Masina Mea B 555 PCH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, eu veneam cum vine si cea roșie si vroiam sa merg spre Billa/Tricodava...el venea de pe Sibiu si a făcut stânga.

    Faza e ca acolo e usor contrasens...eu asa cred.

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

    Comment


    • unde e masina rosie nu prea e contrasens. el n-avea ce cauta pe partea hasurata. e intrat in intersectie. daca ai cedeaza unde opresti ? in mijlocul intersectiei ?

      Comment


      • Spunea-i ca știi intersecția. Acolo nu ai absolut nicio sansa sa vezi ceva decât daca stai pe hasura....hasura aia cred ca e trasa aiurea, cum defapt este toată intersectia trasata.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

        Comment


        • Daca ti-a dat rca-ul inseamna ca si-a recunoscut vina. M-a lovit si pe mine cineva si mi-a dat rca-ul care era tot la uniqa si au fost de treaba, adica am dus masina la 8 dimineata si am luat-o seara la 17, au schimbat far dreapta, bara fata si aripa indreptata. Sunt ok si se misca repede. Suna-l sa semnati amiabilul, iar daca nu vrea te duci la politie. Nu poate dovedi nimeni ca accidentul a fost ieri, alaltaieri sau acum 3 ore. Atata timp cat ti-a dat rca-ul nu te poate acuza de nimic, tu il poti acuza ca nu a vrut sa vina la politie ca isi putea pierde permisul, dar astea sunt cazuri extreme.
          Last edited by MihaiiahiM; 1 December 2013, 23:50.
          sigpic

          Comment


          • eu nu zic ca nu e asa, eu zic ce zice politia. nici tu nu l-ai vazut ca sa-l eviti ?
            dupa desenul de la politie cam ramai fara carnet. poate si el, dar ce te incalzeste ?!

            Comment


            • Pai daca eram pe loc de peste 1 minut, ce sa evit eu?? El a intrat in intersecție, a oprit undeva in centru, a plecat de acolo cu capul doar in dreapta, se uita spre Tricodava si a dat mine, care stationam, CEDAM trecerea celor la care se uita si el. Era aglomerat/haos in mai tot orasul, a fost vineri cand au fost și repetițiile pentru ziua națională.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Comment


              • eu nu inteleg ce se discuta si ce pareri sunt de clarificat. Am pus poza care spune tot.

                Printeaza si poza asta cand mergi la politie, plus pozele cu resturile din urma accidentului
                Attached Files
                Last edited by ion_R5; 2 December 2013, 00:11.

                Comment


                • pai si cum dovedesti ca stateai ? sti de ce iti spun ? acum vreo 7 ani stationam pe banda 1 sa pot sa parchez. trebuia sa dau cu spatele si asteptam sa treaca masinile sa ma pun in miscare. a venit unul cu un logan alb si a incercat sa treaca printre banda 1 si 2 si m-a luat cu bandoul de la usa in aripa stanga fata. el nu a avut nimic, aripa mea sifonata binisor. a vrut sa-mi dea 200 lei sa nu mai mergem la politie,dar nu am vrut. la politie m-a scos pe mine vinovat. cand I-am zis la politai ca stationam el mi-a zis: de unde sa stiu eu ca stationai si nu dadeai cu spatele.am scapat cu o amenda mica si nu I-am dat rca lu celalalt (de oftica)

                  Comment


                  • Ion a subliniat foarte bine treaba! Mistretul cu X5 e vinovat toata ziua! ...era si o chestie cu asta...daca o masina sta pe loc si tu intri in ea...tu esti vinovat...sau ceva de genu...
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Pai aia e, nu pot demonstra ca stationam. Exact ala a fost traseul bmw-ului.

                      Faza e ca daca ii dau rca-ul, o sa se distreze si el puțin pentru ca e Euroins!

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        eu nu zic ca nu e asa, eu zic ce zice politia. ...
                        Tu doar presupui ce ar zice politia. Daca te uiti la marcajele din intersectie, politia nu are de spus prea multe. BMW-ul a intrat pe contrasens. Cu toate prioritatile din lume, nu are ce sa caute pe contrasens.

                        @ PCH Nici nu trebuie sa demostrezi ca erai in stationare. Daca te-a lovit dincolo de marcajul facut de mine cu albastru inspre trecerea de pietoni (delimitarea drumului prioritar) - e clara treaba.
                        Last edited by ion_R5; 2 December 2013, 00:17. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • stiu ce ar spune pentru ca n-avea ce cauta acolo dupa lege. trebuia sa ramana la linia punctata.
                          cel mult acolo, desi nu trebuia sa depaseasca semnul de cedeaza. politia n-are treaba cu nu vedeai de acolo. poate e absurd, dar asa e. el venea de pe drum cu prioritate si el nu.
                          ce vreau sa spun e ca puteti ramane amandoi fara carnet.
                          Last edited by B997NDL; 2 December 2013, 00:24.

                          Comment


                          • Cu alte cuvinte...ia naibii şi tu o cameră de bord!!! Dacă o aveai, acum nu îţi mai puneai întrebări de genul...“““cum pot demonstra că stăteam pe loc??“““

                            Comment


                            • Nasu are dreptate! Iei o camera si aia e daca asta ti-a fost invatatura de minte.

                              P.S. Si sa mai cumperi si niste skill .

                              Trecand peste paranteza de mai sus, sper ca ti-a mers bine azi si totul este in regula.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Ma gandeam sa iau camera....dar mi-e frica sa nu atrag accidentele cu aia. )

                                Skill de stat pe loc?!

                                Am fost la Euroins dimineata (la astia am rca, am aflat cu ocazia accidentului), au facut o constatare, am scris totul exact cum s-a intamplat, au facut sute de poze mai ales la BMW pentru ca agentului constatator i s-a parut ciudat faptul ca X5-ul este atat de avariat iar a mea nu. Au spus ca vor trimite dosarul la departamentul "nu stiu care" si aceia vor decide daca dau sau nu acceptul. Sper sa nu risc eu nimic!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google