My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc! Asemenea!
    Am zis ca fac ieri poze cand am luat-o, dar am uitat. Eram nerabdator sa o conduc.
    Acum nu sunt Bucuresti; am incercat sa incarc o poza de pe telefon si nu mi-a dat voie. O sa fac maine poze si voi incerca sa le atasez.

    Comment


    • Originally posted by AlexDorin View Post
      La Dacia iti iei masina low cost dar componentele te costa de parca ar fi masina premium, de fapt, ca la Renault in general, de asta au ei masini ieftine, ca sa te jumuleasca la service.

      Eu pentru schimbat bara spate...care pot spune ca e dintr-un plastic de cea mai proasta calitate, cu tot cu vopsit...am dat aproape 20 mil...acum vreo 2 ani...
      Alex
      Perfect de acord, spoilerul spate (ca şi cel din faţă) zici că sunt făcute din 3-4 PET-uri reciclate.
      Ceva poze după reparaţie?

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Primul gand a fost la tine in ceea ce priveste vopsitoria ) Se putea sa nu iasa bine din prima?

        Dar, totul a iesit cum trebuie, vedeam orice zgarietura pe masina, oricat de mica ar fi fost

        Casco e bun, mai ales la masina noua.

        Multumesc! Drumuri bune si tie!


        contactai "spaima sudului"


        ceva poze cu lucrarea finala? esti zgarcit !))
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • ) data viitoare asa voi face. Eventual mergem si cu Razvan)

          M-am scos cu argumentul prezentat mai sus Maine fac tot posibilul si revin cu poze.

          Comment


          • hehehehe, echipa de Soc
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Normal!

              Poze dupa reparație
              Last edited by Crs. Sandel; 26 March 2015, 14:23. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Dupa reparație
                Attached Files

                Comment


                • Am sunat si eu la Meridian Sud, pentru vopsire si lacuire local la aripa zgariata. Mi-a zis ca ma costa 3-400 ron, ca se ia pe element, ei nu se apuca sa faca ceva izolat. In schimb mi-au recomandat creion de vopsea din targul Vitan, deorece contine diluant si nu se ia la prima spalare.

                  Comment


                  • Se poate vopsi si local, doar ca lor le convine sa incaseze mai multi bani, vopsind tot elementul.

                    Comment


                    • Lux a iesit, sper sa nu ai probleme intampinate de mine cu ei (sti la ce ma refer)
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Cea mai ieftina masina cu programul rabla e 240 mil (varianta access), iar la tine reparatia a fost 60 mil ... deci un sfert de masina pe cateva componente minore ...... faceti singuri un calcul de cati bani spala asiguratoriii cu service-urile

                        Comment


                        • asta se intampla la fiecare masina. partea mai frumoasa e ca cu cat cresti in pret, cu atat nu face banii aia. adica , de ex, o masina de 100 de mii, in realitate nici nu face atatia bani, cred ca mai putin de 30-40 de mii ii costa pe ei efectiv productia ei, restu e profit, tva si alte prostii

                          Comment


                          • Originally posted by bobbyred View Post
                            Lux a iesit, sper sa nu ai probleme intampinate de mine cu ei (sti la ce ma refer)
                            Sunt multumit de lucrare, cum am si zis. Evident ca stiu la ce te referi Sper sa nu fie probleme. Defectele majore le-am observat la timp, azi am spalat masina si am pus blitul de la telefon la treaba pt a vedea "in detaliu" lucrarea. Am gasit doar unul mic, infim din punctul meu de vedere pe bara fata. In rest, e ok!

                            Originally posted by Tinuletz View Post
                            Cea mai ieftina masina cu programul rabla e 240 mil (varianta access), iar la tine reparatia a fost 60 mil ... deci un sfert de masina pe cateva componente minore ...... faceti singuri un calcul de cati bani spala asiguratoriii cu service-urile

                            Sunt de acord cu tine, dar nu in totalitate. S-au inlocuit elemente minore, dar si unele mai importante(amortizor, recipient colectare vapori de benzina). Cand ajung in Bucuresti, o sa postez lista completa cu ce piese au fost inlocuite, vopsite si manopera aferenta.
                            Last edited by Crs. Sandel; 26 March 2015, 22:34. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Sunt multumit de lucrare, cum am si zis. Evident ca stiu la ce te referi Sper sa nu fie probleme. Defectele majore le-am observat la timp, azi am spalat masina si am pus blitul de la telefon la treaba pt a vedea "in detaliu" lucrarea. Am gasit doar unul mic, infim din punctul meu de vedere pe bara fata. In rest, e ok!




                              Sunt de acord cu tine, dar nu in totalitate. S-au inlocuit elemente minore, dar si unele mai importante(amortizor, recipient colectare vapori de benzina). Cand ajung in Bucuresti, o sa postez lista completa cu ce piese au fost inlocuite, vopsite si manopera aferenta.

                              Nu stiu, daca ti-a fost inlocuita si masca fata, sa fii atent la ea. La celalalt logan care il am, am avut un incident(vina altuia) si mi-a fost inlocuita si masca printre altele. Culoarea masinii e la fel ca si la tine - gri platine. Masca cand se schimba vine de culoare neagra, iar cei de la reprezentanta ti-o vopsesc. Eu am avut surpriza ca dupa 3 luni sa inceapa sa se decojeasca. Am sunat la vocea clientului si prin intermediul lor - mi-a fost vopsita din nou si de atunci nu au mai fost probleme.
                              Bafta !

                              Comment


                              • Grila care acopera radiatorul si grila care contine emblema nu au fost inlocuite, nefiind afectate de accident.

                                Nu stiu daca cele 2 elemente alcatuiesc masca fata. Daca nu, imi poti spune care e masca fata?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google