Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumoase poze, totusi nu poti activa Hill Start Assist, nu?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • La reprezentanta au zis ca NU, la orice am intrebat

      Voi incerca pe alta cale, in weekend va avea loc o intalnire mare seat la Bv, poate ajung si eu si dau de cine trebuie, sa activez tot ce este posibil
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Pe volan, in partea dreapta, ai un buton pe care e inscriptionat un desen de "reluare"(asta e primul lucru care imi vine in minte). Pt ce este acel buton?

        Comment


        • Daca nu ma insel, schimba intre modurile radio-mp3-aux.

          Eu sunt totusi realist... un 15000 mai merge, dar ce arati tu, sunt deja vise ptr mine.
          Last edited by mumus; 27 August 2014, 23:06. Reason: Automerged Doublepost
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Intrebare: la logan2, sandero, sau oricare dintre ele, pragul este 'imbracat' in vopseaua aceia zrumturoasa cum are Seatul ? Sau este vopsit exact ca restul elementelor de caroserie?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              Intrebare: la logan2, sandero, sau oricare dintre ele, pragul este 'imbracat' in vopseaua aceia zrumturoasa cum are Seatul ? Sau este vopsit exact ca restul elementelor de caroserie?
              La Logan 2/ Sandero, pragul are acea vopsea zrumturoasa.

              Comment


              • Nu am avut ce face, am cumparat un cablu jack-jack cu fabuloasa suma de 4 ron, si acum pot reda muzica si din telefon, dar mai important este ca, o data conectat telefonul daca suna, sau sun, si comut mp3-ul masinii pe aux, am handsfree
                Probat, functioneaza.
                Iar cum la drum lung telefonul sta la frana de mana, este si comod.
                Attached Files
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Masina ta are microfon? Sau vorbesti la microfonul telefonului?

                  Comment


                  • - o sa trebuiasca sa vorbesti la microfonul telefonului asa. Asa faceam si eu pe loganel
                    - pui telul pe difuzoare in masina, esti cu sotia si te suna amanta )
                    Last edited by pilifida; 28 August 2014, 15:04.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      Masina ta are microfon? Sau vorbesti la microfonul telefonului?
                      Nu stiu, telefonul era lasat la frana de mana, cel cu care vorbeam ma auzea ok, usor cu ecou dar ok. Ne intelegeam fara probleme. Asta a fost primu lucru, sa intreb cum se aude.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • E posibil sa nu ai din moment ce masina nu are sistemul pt pregatirea telefonului. Ca te auda si mai bine, iti recomand asa:
                        - am vazut ca acel cablu la 4 lei e destul de lung - vii cu el pe partea din dreapta plasticului care inconjoara frana de mana, apoi prin dreapta cutiei de viteze si urci cu el pana la un aerator de pe mijloc.Aici, iti pui un suport pt telefon cu niste picioruse care se fixeaza in grila acelui aerator.Asa il ai la indemana si poti sa vorbesti la telefon fara sa iei mana de pe volan.

                        Comment


                        • Mersi, dar e ok asa, am luat cablul doar sa vad daca functioneaza priza de aux.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            Intrebare: la logan2, sandero, sau oricare dintre ele, pragul este 'imbracat' in vopseaua aceia zrumturoasa cum are Seatul ? Sau este vopsit exact ca restul elementelor de caroserie?

                            Acea vopsea zgrumturoasa, se numeste teroson. Este o vopsea de protectie cauciucata, speciala ,care se intareste si se da in zone gen praguri ,carenaje roti, pe anumite portiuni sub masina,etc, locuri expuse.
                            Apropo de faza cu cablul jack... nu stiai ca daca,conectezi telefonul prin cablu cablu jack, o sa poti vb la telefon ? Te intreb pentru ca pareai mirat de "realizare" , lucru pe care eu il faceam de la 19 ani de cand aveam jvc pe dacie cu intrare jack
                            Si acum am si pe logan si pe cielo mp3 cu usb si jack , si pot conecta telefonul prin acel cablu ,deci nu-i mare inginerie :P
                            Vad ca s-au sters postarile pe aici )
                            Last edited by mariusgny; 28 August 2014, 16:16.

                            Comment


                            • @ Mumus : Ca si posesor de L1PH2 iti pot spune parerea mea (nesolicitata , dar tu ai deschis topicul !) : Ai luat o masina foarte frumoasa ! Sa o stapanesti sanatos, multi kilometri fara probleme. Sper ca nu vei avea aceasta problema !
                              Oricum, daca tu esti multumit 100%, atunci SIGUR ai facut cea mai buna alegere. Indiferent ce ar spune oricine alt cineva ...
                              Am mers cu o S.Rapid, aceeasi motorizare : m-a impresionat insonorizarea ! Eu la 130 km/h zici ca sunt cu ... nu stiu, ceva foarte galagios, oricum.
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • E mastic, , Teroson e o marca de produse a lui Heinkel.
                                Hai moderatorii si stergeti si asta.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google