Masina Mea B 555 PCH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Mea B 555 PCH

    Salut,pentru ca sunt de ceva vreme pe forum si am aflat multe de la voi m-am hotarat sa imi prezint Loganul cu toate ca nu este foarte deosebit.Este vorba de un 1.4 MPI alb,modelul Preference fabricat in 2007,eu l-am inmatriculat la 1 martie 2007.Eu sunt genul care prefera simplitatea.Ce am facut eu la masina:

    -vopsit barile fata-spate si masca in culoarea caroseriei;
    -inlocuit casetofonul si boxele stock cu un mp3 JVC,boxe fata JVC,boxe spate JBL;
    -cotiera;
    -mocheta capota motor+portbagaj de la colegul silviu,ii multumesc si pe aceasta cale ;) ;
    -cam atat cred,azi urmeaza sa ii schimb serigrafia si acele cu cele de prestige la colegul dsign pe care il salut;
    Pe viitor vreau folie,cauciucuri michelin energy,poate un set de jante,bixenon,leduri in interior..vreau multe sa vedem ce zice si bugetul si prietena
    O sa incerc sa atasez si pozele care sunt facute cu telefonul
    Attached Files

  • #2
    Salut.
    Frumoasa intradevar,e simpla.
    Geamuri fumurii sau folie nu-i pui?
    Multii km si fara necazuri.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      Sunt disperat sa ii pun folie dar acum vreau neaparat o toba sport...cum a mai zis cineva,daca nu rupe asfaltu' macar sa faca zgomot.

      Comment


      • #4
        Salut,frumos PREFERENCE-ul tau
        Da bine pe alb.
        Sa o stapanesti sanatos,si km cat mai multiiii.
        Cotiera e originala?
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          Frumoasa masina sa ai noroc de ea ajuta la ceva mocheta de la motor ma refer la zgomot este sesizabil mai mic?

          Comment


          • #6
            frumoasa masina sa o stapanesti sanatos chiar daca spui ca iiti place cat mai simpla ai schimbat ceva pe ea punei si folie o sa arate super si aceeasi intrebare ca radu2008 se simte ceva? si cat au costat amandoua?

            Comment


            • #7
              de unde ai luat tips-ul si cum e prins? si cotiera e originala?.Arata bine masina imi place tine-o tot asa

              Comment


              • #8
                Niste sfaturi: Jos cromul si sa vopsesti iar grila, dupa ce scapi de el, oglinzi vopsite, manerele usilor vopsite, bandourile vopsite, sau ai putea sa le dai jos, sa umpli si sa vopsesto. Va avea un look clean. Sa nu uit, portbagaj clean.
                Succes!
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment


                • #9
                  bine ai venit pe sectiunea asta. intr-adevar pare ingrijita masina si sunt de acord cu logan4ever: ar merge masina toata vopsita pe alb si renuntat la v-ul cromat.

                  desi arata dubios fetele alea de scaune, cred ca sunt comode :P

                  facand parte din colectivul feminin de pe forum, tin sa te felicit ca tii cont de prietena!

                  Comment


                  • #10
                    va multumesc tuturor pentru aprecieri si sfaturi...visul meu inainte sa am masina era un logan ALB complet...o sa vopsesc si oglinzile,daca nu le schimb,si bandourile,ma gandeam sa las pe capota portbagaj doar emblema dacia,de care sunt chiar mandru!Sa revenim la mochete....sunt de la silviu,colegul de pe forum...la motor costa 25 ron si portbagaj 20,posta 8 ron...eu le-am luat separat deci am platit posta de doua ori.Sunetul de la motor e usor diminuat,dar de azi nu il mai aud pentru ca am pus toba sport....are un sunet grozav,e acelasi model de toba cum e si pe B 48 CUP(scuze de reclama) daca nu ma insel....acum plec sa alimentez si sa fac zgomot ...va salut pe toti.si da,tin cont de parerea prietenei pentru ca acum amandoi suntem un intreg...o dau in diverse deja,cred ca de la toba )

                    P.S. -prostiile de pe scaune sunt comode,urate dar "sanatoase" ca nu murdaresc scaunul
                    -cotiera cred ca este o copie dupa original,nu este originala.
                    - am uitat sa precizez ca duzele de la parbriz stropesc tip "perdea"
                    - v -ul cromat este montat acum 2 zile,cu mult dupa ce am vopsit grila...o sa il dau jos ca nici mie nu imi place
                    Last edited by PCH; 24 November 2009, 16:35.

                    Comment


                    • #11
                      Am zis sa "urc" cateva poze cu toba sa o vedeti si voi...am renuntat si la V-ul cromat.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        pentru ca momentan jantele nu sunt intre prioritatile mele am o nelamurire...cu sau fara capace.Nu stiu ce sa fac.

                        Comment


                        • #13
                          Salut, ingrijita masina ta!

                          De ce spui ca jantele nu intra in prioritatile tale ? Schimba cel mai bine o masina. Parerea mea este sa lasi acolo capacele , dar tu decizi.

                          Succes pe mai departe!
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Sa nu se inteleaga ca nu vreau jante....stiu ca o schimba 200% dar momentan nu am cash-ul necesar investitiei...vreau oz superturismo.Trebuie sa ii pun si folie..am de munca la ea,bani sa fie.Mai ales ca acum in ianuaire - februarie vin revizia,casco,rca si tot tacamul )...face 3 anisori pe 12 februarie

                            Comment


                            • #15
                              nu cred ca ar da rau fara capace ea alba si jantele negre e buna combinatia dar modelul de janta nu e prea frumos si lumea nu cred ca o sa aprecieze o sa creada ca ti-ai pierdut capacele incearca sa faci si capacele albe sau jantele sa le vopsesti albe ....stiu cum e nici eu nu am bani sa imi iau jante dar la capace am vopsit cateva spite in negru...noroc in continuare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google