Dacia 1410

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by geo_ultras View Post
    grasunel in sfarsit ti-ai prezentat si tu daciuta
    eu zic mai intai sa.ti cauti jante in 4 prezoane si abia dupa sa le dai pe astea. incearca sa iei pe bani fuzetele, daca ai posibilitatea
    Pai na,nu tre' sa intru si eu in rand cu lumea?? Pai pe langa alea am 4jante de tabla cu tot cu gume,care sunt acum pe masina "de iarna" cica. Alea de aliaj sunt la subsol stau la cladura

    Comment


    • #32
      daca ar fi masina mea i as trage niste Gordini stripes cu albastru. si as pune haion portbagaj fara eleron.

      am tot cautat da nu gasesc o informatie clara. chiulasa de Gordini s ar potrivi pe blocul de Dacie.

      pentru mai multa inspiratie http://gorde.org/gphoto/6
      Attached Files

      Comment


      • #33
        Originally posted by alessandro View Post
        daca ar fi masina mea i as trage niste Gordini stripes cu albastru. si as pune haion portbagaj fara eleron.

        am tot cautat da nu gasesc o informatie clara. chiulasa de Gordini s ar potrivi pe blocul de Dacie.

        pentru mai multa inspiratie http://gorde.org/gphoto/6
        Mersic mult de link..Din cate stiu eu nu merge chiuloasa de gordini si chiar daca s-ar potrivi nu se gaseste pe toate drumurile. In legatura cu dungile nu cred ca ar da bine deloc. Nu am vazut,dar nici nu vreau sa fiu eu primu.

        Comment


        • #34
          blocul de 1300 este acelasi cu blocul de 1.4 si 1.6

          gasisem undeva pe un site din franta transformarea.

          de gasit se gaseste, bani sa fie http://cgi.ebay.fr/CULASSE-RENNOVE-P...item519b7c08a2

          Comment


          • #35
            Originally posted by alessandro View Post
            blocul de 1300 este acelasi cu blocul de 1.4 si 1.6

            gasisem undeva pe un site din franta transformarea.

            de gasit se gaseste, bani sa fie http://cgi.ebay.fr/CULASSE-RENNOVE-P...item519b7c08a2
            Scuza-ma la banii astia,mi-l fac pasta de dacie turbo! Totusi 1500 euro sunt bani

            Comment


            • #36
              visam si eu frumos. sunt lesinat dupa Gordini. nu ma pot abtine

              Comment


              • #37
                n-are rost mai pui niste banii vinzi dacia si iti iei logan second
                MY CLA

                Comment


                • #38
                  cristi vezi ca e unu vis-a-vis de mine cu dacia 1300 cu dungi pe masina(gen gordini,in parcare langa centrala) dar pe 1310 mai mult ca sigur nu vor da bine.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Un Gordini original de la mamica lui e multi bani si ca sa iti iei asa ceva tre sa fi nebun sau sa te dea banii afara din casa. Asa am zis si eu nu cred ca ar da bine acele dungi,adica gen dungi retro masina moderna,nu prea se pupa.

                    Comment


                    • #40
                      Tot Momaie-Gaz te face celebru), dai o shaorma).

                      Bune fuzetele! Hai sa cauti si tamburi in 4 prezoane si aia e!
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #41
                        Salutare din nou,

                        Am citit pe net ca motorul de 1400 de cmc se poate transforma destul de usor in 1600 de cmc (motorul de 1600 a fost pe Nova la inceput si pe unele versiuni de papuc)

                        Din cate stiu eu motorul de 1400 de cmc are 62 de cai putere.

                        Motorul de 1600 de cmc are 72 de cai putere.

                        De asemenea, daca vrei sa tii masina mai mult, se merita o instalatie de GPL. Pentru masini fara injectie stiu ca e in jur de 1000 de ron o instalatie de GPL si astfel vei iesi mult mai ieftin la combustibil.

                        P.S. Ai becuri cu xenon ?\ - asa mi s-a parut intr-o fotografie.
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • #42
                          Foarte frumoasa dacia si foarte ingrijita din cate vad eu! Sincer ce nu imi place la ea este acel bad boy daca ai mai lucra un pic la el ar putea iesii ceva mai frumos iti atasez o poza ca idee ai putea face asa ceva!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by icristian View Post
                            Cea mai buna varianta sunt fuzetele de papuc dizel regaurite la 4x100 si tamburi de renault 18. Am gasit fuzete nu am gasit tamburi
                            Gresit,faci o mare tiganie.Se pune fuzeta de nova GTI direct 4x100 de la mama ei,pe langa asta ai si discuri ventilate;).Pentru spate pui puntea completa de r18 si daca tot faci deranju ia punte cu discuri nu cu tamburi.Daca vrei mai multe detalii eventual piese pentru trecerea 4x100 si nu numai imi lasi un PM.
                            Last edited by Alex_MIU; 24 February 2012, 21:35.
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • #44
                              imi place threadul asta din ce in ce mai mult. ce as mai da anii inapoi

                              Comment


                              • #45
                                Si cel mai important, cand vei scapa de ea, sa nu o dai la Rabla...

                                Nu prea mai vezi Dacia berlina pe strazi in Bucuresti, cu atat mai mult in stare buna.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google