Renault 21 2.0b Turbo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    stock? masina asta are ceva curse castigate prin europeanul de turisme. cum sa ramana stock? ca si cum ati avea o delta integrale si-i dati jos cardanul, sa consume mai putin... la tuning cu ea. uite ce stie r21 turbo quadra sa faca
    Attached Files
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      Asta nu e Quadra. Era o Quadra de vanzare pe 4ciuning, culmea, tot rosie in stare excelenta, inmatriculata RO.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #18
        Vasi daca nu ai ce face cu jantele astea de pe cea cu "filetu pe invers"..trag o fuga pana la sibiu..
        mi-am mai exprimat o data parerea..masina e febletea mea..tine-o cum e..ingrijeste-o bine si bucura-te de ea!!
        mult spor!!
        sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

        Comment


        • #19
          alexei, ce daca nu-i quadra? niste jante, de-alea "retro look", reconditionate sau chiar noi, daca te tine buzunarul, o suspensie, o guma mai lata, nu modificari de dtm, dar totusi. adica sa pastrezi decenta, vorba lui Cezar, sa nu dai in cocalarisme, dar pe ici - pe colo tre' sa schimbi ceva la ea. eu nu mi-as lua o masina de-asta cu ceva realizari in spate si s-o tin stock. nu e masina cu care sa umbli peste tot, nu e masian cu care sa-ti faci concediul, o tii de fapt sa ce? sa ii dai din cand in cand drumul sa zburde. si-atunci, de ce n-ar zburda cum trebuie?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Masina partea mecanica e ok, are ceva probleme la rugina la suporti de cric si putin la segmenti de roata spate, trebuie vopsita sa arate ca de la mama ei.
            cred ca am sa pastrez motorul original la naftalina si am sa montez motorul de anglia cu modificarile ce vor urma incerc sa o duc in 250cp sau mai mult.
            La estetic incerc sa o tin cat mai originala si surpriza sa fie pe parte mecanica.
            Ceva in genul "lupul in blana de oaie".
            Masina momentan e functionala si sei care s-au dat cu ea la brasov stiu cum merge.
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • #21
              Originally posted by Seba View Post
              alexei, ce daca nu-i quadra? niste jante, de-alea "retro look", reconditionate sau chiar noi, daca te tine buzunarul, o suspensie, o guma mai lata, nu modificari de dtm, dar totusi. adica sa pastrezi decenta, vorba lui Cezar, sa nu dai in cocalarisme, dar pe ici - pe colo tre' sa schimbi ceva la ea. eu nu mi-as lua o masina de-asta cu ceva realizari in spate si s-o tin stock. nu e masina cu care sa umbli peste tot, nu e masian cu care sa-ti faci concediul, o tii de fapt sa ce? sa ii dai din cand in cand drumul sa zburde. si-atunci, de ce n-ar zburda cum trebuie?
              Intr-adevar, si Porsche 911 daca as avea tot l-as modifica in limita bunului simt cat sa fie putin mai diferit fata de restul.

              Ma refer ca nu mi-ar placea sa vad R21 asta cu xenoane, folie, stopuri vopsite si alte cele. Un set de jante mai exclusiviste ar merge de exemplu, desi cele originale sunt foarte rare si arata bine, de fapt masina este rara pana la urma.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #22
                Poate Ronal Turbo? Superba batranica, arata super OK pentru varsta ei...sunt multe Loganuri care areta de 10 ori mai groaznic...sunt de aceeasi parere... la exterior doar vopseste-o integral ca sa fie tipla, la interior retapiteaz-o, evantual ceva piele... desi daca vrei sa o duci in 250+ CP i-ar cam trebui niste scaune sport... in rest spor la munca si buget sa fie, ca pasiune vad ca este.
                Succes in continuare!
                My Ride - Prestige 1.6 16v

                Comment


                • #23
                  Nimic nou ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    momentan masina proiectul e in discutie pe hartie.
                    Sper din septembrie sa ma apuc de ea efectiv, sa o fac bucatele.
                    Problema oscileaza intre tuning si original.
                    tuning pentru show sau original pentru oldtimer RCR la care s-ar incadra deabea in 2022.
                    Dar tinand cont ca e intreaga si mai am una si de piese ar merita si pentru vehicol istoric restaurata, peste 10 ani nu mai gasesti asa ceva la noi, nu mai sunt de pe acuma.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #25
                      nu-ti bate joc de masina, tine-o stock!

                      Comment


                      • #26
                        bate-ti joc, ca ai material de bataie si o sa arate calumea daca o "tiganesti" cum trebuie
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #27
                          Vasi, daca toata treaba se rezuma la o suspensie buna si niste jante frumoase mai old school asa (niste ronal turbo,ats cup,aluline) ceva din gasca asta..da-i tare
                          mult spor..dar orice i-ai face sunt sigur ca iese treaba buna din mainile tale..
                          sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                          Comment


                          • #28
                            Si niste poze de astazi cu gemenele, cat de curand cred ca fuzioneaza amandoua saracele.
                            Attached Files
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #29
                              Bijuterie de masina.Da bine pe rosu.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Astazi am reusit sa montez fata originala a masinii si o supapa de blow-of.

                                Cine stie cu ce se poate desprinde vopseaua de pe caroserie, e ceva care o cocarteste?
                                Attached Files
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google