Dacia Logan Vs Fiat Grande Punto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu as pune 5000 pe langa cei 5k si mi-as lua BMW. Sa fim seriosi.
    sigpic

    Comment


    • si.. benzina curge la robinet,reviziile costa cat 3 sau 4 de lighean ,daca stai la bloc esti fericit,casco e "ieftineala" etc.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Offff ză irony.

        Comment


        • daca cumperi o masina trebuie sa cunosti foarte bine motivele si bugetul. daca o vrei noua , mare , frumoasa , cu multe optiuni , ieftina , cu consum mic , cu revizii ieftine si sa te tina multi ani (fericiti) nu o sa gasesti. asa ca mai tai din ce nu ai nevoie. si te mai poti gandi si cat pierzi la revanzare dupa un anumit numar de ani (cand crezi ca te vei innoi ).

          acum ce-si doreste fiecare si cat e bugetul e treaba fiecaruia...
          noi putem doar sa dam sugestii sau sa atentionam.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • De obicei romanii isi cumpara o masina care e peste bugetul lor, iar dupa aia se plang de bani si o tin in parcare.

            Comment


            • Scuza-ma, dar eu nu vad decat invidie in fraza ta.
              Fiecare isi gestioneaza cum vrea banii. E problema lui ca are nu stiu ce masina si ca nu are bani de lichid de parbriz. Daca omul a vrut masina aia, eu zic sa-l lasam sa se bucure de ea.
              Cunosc si eu un specimen care are un Ferrari si sta la bloc pe langa Cultural.
              Ce rau mi-ar parea sa stau si eu la bloc (de parca nu as sta) si sa am Ferrari, sa ma vorbeasca lumea ca nu am bani sa-l mut.
              sigpic

              Comment


              • Scuza-ma, dar eu nu vad decat invidie in fraza ta.
                Vezi rau. E plina lumea de exemple, n-am inventat eu ce am zis in fraza aia.
                Daca omul a vrut masina aia, eu zic sa-l lasam sa se bucure de ea.
                Pai il las sa se bucure de ea, privind-o. Am zis eu ca-l invidiez ? Nici macar nu-l compatimesc ca nu are bani sa o scoata din parcare.
                Mai degraba ma enervez ca ocupa un loc de parcare in mod inutil, asa cum am eu un Megane Scenic cu numere de Franta, al unor repatriati recent care acum nu mai au bani nici sa scoata masina din parcare.
                Last edited by mr.K; 13 November 2013, 13:04.

                Comment


                • Salut, revin acum cu decizia finala.
                  Va multumesc pentru opinii. Pana la urma am cumparat un Renault Megane hatchback 1.6 16v, din 2008. Masina e de la Tiriac, are 111.000 kilometri, iar ca dotari, pot sa enumar: AC manual, ABS, geamuri electrice fata, alarma, proiectoare.
                  Pretul a fost de 4700 euro, iar taxa de mediu este platita.
                  Daca aveti vreo nelamurire, intrebati-ma.
                  http://www.videonoi.ro

                  Comment


                  • Deci pana la urma ai ales benzina. Dotarile si pretul sunt tot cam de Logan deci ai facut o afacere buna.
                    S-o stapanesti sanatos!

                    Comment


                    • Multumesc.
                      Asa este, dotarile sunt de Logan, dar Meganu` este peste Logan, cam la orice capitol.
                      Inclusiv la consum. )
                      http://www.videonoi.ro

                      Comment


                      • Sa o stapanesti sanatos. E usor peste un Logan, tot cam aceeasi Marie dar cu alta palarie

                        Comment


                        • Daca mai puneai putin cred ca puteai lua si ultimul model sau fluence ,atunci era o diferenta cred mai mare. Oricum cel putin din spate modelul tau arata mai misto . Sa-l stapanesti sanatos !!

                          Comment


                          • Originally posted by huiduu View Post
                            Salut, revin acum cu decizia finala..
                            Benzina , bun , nu e logan , bun , e reno , rau si am o nelamurire: de ce de la firma? Nu aveai toti banii cash?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Originally posted by huiduu View Post
                              Salut, revin acum cu decizia finala.
                              Va multumesc pentru opinii. Pana la urma am cumparat un Renault Megane hatchback 1.6 16v, din 2008. Masina e de la Tiriac, are 111.000 kilometri, iar ca dotari, pot sa enumar: AC manual, ABS, geamuri electrice fata, alarma, proiectoare.
                              Pretul a fost de 4700 euro, iar taxa de mediu este platita.
                              Daca aveti vreo nelamurire, intrebati-ma.
                              avem nelamuriri... pune poze.

                              Comment


                              • Am platit toti banii, dar am fost comozi si am platit pentru asta. Tata, pentru ca el a fost cu banii, n-a avut timp sa mearga sa cautam prin targuri sau la propietari, asa ca azi am fost la Tiriac si am ales de acolo. Probabil ca la banii astia luam ceva mai bun de la o persoana privata, dar asta este.
                                Maine o sa merg sa ridic masina si sa incep procedurile de inmatriculare, pe numele tatalui, pentru ca pe mine asigurarea m-ar costa foarte mult.
                                Edit: Maine pun o poza, doua, sa se lamureasca si mr.K )
                                Last edited by huiduu; 17 November 2013, 20:54.
                                http://www.videonoi.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google