loganul full vs. megane manager?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by CrazyBc View Post
    sincer nu vreau sa fiu injurat iubesc loganul dar cred ca renault e mai bun...ganditiva la wv-skoda...renault e tata loganului................
    Da.
    Cara-te cu un Megane (sedan sau hatchback) si ai sa vezi ca e din alt film fata de Logan, degeaba se tot face comparatie.

    Comment


    • #92
      da, tavi, dar cand nu ai toti banii aia si teoretic te incadrezi la limita, te uiti si la costul reviziilor, casco si-ti cam trece de megane. daca ti-l permiti si vrei musai altceva decat logan, atunci megane e o varianta foarte ok. acu sa nu zici ca loganul e de cacao, ca pt ce-i el facut isi face treaba cum trebuie. si tine la tavaleala, contrar parerilor unora ca e tot dacie.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #93
        Desigur, fiecare cum poate.
        Dar eu spuneam ca n-are aproape nici o treaba Loganu cu Megane-ul.
        Eu pe tot ce am pus ochii si manuta mi s-a parut net superior. La drum MULT mai ferm, stabil, insonorizat incomparabil mai bine (mai bine si de cat Focus), calitatea alta la bord, scaune, imbinarile cu tolerante mai mici, finisari mai bune...asta-i treaba.

        Sincer 100% si eu spuneam ca ''aa...megane, e ceva mai bun ca Loganu, da' nu e mare branza comparativ'' asta pana am apucat de sa ma car cu unu' (nu tocmai nou, peste 100000 km, dar proaspat adus).

        Comment


        • #94
          Vedeti ca de cand tot discutati s-a lansat in Romania Megane 3 la preturi incepand cu 12900 Euro. Sper ca nu indrazneste nimeni un topic Logan vs. Megane 3!

          Comment


          • #95
            Ba da...Logan Ph2 vs Megane 3 ))
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #96
              Da deci se poate

              Comment


              • #97
                Cred ca glumiti, n-ati vazut inca MASINA....

                Comment


                • #98
                  ba da, inca dinaintea lansarii in romania. seama cu opel astra gtc la exterior al dracului de bine. interiorul insa, 5 clase peste...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #99
                    Bai deci am vazut si pe alte site-uri, sunteti carcotasi...(pt ca la spate e ''problema'' de asemanare)
                    Seba...no comment.

                    Spune tu o linie unde seamana cu Opel Astra GTC, normal ca in ansamblu seamana, dar uita-te mai atent (uitati-va) eu NU vad nimic copiat.
                    Oricum francezii nu prea copiaza, si daca ar fi asa, ar fi prima data.

                    Oricum, Megane a reusit ceva mai frumos decat Astra, si mai mult ca sigur astra NU a fost o sursa de inspiratie, va rog...
                    Attached Files

                    Comment


                    • n-am zis ca-s identice, dom'le am zis ca seamana...megane-le coupe si astra gtc, ca linie generala a caroseriei. in mod evident nu credca e cineva convins ca renault a copiat gtc...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Oricum, Megane-ul ala RS din poza e absolut senzational...are evacuarea ca Astra Opc
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • ia mai meri, mah, la padure... si ia-l si pe tavi cu tine
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Buna ! Ca sa nu mai deschid iarasi un topic nou, am ajuns la o concluzie. Am renuntat la VW si AUDI deocamdata , si am ajuns la o concluzie.
                            Ce sa aleg ?
                            DACIA LOGAN noua sau Megane Sedan 2008-2009 1.4 100CP , 1.6 110CP , 1.5Dci 85 inmatriculate, pana in 60.000km, si pretul pana in 7000euro.
                            Logan = 6000 + 3 tichete 2700 = 8700 (7000 sa punem deoarece tichetele le cumpar cu 1000euro toate 3.
                            Megane =7000 euro inmatriculat 2008-2009 cu max 60.000km , nu conteaza motorizarea, dar cele mai multe am gasit 1.5Dci 85CP.
                            Dati-mi un sfat ? Ce sa aleg ?

                            Comment


                            • Eu unul as sari peste frantuzesti SH. Ori noi, ori nu.

                              Comment


                              • Raportat la costul intretinerii si a garantiei, eu as alege Logan, versiunea Black Line.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google