Logan 1,4 Vs Daihatsu Sirion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1,4 Vs Daihatsu Sirion

    Incepand deja de la versiunea Plus, japonezul atrage prin caracteristicile sale de siguranta contemporane: ABS, airbaguri duble, protectie pentru impact lateral, centuri pretensionate si sistem de limitare a fortei centurii. In plus, toate versiunile contin tetiere si pentru locurile din spate. Puterea motorasului de un litru in trei cilindri este suficienta doar pentru traficul urban vitezele mai mari si distantele mai lungi ar trebui evitate. Marca
    Marca Daihatsu

    Model
    Model Sirion

    Motorizari
    Tip motorizare Carburant Cilindree
    [cmc]

    Putere
    [CP]/[kW]

    Moment maxim
    [Nm]

    Viteza maxima
    [km/h]

    Acceleratie 0-100km
    [s]

    Consum [l/100km]
    Mixt Urban Extraurban


    1.0 benzina 989 putere58/--- cuplu -88 /viteza145/accel 15.1 /consum--- 6.2 5.5


    1.3 2WD benzina 1298 putere 102/--- cuplu-120/viteza- 180 /acc-9.6/consum --- 6.3 5.7


    1.3 4WD benzina 1298 putere 102/--- cuplu -120 /viteza180 /acel9.6/consum --- 6.3 5.7


    Caroserie/Nr. usi(Locuri)
    Caroserie/Nr. usi(Locuri) 5 usi

    Pret (CIP)
    Incepand de la 5.740 Euro

    Pana la 7.540 Euro

    Dimensiuni
    Lungime 3.675 mm

    Latime 1.590 mm

    Inaltime 1.450 mm

    Rezervor 37 l

    Garantie
    Garantie (luni) 18

    Garantie (Kilometri) nelimitat
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

  • #2
    In completare adaug eu pozele
    Attached Files
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      mersi mult .asta am vrut sa fac da ai mers mai repede.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        Lungimea si latimea nu o avantajeaza deloc, nu vreau sa ma gandesc cum stau pasagerii pe locurile din spate, daca in fata sunt persoane de peste 1.8 m.

        Comment


        • #5
          dotari:
          1.0 CXS 58 CP dotari: sistem ABS(Anti-lock Brake Sistem), SRS - sistem suplimentar de retinere la impact lateral, EURO 3, servodirectie asistata, distributie electronica a franei, CLIMA, dublu airbag si dublu sidebag pentru conducator si pasager, geamuri actionate electric fata si spate, oglinzi antiorbire incalzite si actionate electric, inchidere centralizata, sistem audio HI- FI casetofon & Radio, sistem electronic antifurt, faruri reglabile electric, oprire airbag pasager, afisaj data, ora, transmisie manuala cu 5 rapoarte, al treilea stop frana, centuri de siguranta fata/ spate cu limitator de forta si reglabile pe inaltime, tetiere ajustabile fata - spate, scaun sofer reglabil inaltime, turometru, luneta cu degivrare, stopuri ceata, stergator luneta cu temporizator, bancheta rabatabila, protectie suplimentara la impact lateral, etc... design: tapiterie stofa speciala, geamuri colorate ....
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            imi place e frumusica..merge perfect ca masina de oras..sau de "studenti/studente"
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • #7
              cine importa marca asta? ca n-am gasit nici un site
              Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

              Comment


              • #8
                Daca nu as avea deja o masina de clasa mica, m-as gandi foarte serios la un Daihatsu ... Si eu as fi curios cine importa marca, poate au ceva de gabaritul Loganului...
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Interior mai frumos decat cel al loganului, in rest nu se poate face intre cele doua o comparatie, poate un alt model de la daihatsu
                  Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                  Comment


                  • #10
                    Interior simpatic,masina de oras.Nu stiu dupa vreo 3-400 de km cum te simti intr-o masina de asta.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Cat e halatul la una si cat e halatul la cealta?

                      Da...am vazut diferenta de pret...eu spun ca nu prea se merita...
                      Bine daca ai 1,5 m da...merge...si sa nu ai familie niciodata si nici prieteni sa nu fii nevoit sa ii duci cu masina.
                      Last edited by valeriuciprian; 28 January 2009, 21:44.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Am gasit pe net preturile sunt intre 5740 si 7540 euro pret CIP
                        Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                        Comment


                        • #13
                          Astea nu sunt fara taxe?Cu taxe cat o fi?
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            cica ar fi 712 euro.cel mai rau e problema service ca nu stie nimeni ce motoare de origine au si unde se pot face reviziile.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #15
                              nu arata rau ca design: bot de fiesta, "cur" oarecum apropiat de sandero ca masina de oras, pare peste logan. numai ca nu stim in afara cum sta, cine o importa, retea de service-uri, costuri de intretinere...cam greu sa facem o comparatie numai din poze
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google