Megane Vs Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Megane Vs Logan

    Se da una bucata Dacia Logan (varianta noua) cu 7.000 de euroi , dotari de bun simt varianta Laureate 90cp cu 75.000 km si un Megane 3 an 2010 100.000 km full option adusa din olanda motor 1.5 dCi cu 110 cp, 6.900 euro...acuma eu stiu ca un megane 3 full , nou se duce pe la 17.000 de euro si un logan pe la 11.000-12.000 , dar oare merita sa iau o masina mai veche cu 2 ani in defavoarea uneia aproape noi?

  • #2
    Meganul e cumva alb?

    Comment


    • #3
      Merita daca meganul este cu full history.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Daca ambele arata bine interior exterior ia megane-ul.

        Comment


        • #5
          Eu zic ca si meganul2 detinut anterior de mine este peste loganul nou.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            megane-ul nu este alb , si nu poate fi vreo sansa de teapa pentru ca il iau de la un prieten foarte bun care se ocupa cu asa ceva , poate daca l-as fi luat de pe anumite siteuri da..dar asa nu la exterior megane-ul are jante si loganul capace..dar nu ar fi asta o problema foarte mare

            Comment


            • #7
              megan de olanda cu km "putini" vs logan care "nu rugineste"
              reorienteazate, in megan o sa ai impresia ca esti o clasa peste logan, dar defapt ai doar un logan cu climatronic. parerea mea

              ps. daca e musai as lua loganu' (poatem am bafta si nu rugineste pana iese din garantie)
              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

              Comment


              • #8
                Megane diesel din Olanda din 1010 cu 100k km?! rar gasesti asa ceva! si "prietenii" se tepuiesc intre ei!
                Keep walking...

                Comment


                • #9
                  () logan = megane 3 )) buna asta...

                  Ma repet, daca are istoric complet la service, merita cu varf si indesat.

                  Eu zic sa comenteze aia care au , sau macar au condus megane 3... la o adica aici si porche sa pui, tot loganu e mai bun...
                  Last edited by mumus; 1 August 2014, 15:22. Reason: Automerged Doublepost
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #10
                    rar sau nu eu am gasit ..si nu poate fi vorba de teapa , repet este un prieten foarte bun inca din copilarie il cunosc , poate ca da tepe dar de mult mi-a promis ca o sa faca un efort sa caute o masina potrivita pentru mine..pana acum sunt aproape sigur ca o sa iau megane-ul ..daca zici tu mumus ca se merita , si da are tot isoricul , omul a vandut-o pentru ca a iesit din garantie si dorea altceva..apropo scuze de off dar frumos foc seat-ul tau sa-l stapanesti sanatos

                    Comment


                    • #11
                      Fa si tu o verificare la service inainte. Dar nu compara loganul nici cu meganul 2, dapai cu 3. Daca il prinzi bun, nu ai sa regreti.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        exact asta am facut in urma cu 2 zile , i-am "furat" masina , am dat o tura cu ea pe faleza si am dus-o la un service...baietii mi-au zis ca totul e in regula , doar uleiul trebuie schimbat si daca o cumpar voi nichela jantele ..oricum eu nu prea inteleg ce vrea colegul lancer_kta sa zica prin logan cu clima ...

                        Comment


                        • #13
                          Strugurii sunt acrii, toti compara loganul cu ce nu trebuie, si mai iese si castigator

                          Loganu il compari cu fiat, cu clio, da nu cu megane3
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            ok , merci mult...cred ca maine - poimaine voi fi fericit posesor de Megane 3

                            Comment


                            • #15
                              Megane 3=logan cu climatronic?
                              S-a ajuns la culmea ipocriziei.
                              Sa fim seriosi, nu poti compara cele 2.
                              Poate doar ca spatiu interior.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google