Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ia uite ce am gasit. Mumus nu am nimic cu tine sau cu masina, ai vazut ca m-am abtinut de la orice critica. am cu aia care atribuie cele 10000 de clase peste logan oricarei masini:

    http://www.*******.ro/alte-stiri-aut...ina-23139.html
    - pentru hasssero in special ca el e marele cititor de pe *******. evident ca asta vine pus in locul stelutelor
    sigpic

    Comment


    • pe spate...

      peste tot exista nemultumiti, si la masina de 300000Euro...
      Last edited by mumus; 21 August 2014, 12:02. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Nu e doar pe spate, e la toate. Socrul meu are lancer, nu vorbesc din auzite.

        Comment


        • @pilifida postu ala il citisem inainte sa iau masina, m-am documentat bine.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • - nu era cu tine tovarase. Nu o intelege gresit. Nu vreau sa scot loganu' ferrari pe langa seat. Vreau doar sa arat (nu tie!) cat de usor se imprastie cu fasole in logan pe baza unor stereotipuri. Uite incau n link de pe acelasi site.
            http://www.*******.ro/tehnica-auto/m...lor-23175.html
            Ce e trist e faptul ca oamenii care au dat cu pietre in dacioi au zis la un mooment dat ca nu le-a picat nimic la masina si ca merge bine indiferent de cat au cocosat-o. Deci ca sa intelegm: ei ar da o masina fiabila si fara probleme (scuteste-ma mr.k de rugina!) doar pentru niste presupuse imbinari mai reusite si cu riscul de a avea problemele grave mentionate mai sus (in speranta ca cei de la VAG ar fi remediat problema intre timp). Si dupa reprezentanta lor nu ai cum sa te iei din moment ce tu ai zis ca aia nu stiau daca masina ta e pe curea sau pe lant. Asta asa ca o concluzie, a topicului ala de certuri ). Ca tu ai ales-o dupa o documentare temeinica si test-drive-uri aia da, sa te tina (si fara zgarieturi si fara probleme), da unii care au vazut-o doar in poze, si isi dau cu parerea pe gratis si arunca cu pietre in tabara cealalta doar asa din frustrare, aia e o problema.
            mai zicea cineva ca accelereaza mult mai bine toledo-ul. Specificatii oficiale: toledo: 0-100 - 11.8 sec, 0.9 tce: 11,1 sec. Care cum e?
            Last edited by pilifida; 21 August 2014, 12:13.
            sigpic

            Comment


            • eu azi am scos pe gps 10.8
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • nu conteaza pe gps. Sunt multi factori: vale, vant din spate. Specificatiile oficiale se fac in aceleasi conditii deci dupa ele trebuie sa ne luam. Nu vreau sa te supar, inca o data iti repet, ca stiu ca e naspa sa iti iei ceva si sa arunce cu cola cao cineva in lucrul tau. Am cu argumentele subiective. Am cu mr.k cu rugina, am cu placa aia cu plasticele (desi cineva a zis ca pe jetta, plasticele interioare sunt facute din acelasi material ca pe logan! el lucrand in domeniu), am cu argumentele date dupa ureche.
                sigpic

                Comment


                • Am scris...criar usoara rampa sub 1 la %
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by pilifida View Post
                    -
                    Ce e trist e faptul ca oamenii care au dat cu pietre in dacioi au zis la un mooment dat ca nu le-a picat nimic la masina si ca merge bine indiferent de cat au cocosat-o. Deci ca sa intelegm: ei ar da o masina fiabila si fara probleme (scuteste-ma mr.k de rugina!) doar pentru niste presupuse imbinari mai reusite si cu riscul de a avea problemele grave mentionate mai sus (in speranta ca cei de la VAG ar fi remediat problema intre timp).
                    Da, eu sunt cel care a spus ca masina merge foarte bine ..nu are gram de rugina,nu am avut nici o problema cu ea, nu i-am schimbat nimic in afara de ulei, filtre(aer,ulei,benzina) , placute de frana,cauciucuri, doua becuri pe fata, in rest nimic..
                    Dar asta nu inseamna ca daca eu nu am avut probleme, ca nu sunt o gramada de loganuri 2 la care apare rugina dupa cateva luni, mai nou o luna, ca nu sunt loganuri 2 cu probleme la caseta de directie , si ca loganurile 2 acum au multe neajunsuri..si mai rau , pe langa toate acestea, sunt si mai scumpe :0

                    Comment


                    • - la capitolul rugina - (a mea cea veche 9 ani de zile si niciun punct aparut! si o spalam o data la 5 luni, iarna nu o spalam deloc) - depinde si cum o intretine userul si evident si norocul. TImpul va hotari asta desi stiu multi oameni fara rugina pe masina si in afara de daciile de pe taxiuri nu prea am vazut masini ruginite. Probabil ca toate alea s-au mutat in iasi, sa le vada cineva anume ). Dar cata vreme tu, eu, noi nu am avut probleme cu masinile, sa vorbim din auzite despre noua gama si sa zicem ca e cea mai varza masina desi ea a rezistat fara probleme si cu bani putini un deceniu .... aici e buba. Ca unora le place seatul, da tara libera. Da daca tie iti place ceva mai mult nu inseamna ca restul e de r@ht. Mie imi place fata de la noua gama dacia mult mai mult decat cea de la toledo si spatele seatului in detrimentul daciei daca e sa ma raportez strict la discutie. La interior din poze nu ma pot pronunta ca nu am stat in el => din poze un pic mai greu o comparatie directa.
                      Eu la banii astia m-am orientat pe stepway si nu regret niciun moment alegerea facuta. Da multi m-au facut nebun ca dau 1000 de euro in plus pentru garda la sol marita si un aspect mai de macadam. Dar fiecaruia cum ii place. la fel cu vecinu'. Care a preferat pt un pic in plus sa ia un VAG. Da prestigiul e mai mare, clar, fata de renault, dar din pacate e tot ceva low cost, gama auto spre care firmele s-au reorientat dupa criza si dupa succesul dacia!. comparatia va fi constructiva in timp, cand va face si colegul macar 50k km si vom afla cum se comporta atunci masina. Pana atunci sunt doar speculatii, cu 2 minusuri mari pe ambele parti: rugina, respectiv distributie pe lant.
                      A si va conta mult pretul reviziilor. Eu stiu clar ca la VAG sunt mai scumpe (scuteste-ma mr.k ca la dacia sunt scumpe, sunt pe forum facturi de 3-400 ron, si nu ma lua cu revizia de 100 ron la hyundai). Ramane ca, la anu' sau peste doi ani cine mai e interesat de subiect sa afle exact cat costa.

                      - oricum e de admirat faptul ca ai rezistat pe forum, desi ai avut si tu derapajul tau cu miile de clase peste logan )). Ia-o invers: nu ai fi descoperit seatul si ai fi luat un MCV. atunci sarea mr.K pe tine sa iti ppui 2000 de euro deoparte pentru rugina. Era bine? Mai citeai de la pch ce cotetz ordinar e loganu' si iti faceai ziua )) Inflamarea de spirite pe forumul asta nu o provoci tu, ca ai luat alta marca si vezi doamne crapa toti de ciuda. O provoaca 3-4 instigatori care urasc dacia si sunt contra orice.
                      Last edited by pilifida; 21 August 2014, 12:45. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • putem sa face ceva sa il banam pe baiatul asta pilifida??? de tot??? for eva end eva?
                        pilifida esti stresant rau... tu chiar nu vrei sa bagi la cap faptul ca numarul masinilor care nu au ruginit este depasit de cateva ori de numarul masinilor care au ruginit?
                        daca era ceva asa... rar, mai ziceam. dar cand sunt zeci, sute de utilizatori care au fix-fix aceleasi probleme cu rugina aparuta in aceleasi locuri? ce dracu vorbim aici?
                        chiar crezi ca a umblat mr.k prin toata tara sa le zgarie pe toate sa rugineasca?

                        cunoscutul ala al tau lucra la ambele fabrici de plastice si turna ambele ornamente ?
                        sau e aceiasi fabrica? sau cum?

                        eu am doua loganuri si ambele au ruginit la fel. PUNCT. nu regret banii dati pe ele pentru ca altceva nu era nou la pretul ala dar a doua oara nu mai fac greseala.

                        nu zic ca nu e okish treaba dar pentru scaunele de r@hat, pentru durerile de spate la drum lung, pentru durerile din genunchiul drept dupa 100km, pentru ca rugina, pentru ca zgomot in mers, pentru ca cutie care uruie, pentru 90 de cai masurati dupa standardele lor, pentru tapiteriile care crapa, pentru nivelul de finisare egal cu 0, pentru ca praf in masina, pentru ca barca pe curbe, .... din 1000 de motive nu mai dau banii pe o dacie.

                        poti sa vii si sa faci tumbe si tulumbe si sa imi aduci 10.000 de argumente, e parerea mea si nu mi-o schimb punct.

                        accepta faptul ca unii oameni se mai trezesc si la realitate.
                        Last edited by skd_ozenel; 21 August 2014, 12:55.

                        Comment


                        • Daca luam logan, tot fericit eram, si tot cu morcovu stateam, ca tot pe lant este...si tot relativ nou...

                          Iar cu rugina, la fel ca la vw cu distributia, loterie...

                          Nu denigrez loganul, am 3 in familie, toate au rugina...in rest super ok, dar nici sa nu ma luati cu faze ca seat e sub sau egal cu logan... Ca va mintiti singuri.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • @skd_ozenel ai vazut ca 50 de pagini nu am zis nimic, ati jignit voi ca in codru. Acum nu am zis nimic rau si nimic ofensant. Deci tu ma jignesti acum gratuit cu banul, deci abtine-te ca nu am jignit (repet) pe nimeni. Clar? Mie nu mi-a ruginit masina ti-e ciuda? sau trebuie ban? Vezi ca ai un istoric de jignit in thread-ul ala cu seatu' de crapa peretii. Deci la capitolul ban nu stiu cine ar trbeui sa il ia. Pentru durerile de genunchi recomand bai la saline . Iar scaunele s-au schimbat la logan 2 btw. Si vorbeam cu mumus
                            @mumus am zis eu ca seatul e sub logan?
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu vai, da parca vad ca iar o dam in diverse
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • - am fost oarecum dezamagit de reactiile anumitor oameni (cum ai vazut si mai sus la skd_ozenel) si mi-am exprimat punctul de vedere. skd_ozenel: nu iti place postul meu nu citesti. C'est simple, mon dieu!
                                - in primul rand skd_ozenel tu trebuie sa fi banat. Aici e forum pentru dacii, tu esti anti-dacii deci nu mai ai ce cauta aici. Te-ai desteptat. BV! lasa prostii in pace.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google