Dacia 1410

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia 1410

    Ca tot e moda Daciilor iar vecinamiu vrea sa o posteze insa ii este rusine, o pun eu aici. Cateva poze cand era intr-o stare mai jalnica si cateva poze cu ea in starea actuala.

    Este o Dacie 1410 fabricatie 1995 cu:
    -motor segmentat;
    -arcuri taiate;
    -jante CMS reconditionate (dimensiunile gumelor sa le scrie el);
    -capota prelungita (forma ei depinde aici de gusturi, unora le place, altora nu, e 50-50 treaba);
    -proiectoare de ceata noi;
    -faruri cu interiorul innegrit;
    -stopuri vopsite putin;
    -semnale albe;
    -capac culbutori motor vopsit rosu ferrari (0.2 cp));
    -manere spate eliminate;
    -geamuri electrice fata;
    -etrieri + tamburi vopsiti "galben distrigaz";
    -prelungire spoiler fata de Golf 3;
    -grila fara stema aceea;
    -eleron luneta;
    -geamuri spate + luneta ionizate de cand lumea si pamantul (omologate);
    -muzica (aici nu ma pricep, sa posteze el);
    -volan da' lemn);
    -scaune fata de Opel Vectra A;
    -tija schimbator scurtata;
    -articulatie fata noua;
    -frane noi;
    -portbagaj mochetat si antifonat;
    -tinichigerie facuta in vara lui 2011 la un pret nesimtit de mic.

    Nu are toba dintr-aia sport cu sunet "grav"... naspaaa. (glumesc, mai bine asa)
    Attached Files
    Last edited by aleXpeed; 24 February 2012, 01:23.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

  • #2
    Sa o stapanesca sanatos si sa se bucure de ea.

    Arata foarte bine imi place.

    Sa vedem cum reactioneaza colegii nostrii care sunt cam recalcitranci la astfel de masini.

    ca sugestie mi-ar placea sa vad stopurile albe ar arata super tare si ar putea sa faca si semnalele de pe fata albe ca tot sunt separate de far.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #3
      asta parca e mai ingrijita , are o linie si ea , fata de cocalaria lu` mititelu ala.
      a fost vospita recent banuiesc nu ? ca parca ultima data cand am vazut`o era nevopsita prin unele locuri.

      misto buzita de la bara si parca ii trebuie jante...moderne.

      Comment


      • #4
        Multumesc mult.Masina a fost vopsita prin vara ca era cam naspa,avea culoarea ei originala din 95'. La jante nu stiu ce sa zic,adica alte jante mai moderne nu am gasit,ma bate gandu sa ma duc sa dublez niste jante de tabla,dar asta sa vina primavara.

        Comment


        • #5
          bai nene , dubleaza trecerea la prezoane mai bine
          baga 4x100 si ai o varietate de jante !

          Comment


          • #6
            Am avut ocazia sa imi iau trecere,sincer mi-a fost tarsa de mitilie...Completez si eu cu cateva poze pe langa cele postate de Distrigaz.
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Pare ingrijita masina imi place.Cum a zis si FOF treci la prindere 4x100 si o sa fie mult mai bine atat la capitolul frane (asta daca o sa o faci ca la carte si nu umbli cu suruburi sudate pe fuzeta masinii cum se practica pe la majoritatea) cat si la aspect avand la dispozitie diverse marimi si modele de jante.Pe viitor poti pune o bara de torsiune de papuc diesel in caz ca nu ai,electroventilator,intarit amortizoarele ca sa fie tacamul complet etc etc.

              P.S Au fost si berline in 4 prezoane deci...cu militia poti scapa usor.
              Last edited by Alex_MIU; 24 February 2012, 01:55.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • #8
                Originally posted by Alex_MIU View Post
                Pare ingrijita masina imi place.Cum a zis si FOF treci la prindere 4x100 si o sa fie mult mai bine atat la capitolul frane (asta daca o sa o faci ca la carte si nu umbli cu suruburi sudate pe fuzeta masinii cum se practica pe la majoritatea) cat si la aspect avand la dispozitie diverse marimi si modele de jante.
                Da corect,avand in vedere marea varietate de jante,modele-marimi ii pot schimba aspectul total. In legatura cu franele,sunt foarte multumit,tinand cont ca asta vara am dat 250 ron discuri+placute,ca m-am lamurit ce inseamna lucru romanesc. Mi-am cumparat discuri de ASAM (iasi) si la prima frana au crapat discurile,dupa aceea m-am incapatanat si m-am dus frumos si mi-am comandat din import tot ce tine de articulatia fata(discuri,placute,pivoti) si sincer nu se compara din nici un punct de vede cu pivotii de topoloveni sau cu discurile de iasi

                Comment


                • #9
                  -Badboy-ul ala imi pare ca ar mai trebui lucrat umpic , eventual incearca alta forma. Actuala, parerea mea ca nu iti avantajeaza masina , oricum farurile sunt destul de patratoase, masina are si linii curbe.
                  -Cum au spus si ceilalti treci la 4x100 si apoi ai de unde alege si frane si jante
                  in rest arata ingrijita si mie imi plac daciile in general .

                  Comment


                  • #10
                    in sfarsit o dacie care arata a fi ingrijita si bine intretinuta bravo! imi place ca nu te-ai aruncat pe toate tiganile arata bine asa treci pe 4x 100 si i-ati niste jante frumoase si poti sa zici ca ai terminat-o Asta imi aduce aminte de prima masina o dacie cumparata de noua care arata senzational pe vremea aceea avea folie subwoofer s.a)
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by PrEsTiGe View Post
                      in sfarsit o dacie care arata a fi ingrijita si bine intretinuta bravo! imi place ca nu te-ai aruncat pe toate tiganile arata bine asa treci pe 4x 100 si i-ati niste jante frumoase si poti sa zici ca ai terminat-o Asta imi aduce aminte de prima masina o dacie cumparata de noua care arata senzational pe vremea aceea avea folie subwoofer s.a)
                      Adevaru este ca pe toti dacia ne-a facut mari! Cu ea am crescut,cu ea am invatat sa conducem etc. Si eu statie cu subwoofer pe ea,dar momentan nu am apucat sa adaug poze..pe parcurs am sa mai adaug! Am ramas placut surprins ca va place masinuta si nu am fost luat la suturi;Multumesc mult

                      Comment


                      • #12
                        imi place, chiar imi place cum arata. are linie. bad-boy ul e "ciudat" dar aasta il face sa arate bine.
                        ceva modificari la motor ?

                        nu am avut berlina niciodata dar am fost mare fan de cand ma stiu

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca numai bucurii . De ce sa fii luat la suturi ? Loganu' pe ce poarta a iesit ?

                          Ps: Masina a fost facuta la Marcel ?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Arata tare bine. Poate vii cu ea pe la Polivalenta, ca baietii sunt super si sunt sigur ca te-ai intelege cu ei.

                            Pt cocalarul mic: uite mai cumetre, asa da. Cum aveai tu, nu

                            Comment


                            • #15
                              Imi place cum ai lucrat la masina. Modificarile sunt de bun gust si au fost executate bine. Spor in continuare si asteptam poze.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google