Noul Logan 0.9 Tce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are o singura matrita de abtibilduri, asa ca are omologate roti pe 16, nu are pe stalp tot aia scrie. )
    sigpic

    Comment


    • mda..ca la noi la nimeni.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • Mai concret - dupa ce iau masina trebuie sa merg la RAR si sa le arat ce scrie pe usa iar ei sa scrie in talon si dimensiunea pe 16? - s-o crede-ti voi p-asta ca eu n-o cred pana n-o vad.

        Comment


        • Poti merge la RAR sa ti omologheze pe 16,dar intai trebuie sa treci pe la Dacia reprez,sa ti dea o hartie cu toate dimensiunile posibile pentru Logan2.Cu hartia te duci la Rar.Asa au facut niste baieti la skoda lor..doreau pe 17"la skoda 1,sau pe 16 la fabia 1
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Astazi le-am scris celor de la vocea clientului despre aceasta situatie. Colegul MihaiiahiM le-a telefonat celor de la vocea clientului pe aceeasi tema.
            Asteptam raspunsurile. ... sa vedem ce se poate face pentru omologarea jantelor pe 16 ".

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Pe vremuri am avut un Golf 3 pe care am avut jante de 13...Cand am cumparat masina pe talon apareau dimensiunile 13 si 14 omologate in schimb pe capacul rezervorului avea inscrise dimensiunile compatibile cu modelul si anume:13, 14 ,15. Pana aici toate bune. Cand am fost sa fac transcrierea si am schimbat talonul, mi-au trecut doar o dimensiune in talon si anume cea de 14. Deci nici macar jantele ce le aveam originale pe masina. Cand m-am dus sa reinoiesc ITP-ul dupa o perioada imi pusesem jante pe 15 exact cu dimensiunile de anvelope specificate pe capacul rezervorului insa cei de la ITP nu au vrut in prima faza sa-mi reinoiasca ITP-ul pe motivul ca jantele de pe masina nu sunt inscrise si pe talon si atunci am facut scandal cu toate ca ei nu aveau nicio vina dar nici eu nu am avut nicio vina pentru ca cei de la RAR nu mi-au trecut toate dimensiunile compatibile mai ales ca stiam ca daca trecuta am avut 2 dimensiuni trecute pe talon si pe ce motiv mi-au trecut ei doar una singura nu stiu...Adica stiu: sa mai ia si ei "un ban cinstit"...
              Ai facut bine ca ai sesizat vocea clientului si sper sa rezolvi sa treci si dimensiunea de 16 insa acum acum ca deja ai inmatriculat-o sigur trebuie sa platesti ca sa-ti scrie dimensiunea in talon, dar macar este bine pentru ceilalti colegi ce-si vor lua in viitor.
              Succes
              PS:Sa ai parte de masina.Arata super fain mai ales pe culoarea asta

              Comment


              • Dimensiunea se trece numai in carte,in talon nu se mai trece cum era inainte.

                Comment


                • citeam zilele astea despre turatia turbinei de la motorul ecoboost produs la craiova care ajunge pana la 248000 rpm.
                  oare la motorul tce 90 cam care este turatia turbinei?
                  tot o valoare de genul?

                  Comment


                  • da, tot pe-acolo
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • nu prea cred. ecoboost sunt motoarele de 1600 cmc cu 180 cp de la ford. in timp ce normal au vreo 100-115. crezi ca alea n-au turbina ?!

                      Comment


                      • ecoboost de 1 litru are 100 respectiv 125 cai.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          nu prea cred. ecoboost sunt motoarele de 1600 cmc cu 180 cp de la ford. in timp ce normal au vreo 100-115. crezi ca alea n-au turbina ?!
                          EcoBoostul este de 1L, 1000 cm, si are doua variante de 100 si 120 cp.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Renault View Post
                            @me_catalin pe usa scrie ca probabil pentru alte tari, de ex germania, poti sa-i pui si roti pe 16", de ex lodgy sau ca poate daca o sa fie si motorul de 1.2 tce pe logan 2, o sa se poata puna roti pe 16 si in ro. are renault o politica de-ti vine rau...
                            Omlogarea e europeana (si la Ro, di la DE si la ES e la fel), si pentru cele non stepway, doar 185/65R15 e trecut in "certificate of conformity".
                            In plus, dupa COC se ia RARul, nu dupa abtibildele de pe usi.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              EcoBoostul este de 1L, 1000 cm, si are doua variante de 100 si 120 cp.
                              acum e si de 1 litru. dar la llansarea noului focus erau numai de 1,6 unul cu 150 cp si unul cu 180 cp. asa ceva...


                              doar astea erau la lansare. ala de un litru a intrat tarziuu
                              Last edited by B997NDL; 16 January 2013, 01:29.

                              Comment


                              • Originally posted by ionutprodan View Post
                                citeam zilele astea despre turatia turbinei de la motorul ecoboost produs la craiova care ajunge pana la 248000 rpm.
                                oare la motorul tce 90 cam care este turatia turbinei?
                                tot o valoare de genul?
                                Colegul ionutprodan a vorbit clar de motorul ecoboost produs la craiova, nu de focus sa alte chestii. Eu stiu ca la craiova se face b-max-ul cu ecoboost-ul de 1L. Despre asta era vorba.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google