Renault 21 2.0b Turbo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Renault 21 2.0b Turbo

    Dupa cum spune si titlul vreau sa va prezint o masina mai deosebita, la care visam mai de mult si care am reusit sa o achizitionez.
    Masina este un renault 21, fabricatie 1987, motor 1995cmc, benzina turbo, 175cp de fabrica.
    Este dotata din fabrica cu: abs, computer bord, inchidere centrala din telecomanda, servo, suspensie sport, kit tuning, discuri ventilate, geamuri si oglinzi electrice cu degivrare si multe altele.
    Din august masina i-mi doresc sa intre in reconditionare complecta, ca la carte si sper sa o termin pana in primavara viitoare.
    Am si o dilema legata de reconditionarea masinii, sa o refac stock ca de fabrica, sau sa o modific, incercand sa scot din ea tot ce se poate.
    Am si o masina donatoare la care va atasez ceva poze, care deja e modificata la 210cp dar care mai merge dusa mult catre extrem.
    Sper pana in august sa ma ajutati si voi cine se pricepe cu ceva opinii si idei legate de modificarea masinii.
    Deocamdata ceva poze.
    Attached Files
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    Am vazut masinuta la bv arata fb bine pt varsta ei...bafta cu ea...
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • #3
      in sfarsit ceva adevarat frumos..fa-mi placerea si zii ca o vinzi ca acuma ma urc in masina si vin la sibiu!!
      frumos..tine-o cum e..mai tarziu va fii mult mai apreciata!! din moment ce intrii in ea..isi pierde farmecul de care da dovada acum...parerea mea
      mult spor vasii!!
      sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

      Comment


      • #4
        Foarte frumoasa si ingrijita masina. sa o stapanesti sanatos.
        My ride

        Comment


        • #5
          Ceva foarte special, îmi place.
          Şi eu zic sa o ţii "frumoasă" cum e ea. E prea rară şi e păcat de ea.
          Să ai drumuri uşoare fără incidente!
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • #6
            motorul ala stie tine 300 cai stock. exista pe net idei garlaaaa

            Comment


            • #7
              Foarte frumoasa masina.
              Kilometrii sunt reali?
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • #8
                mamaaa ce faina e ...sa ai mare grija de ea!
                DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Eu zic sa o reconditionezi si sa nu o modifici la exterior-interior deloc.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Nu are ce reconditiona la ea) E tzipla
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • #11
                      Si una pentru piese in caz ca apare ceva neprevazut, asta are 210cp.
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • #12
                        Parerea mea, sa o pastrezi cat mai OEM+. Eventual doar lasata putin si niste jante.
                        sigpic
                        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                        Comment


                        • #13
                          Arata excelent. Nu o da in cocalarie, pastreaz-o asa cum este. N-a fost o masina foarte apreciata la vremea ei, insa daca vezi asa ceva pe strada, si mai ales in conditia in care e acum, nu se poate sa nu zambesti aprobator.
                          Eu unul i-as schimba tapiteria, in rest nimic. Cat mai standard. Asa isi si pastreaza valoarea in timp, daca o avea vreo valoare in ceva anisori.

                          Oricum, buna masina ai luat, pe cuvant.

                          Comment


                          • #14
                            Frumoasa masina, daca vrei poti sa o faci sa arate stock si sa o faci mai puternica si mai stabila (suspensie, anvelope), si cand mergi sa se mire lume de ce poate. Sa fie surprinsi de calitatile masinii desi la prima vedere ar parea o masina obisnuita fara pretentii.Parerea mea.

                            Spor!

                            Comment


                            • #15
                              Ce sa reconditionezi la ea, ca din poze arata bine, doar sa ai grija de vopsa.

                              La partea mecanica sa fie totu pus la punct (directie, suspensie, motor) si aia-ai.
                              Eu pe treaba asta as pune mult accent, sa functioneze totul brici.

                              In rest sunt in asentimentul colegilor, stock cum a lasat-o uzina.

                              Sa ai grija de ea si poate ne mai dai ceva detalii, mecanica in ce stare este (estetica se vede zic eu) , pret achizitie, etc.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google