Brasov: 3000 Ron pt modelul meu. Nici nu vroiam sa fac revizia mai inainte de termen...nici nu aveam drum la BV. Da' oferta era buna. Deci mai sunt si oferte...numai eu nu le prind
                                Doriti poze la facturi sau ma credeti pe cuvant?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google