Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ma mai atac ca am activat functia de ignore user.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment






























    • si consumul in oras, si iesit pana in harman, 6.6l/%
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • nu arata deloc rau jucarica, ce sa o mai dam de gard!
        Keep walking...

        Comment


        • Si merge si foarte frumos, iti da o senzatie de masina scumpa. Consuma putin, nu cat un dci, dar nici cat meganul2 anterior din cate vad eu, consuma mai putin decat corsa C, si aia era tot 1.2 doar ca 16v si aspirata. Imi place mai mult pe zi ce trece.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • E misto masinuta. Am vazut unul, era un albastru deschis metalizat, dadea foarte bine .
            Pe negru nu am vazut, cred ca ar arata super.
            Ce sa mai, bafta cu ea si tine-ne la curent cu evolutia ei dar si cu problemele aparute
            sigpic
            !

            Comment


            • Probleme sper sa nu am...

              Mie pe argintiu mi-a placut mult, dar mai trebuiau 700E
              Last edited by mumus; 22 July 2014, 19:47. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu ma intelege gresit, ma refeream la evolutia ei si cu bune si cu rele, sa vedem si noi cum e seatul asta nou, in viitor .
                sigpic
                !

                Comment


                • pot sa zic atat momentan, cu viteza medie de 49 consum mediu 5.5

                  cu vit medie de 35 consum mediu 6.6
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Chiar ai avut dreptate, e naspa maciulia de la schimbator ). Si butoanele de la climatizare tot in stilul artistic cum are golanu, in rest interiorul e foarte ok.
                    Sa ii iei jante
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • Deci mie imi place masinuta asta foarte mult . De ce ? Pentru ca la 10.050 de euro cat ai dat pe ea, ai o masina frumoasa, ergonomica ,practica, care da impresia de masina mai scumpa, si chiar asa este , chiar daca in interior sunt plastice tari, totul este organizat cum trebuie si la locul lor, iar design-ul interior se aseamana cu tot grupul VAG , cu bordul acela cu linii simple si elegante, aeratoarele alea finute, volanul frumos , faptul ca ai un motor mic dar care trage bine si are cuplul de jos, reprize bune in depasire, avantajul cuplului de la turatii joase ca pana la urma asta conteaza in viata reala ,reprizele, nu 0-100 in x secunde , turatii scazute la viteze mari.. consum acceptabil, portbagaj mare cu deschidere mare si avantajoasa, nici impozitul nu este mare , nici asigurarea..sa speram ca nu ai probleme cu lantul acela ,dar ca sa fii mai sigur il schimbi la 60.000 km si gata
                      Aaaa si inca ceva: ai plafoniera la jumate . Loganistii trebuie sa dea jos plafonul ca sa-si puna si ei asa ceva ;)) Si inca o chestie care-mi place..acest seat are pe fetele de usi zona aceea unde iti sprijini mana cand conduci relaxat,sau stai in dreapta, acoperita cu un material moale..la logan cand stai relaxat cu cotul pe usa, te doare cotul...de ce astia trebuie mereu sa se gandeasca la chestiile astea marunte care conteaza?
                      Chiar nu inteleg ce le este unora greu sa inteleaga ca la acest pret este o masina foarte buna?
                      Capacele nu-mi plac deloc, dar cu niste jante se rezolva :P..daca le aveai pe alea ale ei originale de aliaj, in spitze ,era mare frumusete. Chiar imi place masina . Bv tie ca ai fost destept si ai ales altceva la acei bani ;)

                      Comment


                      • Aliajele vor veni si ele, in primavara.

                        Iar in legatura cu schimbatorul, m-am obisnuit momentan, dar o sa vina unul din piele, si ma consolez momentan cu ideea ca schimba ca unsa.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by mumus View Post
                          iti da o senzatie de masina scumpa.
                          Originally posted by mariusgny View Post
                          care da impresia de masina mai scumpa,
                          Hai ca usor usor se strang ceva impresii si senzatii.

                          Deci daca apar in fata blocului cu una bag in boala vecinii: asta s-a ajuns, mama lui de ...

                          Media de 35km/h nu e medie de oras. In Bucuresti daca freci masina in oras ai o medie de 19-20km/h.

                          Comment


                          • Eu nu stau in bucuresti...

                            Asta e buna acu va legati si ca consumul nu e facut in bucuresti

                            ps: sunt ferm convins ca 1.4 al tau este limuzina pe langa coaja mea...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Mumus a intrat in cusca leilor
                              In fine, da-i talpa la masinuta ca am vazut ca ai 4 ani garantie, daca nu gresesc. Limita de km?
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Din pozele tale #107:
                                Chederele la Toledo sunt cu sant pe mijloc, nasol, alte chestii de intretinut/curatat.
                                Suport pentru centurile spate are si Logan II.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google