My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revin cu pozele promise:

    Ultimele 3 poze - masina a fost data cu ceara(plafon, aripile fata, bara fata si capota - restul, cand va fi vremea frumoasa)
    Before and after rain
    Attached Files

    Comment


    • Bucura-te de ea ca e frumoasa.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Frumoasa masinuta dar eu nu gauream capacul de roata sub nici o forma , i-ai stricat "imaginea" eu le-am prins cu niste soricei si atat.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Mersi!
          M-am simtit asa de bine cand am condus-o(nu mai condusesem de aproape 3 saptamani).

          Originally posted by prometheus View Post
          Frumoasa masinuta dar eu nu gauream capacul de roata sub nici o forma , i-ai stricat "imaginea" eu le-am prins cu niste soricei si atat.
          Multumesc! Nu ma risc cu capacele. Am vazut o multime de capace modelul meu pe taxiuri si nu vreau sa ajunga si ale mele pe la taximeTRISTI. Prefer functionalitatea in detrimentul esteticii
          Last edited by Crs. Sandel; 27 March 2015, 22:15. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Stai linistit eu am capacele originale, sunt cele de 60 lei/buc le am de 3 ani si nu mi le-a furat nimeni si am fost pe te miri unde cu masina , daca e sa le "imprumute" vreun taximetrist ti le fura cu tot cu acel antifurt de capac.

            Pune un antifurt bun de roata ca sa nu te trezesti cu masina pe "butuci".
            Last edited by prometheus; 27 March 2015, 22:32.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Stau mai linistit cu ele gaurite si prinse in surub.
              Eu sper ca nu se va ajunge la "furat"

              Am si antifurt la roata.

              Comment


              • Ai dat cu ceara si peste elementele nou vopsite?
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Da. Si cred ca nu trebuia, din moment ce m-ai intrebat...

                  Comment


                  • Cam asa ceva
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Acum, asta e...tot o ploua, macar sa o ploua cu ceara pe ea)
                      A trecut o saptamana(daca nu mai mult) de cand au fost vopsite elementele
                      Last edited by Crs. Sandel; 28 March 2015, 11:14.

                      Comment


                      • A trecut ceva ...ai facut si o decontaminare cu argila inainte sau ai aplicat direct ceara?
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Pe elementele noi nu am insistat cu argila, tocmai din cauza ca sunt nou vopsite. Pe plafon, aripa stanga si capota am insistat bine(erau destul de contaminate).

                          Comment


                          • Uffff, a scapat
                            Ce ceara folosesti ? ceva calitativ sau low cost !
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Nu stiu daca e low cost, multi o recomanda si o folosesc; Finish Kare 1000P. Voiam sa incerc altceva, un Collinite sau Meguiar, dar inca mai am FK1000P.

                              Comment


                              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                Da. Si cred ca nu trebuia, din moment ce m-ai intrebat...
                                Cam asa ceva. In general nu se recomanda niciun fel de tratamet pe un lac proaspat (mai putin de 3 luni de la aplicare).
                                In idee incearca sa dai jos ceara (IPA ar trebui sa fie suficient). Nici argila nu e indicat sa o folosesti pe elementele proaspat vopsite.
                                Pe elementele proaspat vopsite se recomanda cel mult un BSD sau ceva asemanator.
                                De ce nu se recomada ceara? ... Pentru ca uscarea lacului poate dura pana la 3 luni, timp in care se produc mai multe reactii chimice in lac.

                                Bafta.

                                Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                Nu stiu daca e low cost, multi o recomanda si o folosesc; Finish Kare 1000P. Voiam sa incerc altceva, un Collinite sau Meguiar, dar inca mai am FK1000P.
                                Este un low cost (pentru ca este ieftina) insa este si un high quality
                                Last edited by M.FLORIN; 28 March 2015, 13:33. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google