Mareom - Audi Coupe B4 Pentru Rally

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mareom - Audi Coupe B4 Pentru Rally

    Recent am pus mana pe un Audi Coupe model B4 din 1990 pe care intentionez sa-l pregatesc de "razboi". Avand in vedere varsta masinii si kilometrii ei am ramas placut surprins de starea tehnica si a caroseriei (in afara de partea dreapta fata, unde a fost stearsa). Cateva date: motor 2309 cmc, putere max. 136 cp / 5500 rpm, cuplu max. 190 N/m la 4000 rpm, greutate 1180 kg, acceleratie 0-100 km/h in 10 sec, viteza max. 205 km/h, tractiune fata. Masina mai are un kit discret ABT Sportline (suspensie, jante, masca fata, semnalizari). Deocamdata nu am lucrat la ea decat la evacuare dar voi posta aici modificarile ce vor urma. Si niste poze:
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    Cam ce ai de gand sa ii faci? Unde vrei sa te dai cu el?

    Comment


    • #3
      misto..imi place cum arata.....sa te bucuri de ea..si sa castigi multe competitii

      ce vrei sa ii faci?
      0.9 tce SL plus

      Comment


      • #4
        Sa il stapanesti sanatos si sa il alergi fara probleme.

        E un model frumos si in poze arata foarte bine.

        Sa ai grija de el.

        Numai bine si spor la modificat.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #5
          cine zicea ca mareom nu mai face nebunii?uite ce face omul.spor la modificat si bafta la concursuri.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            OMG, e super! O să ajungă precum Honda aia roşie?

            Spor la modificări şi să te joci cu ea sănătos!

            Comment


            • #7
              se da cu ea la judetene, ce dracu s afaca cu ea? berbecarie... apropo, jiji, bafta maine dimineata! o sa te sustin din "tribune", f***-te'n c** ; daca nu ma dau, macar sa te incurajez ...
              Last edited by Seba; 3 April 2009, 13:10.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                o sa ajunga "bombita " aceasta masina Am incredere in mareom ! Spor in modificari ...
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  Cat ai dat pe masina?

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc de aprecieri. Incerc sa raspund pe scurt la intrebari: masinii nu am de gand sa-i aduc prea multe modificari, deoarece motorul asta nu are chiar asa un potential de dezvoltare imens. O sa vina scos din ea bancheta, trapa si alte chestii inutile, lucrat putin la motor, la suspensii si la franare. Anul acesta am de gand sa "ma dau" cu ea pe la judetene si pe la diverse show-uri (in limita bugetului disponibil), pt ca pentru VTM este MULT prea slaba. Maine concurez pentru prima data cu ea si sper sa ma acomodez deoarece pentru probele noastre incurcate si pentru intors dupa jaloane este cam mare si cam grea. Sincer la jaloane cred ca ma descurcam mai bine cu Loganul meu, dar cu asta am cuplu motor mai bun care ar trebui sa ma ajute la iesirea din viraje.

                    @MyKe: ai nimerit-o. Probabil prin vara sau toamna o inmatriculez si ii schimb culoarea, care neaparat va fi rosu. Astazi trebuie sa ii fac schimbul de ulei si sa pun stickere pe ea si voi reveni cu poze.

                    @radu2008: am luat-o foarte bine zic eu dar prefer sa nu spun cu cat

                    @Seba: Merci! Daca nu ne vedem deseara ne vedem maine la Cupa Alfa
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Gigel nu pot sa zic de cat vorba noastra: "ii tru", si pt maine, no apoi blana.
                      No, apoi blana
                      Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                      ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                      Comment


                      • #12
                        Ce ulei îi pui? Castrol Formula RS / EDGE Sport 10W-60 bănuiesc...

                        Comment


                        • #13
                          mareom este optiunea ta si o respect!!!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            O sa scriu in seara asta si ce ulei ii pun, ca nu stiu exact ce primesc, dar sigur va fi ceva MOTUL.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Motul...ala e ulei de forje
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google