My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Sandero 2: 1.2-75Cp

    Cu rugina cum stai? Geamurile...fotoliile scartaie?


    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • Cu rugina e ok, exceptand capota pe interior care a fost vopsita dupa aproape o luna de presiuni. In rest, nu am observat rugina la exterior. Ca probleme, sunt 2 chedere care au un inceput de rugina: cel de la sofer si cel de la portbagaj. O sa le arat cand ma duc la revizie, pe 17 septembrie.

      Geamurile nu scartaie, culiseaza cum trebuie. Scaunele nu scartaie, in schimb se aude un zgomot enervant (nu mereu) la suportul in care intra centura, cred ca fierul de la centura are joc in suport.

      Deranjante mai sunt zgomotele din stalpii fata la viteze de peste 125 km/h, dar viteza asta o ating foarte rar, asa ca nu ma deranjeaza.

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Scaunele nu scartaie, in schimb se aude un zgomot enervant (nu mereu) la suportul in care intra centura, cred ca fierul de la centura are joc in suport.
        Un WD-40 poate să facă "minuni".

        Comment


        • pentru problema asta am experimentat cu wd-40, spray siliconic si ulei de mecanisme fine dar cel mai bun rezultat ca si durabilitate si curatenie l-am avut cu pudra de grafit

          Comment


          • Mersi pt sfaturi!

            O sa incerc cu WD-40, dar nu stiu daca se va remedia problema, intrucat e un joc acolo, nu un scartait.

            Comment


            • De astazi, sunt posesorul unei biciclete Devron H6.7. Las pozele sa vorbeasca, e o diferenta enorma intre ce am avut si aceasta bicicleta. Sunt multumit de achizitie

              Maine trebuie sa efectuez revizia de 2 ani. Am cumparat eu toate piesele, urmand sa platesc manopera:
              - elf 5w40 - 96 lei
              - filtru ulei + garnitura - 30 lei
              - filtru polen - 54 lei
              - filtru aer - 40 lei
              - spray curatare instalatie aer conditionat climaxpert - 22 lei
              Total: 242 lei

              Desi primisem o oferta "calumea" din Alexandria (400 lei), am preferat sa cumpar eu piesele si sa ma prezint la un service Dacia din Bucuresti.
              Attached Files

              Comment


              • 125 ron ora de manopera pret pentru piesele clientului,astazi la Meridian Sud.Vezi cate ore de manopera ai pe factura veche,astia baga ore din top!
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Unde am vorbit (Nesti), e 153 lei manopera per revizie.

                  Comment


                  • In provincie este ~ 100 ron ora de manopera.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Eu am dat 67 lei ( am avut reducere 15% ) pe revizia de 2 ani...la diesel inca si piesele aduse de mine

                      Comment


                      • E clar ca manopera pe ora in Bucuresti e supraevaluata, dar asta e. Vad maine la ce pret ies cu manopera si revin. Undeva la 80-90 lei mi s-ar parea ok manopera per revizie.

                        Gata si cu revizia. Manopera a fost 155 lei. Piesele 242 lei. Rezulta un total de 397 lei.

                        Zgomotul motorului s-a mai diminuat, dar tot este prezent (ma refer aici la numarul de rotatii, nu mai deranjeaza atunci cand am 3000 ture ), instalatia de climatizare introduce un alt aer in masina, mult mai puternic, pe aceeasi treapta de viteza in comparatie cu aerul introdus inainte de revizie.

                        A trebuit sa cumpar o garnitura buson - 2 lei. Cost total revizie: 399 lei
                        Last edited by Crs. Sandel; 17 September 2015, 11:17. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Si normal ca,baga alt aer ........daca ai schimbat inbacseala aia de filtru ,logic respira si ea
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Dar și curățarea instalației de climatizare a ajutat. Trebuie făcută și ea la an, nu la doi ani, cum scrie in foi.

                            Comment


                            • Care a fost metoda prin care ai igienizat instalaţia de Aer Condiţionat?
                              Eventual produsul folosit?

                              Comment


                              • Depinde de conditii (pentru foii) acolo scrie inclusiv la ulei conditii speciale
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google