Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu stiam ca sunt sub 5... om vedea cand bine revizia.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Mumus, pana la urma cate valve are motorul tau ?

      Comment


      • Sunt opt valve.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Au ajuns azi si presurile din cauciuc dedicate.

          Din pacate alea din fata le-am murdarit inainte de poza.
          Presurile nu au miros si cel de la sofer la calcai are o intaritura, si bineinteles cele din fata au si clipsurile de prindere.
          Attached Files
          Last edited by mumus; 30 August 2014, 15:41.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Ala de la sofer nu acopera unde ti piciorul stang, nu prea sunt cine stie ce.
            Cat au costat?
            sigpic
            !

            Comment


            • Piciorul stang nu sta acolo sus, cel putin nu la mine. Daca tu din 2 poze iti dai seama ca nu prea sunt cine stie ce... jos palaria.

              Puteam alege si dinala care acopera si acolo sus, dar am ales astea, ca firma asta am avut si in corsa, si mi-a placut materialul.

              au fost 140 ron cu tot cu transport si ciubuc...




              Azi am fost pana in Sf Gheorghe,
              Bv-Sf Ghe, la dus, mers cu maxim 110 consum 4.4 la %
              La intors 5.8 acasa in sacele.
              La intoarcere am facut cateva depasiri bune in tr2 si am venit mai alert.

              Consum mediu : 5.1 la %
              Last edited by mumus; 30 August 2014, 22:17.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Dar unde ti piciorul? ca vad ca e murdara mocheta in zona aia.
                Ele sunt mici, au si marginea mica, nu o sa retina prea multa apa sau alte lichide.
                Asta e parerea mea, nu sunt cine stie ce...dar nu conteaza, tu sa fi mulumit.
                Consuma putin asta micu'.
                sigpic
                !

                Comment


                • Presurile...uita-te peste cca 2-3 luni, peste ridurile de intaritura...mai sunt ele la aceleasi cote?
                  Eu am reusit sa le gauresc pe anterioarele; o gaura apreciabila. Acum, am zis ca am luat bune (secundele), la cca 2 luni aveau deja semne de uzura. Au destul de mult cauciuc in ele, moi (nu se rigidizeaza iarna).

                  Si inca un lucru: scaunul copilului, este pe linia din stanga? Tot timpul?

                  P.S. Cred ca sunt 90% convins de firma de unde le-ai cumparat
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • Scaunul este in spatele meu mereu.
                    Este reclama la presuri si aici pe forum.
                    PE corsa le-am avut 2 ani, dupa 2 ani aratau ca noi, sau mai bine zis 16000km.

                    Si astea sunt foarte moi, asta imi place la ele.

                    @vdmihai

                    Piciorul de obicei il tin sub ambreaj, nu zic ca nu il pun deloc acolo sus, il pun, la drum lung, adica 1-2 ori pe an
                    Nu am avut curajul sa iau de pe net altceva, sti cum e, cand dai de ceva bun, ramai la el. Voiam acelasi material.
                    Last edited by mumus; 31 August 2014, 00:21.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Tocmai am luat acelasi tip de covorase pentru Megane; mi se par destul de bune calitativ, cauciuc destul de gros si extrem de flexibil, fara miros, bine lucrate.
                      E vorba, pana la urma, de covorase de la RIGUM; sper ca amandoi sa fi facut o alegere buna.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Am scris ca le-am mai testat 2 ani
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Sa calci covorasele cu placere si sa reziste cat mai mult! Cele de la Rigum si cele de la Gledring sunt printre cele mai bune covorase, poate chiar cele mai bune.Ai facut o alegere buna!

                          Comment


                          • Mersi.

                            Azi iarasi plec vreo 130 km, cand vad consumul asta mic, ma furnica sa mai fac kilometri
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Brasov-Covasna(zabala)
                              Tur-retur.
                              La dus Ac folosit putin, la intoarcere Ac folosit mereu.
                              Am fost 4 adulti si un kinder, bagaje putine.
                              Masina in tr 3 continua sa se infiga foarte bine in depasiri, in 4 si 5 sau simtit kg in plus, dar nu si la consum, unde crestere a fost minima, la intoarcere am condus destul de alert, adica mai multe depasiri in scurt. Si accelerari aiurea...
                              Attached Files
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Am mai descoperit ceva interesant, in momentul in care plec, fara se se auda zgomote, se incuie frumos portbgajul, si daca ma opresc, tot incuiat ramane. Se descuie doar in momentul in care deschid usa soferului. Mi se pare foarte practic.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google