Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ok, mi s-a parut ca are ~1100 kg, greseala ca am spus cu mult mai greu

    Dar totusi, Sandero e mai greu decat Logan (indiferent de motorizare), nu cu mult, dar e mai greu, probabil de aici si diferenta superminuscula de ~1 km la vit maxima si demaraj...

    PS: si atunci nu stiu ce sa mai spun de dist. de franare...

    Comment


    • #47
      Pai ce sa mai zic...Mi-a placut ca spoilerele se imbina klumea cu restu caroseriei, bordu e mai placut la atingere si mi-a placut iara mult cum se imbina bordu cu consola pe care is schimbatoru si frana de mana. I-am dat vreo 120-130km/h si parca ii mai antifonata (si la usi e o oare care diferenta cand le inchizi >suna a mai plin usa de sandero<...Am testat la un sandero si un MCV), frana mult mai buna (eu pe amea nu am ABS)...Am fortat si un sens giratoriu de mi-au fluierat rotile),domnisoara care venise cu mine numa radea. A si inca ceva...Portbagaju este imens pentru un hatchback;)...Iar haionu nu suna cum suna la solenza sau la supernova cand treci peste denivelari

      nu mai da "quote" la ulltimul post!
      Last edited by Seba; 23 June 2008, 11:50.
      ...de doi lei :p

      Comment


      • #48
        Originally posted by Octavian___30 View Post
        Ok, mi s-a parut ca are ~1100 kg, greseala ca am spus cu mult mai greu

        Dar totusi, Sandero e mai greu decat Logan (indiferent de motorizare), nu cu mult, dar e mai greu, probabil de aici si diferenta superminuscula de ~1 km la vit maxima si demaraj...

        PS: si atunci nu stiu ce sa mai spun de dist. De franare...
        La performante sta la fel de bine ca si berlina logan http://www.dacia.ro/#/modele-si-pret...o/date-tehnice
        In schimb e mai inalta cu 10mm fata de berlina logan,eu nu ii inteleg de ce fac masini asa inalte,nu destul ca era loganul inalt...au facut sandero asta si mai inalt,in loc sa faca si ei o masina mai joasa...mai asezata pe sosea
        Un lucru bun, e ca e ceva mai antifonata,insonorizata la interior fata de logan
        Last edited by SUPERCAR; 22 June 2008, 18:27.

        Comment


        • #49
          Multam de informatii, poate o sa ma duc si eu sa fac un test, dar dupa carte sunt un pic trist.

          Cum spui si tu SUPERCAR, a fost primul lucru care l-am remarcat, DE CE a trebuit sa o faca si mai inalta decat Logan..??
          Ca e un pic mai grea la aceeasi motorizare nu e o problema, dar sincer, eu chiar credeam ca un 1.4 sau 1.6 pe Sandero va fi mult mai fasnet decat Loganelu' cu aceeasi motorizare.
          Nu comentez de finisari si alte cele, diferenta de pret trebuie sa se regasesca undeva.

          Comment


          • #50
            Observ din nou cu stupoare cum anumitii "super moderatori" se umfla in pene pentru ca au avut ocazia sa conduca niste masini pe care noi astia amaratii n-au avut ocazia sa le conduca. "Imi spui tu mie sa fac drive test". De parca el, domnu' supermoderator ar trai in alte emisfere. Cum si-ar permite cineva sa-l invite pe el la drive test ?!!! Si cum ar putea cineva sa emita teorii care sa-l contrazica?!!! Domnu super moderator cunoaste si amanunte despre bara stabilizatoare sau pozitia scaunului. Daca spinarea lui nu se simte mai bine in Sandero, taceti naibii din gura... Aveti de-a face cu un adevarat expert. Daca spune domnu' super moderator ca asa este, nu indrazniti sa-l contraziceti, ca dansu' se tavaleste pe jos de ras. Daca totusi o faceti, asteptati-va la cenzurari. Acelasi domn super moderator, pe forumul despre Sandero sustine ca aceata masina este la interior peste Clio III. Voi sunteti de acord !!!? Nu cumva sa spuneti ca nu ca domnu' supermoderator incepe sa se agite ca un Pepsi expirat si sa devina ironic....
            Last edited by sambo; 22 June 2008, 19:38.

            Comment


            • #51
              @Octavian___30: Atata timp cat masina are ABS Bosch 8.1 si tamburi de 9", de ce zici ca are acelasi sistem de franare ca Loganul?

              @mishu_wrc: Insonorizarea e aceeasi ca la Logan, poate la usi e o diferenta, dar in rest, nimic schimbat.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Ok , deci sa inteleg ca la franare NU e acelasi sistem, si ca are un tambur mai mare (?) si un ABS mai avansat.
                In afara de dist de franare, la performante cu ce se face remarcat fata de un Logan?

                Tu defapt ce vrei sa scoti in evidenta..?

                Eu am spus, aveam mari sperante ca va fi mai performant decat Loganu'. Se pare ca NU

                PS: Mi-o imaginam fasneata, mai stabila in curbe, consum mai mic...nimic din astea nu se regasesc 100&#37; in Sandero.
                Nu spun ca e nereusit, dar aveam (normal!) asteptarile astea.
                Last edited by Octavian; 22 June 2008, 19:45.

                Comment


                • #53
                  15th March 2008, 22:57 #1
                  andrei
                  Super Moderator





                  Data inscrierii: 11-19-06
                  Locatie: Bucuresti
                  Motorizare: MPI
                  Posturi: 129

                  Rep Power: 11
                  Reputation Point: 959
                  Reputation Level:

                  Sandero vs Clio III

                  --------------------------------------------------------------------------------

                  Eu as zice ca un plus pentru Sandero ar fi pretul si interiorul, mai ales la echiparea cea mai de sus

                  Uitati aici aberatia, nu cumva sa se trezeasca domnu Supermoderator sa o stearga .

                  Comment


                  • #54
                    Octavian te inseli ...

                    - e mai stabila
                    - franeaza mai bine
                    - trage la fel ...
                    - consumul e apoximativ identic
                    - arata mai bine la interior
                    - botul e mai frumos

                    Comment


                    • #55
                      Apai eu am fost azi la Drive Test si nu ma impresionat cu nimic!
                      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                      Comment


                      • #56
                        Eu zic ca sunteti si putin subiectivi.... .

                        Comment


                        • #57
                          Octavian te inseli ...

                          - e mai stabila
                          - franeaza mai bine
                          - trage la fel ...
                          - consumul e apoximativ identic
                          - arata mai bine la interior
                          - botul e mai frumos


                          Mai stabila nu cred.
                          NU trage la fel (oricum rusine, trebuia sa rupa)
                          Consumul e aproximativ identic, adica NU consuma mai putin in aceleasi conditii

                          Botul si aratarea in interior cred ca asa este...

                          PS: cred ca tot o capra tzopaitoare este.

                          Comment


                          • #58
                            E hatchback deci 100% e mai stabila ....

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by sambo View Post
                              Uitati aici aberatia, nu cumva sa se trezeasca domnu Supermoderator sa o stearga .
                              Aberatie? Unde e aberatie? Chiar as vrea sa vad, nu de alta, dar te cam faci singur de ras...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #60
                                Pai...E o alta masina, sa vedem cateva in curbe si...Vedem care e mai stabila

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google