My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi pare nespus de rau,de patania ta...cat despre Meridian Sud (au state vechi de plata cu mine )
    sper sa poata onora termenul de finalizare.
    Intreaba la caroserie de urmatoarele persoane daca ai nevoie de ajutor:

    Adrian Vlad (Consilier)
    0755.140.273 / 021.301.90.16 fax.021.301.90.31

    Nicolae Dragolici ( Director caroserie)
    0745.161.709 / 021.301.59.31 fax.021.301.90.31

    Bafta multa!


    P.S.
    Cu ce consilier ai vorbit (vehicule noi)?
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Iti mai pot recomanda: Cristian Serban 0747495048.
      Pe banii tai fac treaba buna, insa când vine vorba sa repare pe garantie sau pe banii lor incepe circul.

      Comment


      • Alta cunostinta veche tot de la caroserie D-nul Cristian Serban.

        Razvan stie ! ! !)
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Stiu ce probleme ai patit, sper sa nu se ajunga la decojiri si altele...

          Termenul de finalizare depinde de livrarea pieselor(8 la numar) si de geometrie(ca daca e afectata, se prelungeste predarea masinii).

          Persoana cu care am interactionat si care m-a ajutat este Ioan Paun. Foarte de treaba mi s-a parut.

          Multumesc pentru datele de contact!

          Mersi!

          Comment


          • Salut,

            Imi pare rau de incident, sper sa rezolvi si sa fie totul ok. Eu de cand am venit in buc si mai ales de cand am masina am fost in cateva randuri foarte aproape sa o patesc din cauza taximetristilor si de atunci casc gura si incerc pe cat posibil sa-i evit, evident nu poti face asta tot timpul, cine stie cum iti apare unul in fata.

            Nu e zi in care sa nu vad taxiuri care incalca orice regula de circulatie, cred ca 90% din manevrele lor sunt gresite. Doar pentru simplul fapt ca stau si conduc toata ziua si sunt taxi au impresia ca pot face ce vor ei. Nu ma intereseaza cum e ca om pentru daca era om in prima faza respecta regula de circulatie si iti acorda prioritate.

            Succes cu masina, e pacat de ce s-a intamplat dar o sa vezi ca se rezolva....va fi ca noua.

            Salutari,
            Alex

            Comment


            • Salut!

              Ai dreptate in totalitate, marea majoritate a taximeTristilor din minunata capitala sunt o specie aparte de conducatori auto, carora totul li se cuvine. Acum, dupa incident, cand vad un taxi, mi se face sila de ei.

              Constat ca si daca ai prioritate, trebuie sa te asiguri de cateva ori, sa franezi complet ca sa poti intra intr-o intersectie stradala(ma refer la cele dintre blocuri, unde vizibilitatea nu este foarte buna).

              Multumesc! Am primit asigurari ca masina va fi reparata asa cum trebuie si ca totul va fi bine. Acum, sa vedem daca se va si intampla asa.

              Toate cele bune!

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                60 de zile ar fi avut permisul suspendat. N-ati nimerit niciunul.

                Da' macar ti-a platit "amenda" ca sa ai de spaga pentru baietii de la vopsitorie, drumuri pana la service si bani de taxi pana cand e gata masina ta?
                Si totusi sunt 30 de zile.
                Attached Files

                Comment


                • De fapt sunt 60 zile. Uitate la punctul 2, nerespectarea regulilor de prioritate bla bla si s-a produs un accident cu avarii.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • Cate zile sunt, atatea sunt... nu mai conteaza.

                    Am sunat ieri la service, au zis ca masina a intrat in reparatie, s-au inlocuit niste componente, mai urmeaza sa se faca o reconstatare la geometrie.
                    E posibil sa primesc masina saptamana care vine.

                    Comment


                    • Astazi am primit masina. Sunt multumit de cum a iesit.
                      Prezentarea faptelor:
                      5 martie (joi)- accidentul
                      11 martie (miercuri) - constatarea
                      18 martie (miercuri) - ma suna ca masina este gata, doar ca mai exista o problema la amortizor; au cerut inlocuirea lui
                      20 martie (vineri) - masina este gata
                      21 martie (sambata) - ma prezint sa o ridic; ajung la service, o analizez, observ cateva zgarieturi pe bara fata plus o imperfectiune impregnata in vopsea; masina este dusa la polish, zgarieturile dispar, dar acea imperfectiune este luata cu tot cu vopseaua din jurul ei; masina ramane in service pt o vopsire locala
                      23 martie (luni) - bara este vopsita in locul cu pricina
                      24 martie (marti) - masina ajunge in parcarea mea

                      Manopera(fara TVA) - 412.50 lei
                      Baza manopera vopsitorie cu materiale incluse(fara TVA) - 1238 lei
                      Piese(fara TVA) - 3020.61 lei
                      Total reparatie(fara TVA) - 4671.58 lei
                      Total reparatie(cu TVA) - 5792.76 lei

                      Comment


                      • Destul de repere a decurs reparatia ...( Sud-ul pana nu fac ei un lucru de 10 ori ,parca nu e treaba) bine macar ca,ai vazut acolo imperfectiunea!
                        Oricum factura ati da palpitatii daca nu ai casco

                        Drumuri bune si fara incidente pe viitor!
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Primul gand a fost la tine in ceea ce priveste vopsitoria ) Se putea sa nu iasa bine din prima?

                          Dar, totul a iesit cum trebuie, vedeam orice zgarietura pe masina, oricat de mica ar fi fost

                          Casco e bun, mai ales la masina noua.

                          Multumesc! Drumuri bune si tie!
                          Last edited by Crs. Sandel; 25 March 2015, 09:01.

                          Comment


                          • Salut,
                            Ma bucur ca s-a rezolvat Si foarte bine ca ai sesizat imediat defectele.

                            La Dacia iti iei masina low cost dar componentele te costa de parca ar fi masina premium, de fapt, ca la Renault in general, de asta au ei masini ieftine, ca sa te jumuleasca la service.

                            Eu pentru schimbat bara spate...care pot spune ca e dintr-un plastic de cea mai proasta calitate, cu tot cu vopsit...am dat aproape 20 mil...acum vreo 2 ani...enorm de mult mi s-a parut atunci, si acum la fel mi se pare: o bara vopsea si manopera.

                            Bine ca ai avut casco, e foarte bun, mai ales in Bucuresti.

                            Bafta,
                            Alex

                            Comment


                            • Nu m-a durut deloc capul când am văzut nota de plată, deci consider ca merită plătit Casco. Plus că dacă așteptam să primesc banii de la asiguratorul vinovatului, cine știe cât stăteam cu mașina in service.

                              Azi am trecut de 6000 de kilometri parcurși cu a mea mașină.

                              Comment


                              • Multi inainte fara probleme ! Doamne ajuta!
                                Ai vreo poza cu masinuta dupa lucrare ?
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google