Masina Mea B 555 PCH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe mine ma intereseaza aia 10%....
    PCH, la ce pret vrei sa o scoti la maritat?

    Comment


    • In jur de 6800-7000 €....negociabil, normal.

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
      Last edited by PCH; 8 August 2013, 12:19.

      Comment


      • Bine ca mi-a luat mie foc pompa de benzina la timp. Cu ce naiba ma mai duceam sa caut alta pompa daca aveai masina vanduta, ha?
        Ma, ce sa zic, bafta la vanzare.
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • Am fost astazi sa schimb placutele fata la masina si am observat amortizorul de pe stanga fata, curs. Nu ma pricep, nu stiu si de aia vreau cateva pareri, pentru ca am inteles ca pot schimba doar acel amortizor, altii spun ca trebuie schimbat si pe dreapta cu tot cu flanse si rulmenti, etc. Nu stiu cum sa procedez astfel incat sa fie totul ok atat financiar cat si tehnic.
          Am citit cateva pareri si pe club ford:

          "in principiu, pentru a pastra dinamica masinii pe curbe/frine, e bine sa le schimbi in pereche, chiar daca unul e la 75% si celalalt la 20%; repet, in principiu

          ele au in capetele de la caroserie cate o flansa si un rulment; tot de principiu, cind schimbi amortizoarele, schimbi si astea, ca se demonteaza tot; daca pui amortizoare noi si iti crapa flansa/rulmentu dupa 300 km, platesti iar manopera"

          "Trebuie schimbata si flansa deoarece amortizorul nou aplica forte mai mari decat cel vechi pe aceasta si deobicei cedeaza repede dupa schimb."

          "Pe original fordurile se echipeaza cu Sachs, numai ca la noi sosesc cele facute in Turcia, iar cazuri cu ele picate dupa 20.000 km am vazut.

          @alex_lion_king, daca amortizorul e scurs nu inseamna ca nu mai e bun.
          Faci un stand de amortizoare si vezi daca mai are viata in el."

          Rog pareri pertinente!

          p.s. Precizez ca nu bate, nu troncane, nu cloncane, nu piuie, nu nimic. Totul este normal, doar ca am vazut acel ulei scurs pe amortizor si la anumite gropi, limitatoare de viteza, cu geamul deschis aud un sunet.
          Last edited by PCH; 9 September 2013, 18:18.

          Comment


          • Schimba-i amortizorul si gata, nu-ti mai bate capul cu altii care nu au un chior in buzunar dar ar schimba juma de masina, preventiv "in locul tau".
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • adica a cazut amortizorul de ford ? trebuia sa tina 300.000 cel putin. credeam ca numai la ligheanele noastre se-ntampla.
              acum lasand gluma la o parte(fara suparare,dar si tu radeai la randul tau,,,vezi cum e ?) ar trebui sa le schimbi pe amandoua,verificate si flansele ,ar trebui sa fie bune,dar o verificare nu strica.

              Comment


              • Nu a cazut, doar e murdar de ulei! Masina a mers in regim ambulantier in ultimele 3 luni, pe romaneste m=i s-a rupt de dansa!
                Si ca sa "glumesc" si eu...si fara amortizoare, sa ruleze pe discuri si tot e la 2000 de ani lumina de orice Dacie. Iti spune asta un fost posesor de Logan.

                Momentan cred ca o las asa, pentru ca nu bate, nu face nimic. Cand o incepe sa cloncane ma gandesc si la dansa...daca nu o vand pana atunci
                Last edited by PCH; 9 September 2013, 19:46.

                Comment


                • Masina este de vanzare. Daca obtin pretul dorit, dispare, in caz contrar, ramane!

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                  Comment


                  • Succes. Nu am apucat sa citesc mai in spate, vrei sa iti iei altceva?
                    sigpic

                    Comment


                    • Yuhuuuuuu, E90 E90 E90 E90 E90 E90 E90!
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • "Rog intermediarii sa nu ma deranjeze." in traducere libera: samsarilor, raus!
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • omu' este precaut
                          sigpic

                          Comment


                          • Asa am scris si cand am vandut Loganul si nu m-au sunat colorati!

                            Comment


                            • Colorati ..dar ce sunt ma? Papagali?
                              sigpic

                              Comment


                              • Izolarea de sub capota e luata de pe un diesel sau ai confectionat-o tu ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google