Un Nou VYP Sibian

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Astazi am adus masina de la vopsit, pun niste poze facite rapid, dupa ce o montez si ii fac o baie revin cu pozele.
    Am reusit sa ii leg pe stopuri lampa mers inapoi si bec ceata, acuma am 2 becuri de mers inapoi si 2 becuri de ceata.
    Am reusit sa alimentez becurile de ceata de pe frana cu ajutorul a 2 diode, acuma cand apas frana se aprind 4 becuri, iar datorita diodei cand aprind ceata pe spate nu alimenteaza frana.
    Attached Files
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • #32
      Prea mult alb. Pana si pe stopuri? Bleah..

      Sent from my ZP1000 using Tapatalk
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #33
        Ai vopsit-o integral? La ce preţ?

        Comment


        • #34
          Sunt vopsite doar aripa spate, bara spate, hayon si grila fata.
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #35
            Astazi am reusit sa o termin de echipat la interior, curatenie totala, spalat tapiteria.
            Am montat lampa iluminat in portbagaj.
            Am montat priza bricheta in portbagaj, alimentata direct, pentru lada frigorifica.
            Am achizitionat si montat rulou portbagaj, folositor cand ai locurile spate rabatate.
            Am alimentat becuri butoane de pe usi (ptr. geamuri), se aprind cu contactul pus.
            Am rezolvat buton blocaj geamuri spate, functiona greu.

            Saptamana viitoare urmeaza filtrele, ulei si distributia.
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • #36
              Astazi s-a facut revizia la masina, filtru aer, filtru ulei, filtru habitaclu, filtru motorina, ulei, kit distributie, toata revizia cu manopera m-a ajuns la 1000ron.
              Zilele astea incercam sa butonam la navi sa vedem ce iese.
              Urmatoarea etapa este RAR-ul, programarea e facuta pe 8 ianuarie.
              Last edited by vyp75; 22 December 2014, 19:42.
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • #37
                Practic ai adus-o la "zi" din toate punctele de vedere.
                Felicitări pentru atenţia acordată la toate detaliile, acum rămâne ca şi maşina să-ţi răspundă pe măsura investiţiei făcute.

                Sărbători Fericite!

                Comment


                • #38
                  Ieri am facut RAR la ea, totul in regula, mai urmeaza timbru de mediu si inscrierea.
                  Am facut si ceva poze dar tot nu am reusit sa o spal inca.
                  Revin cu evolutia masinii.
                  Attached Files
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • #39
                    Astazi am reusit sa-i instalez medi@skin, lucreaza navi Igo8 de pe stick si lucreaza foarte bine, pot actualiza hartile oricand gratis, de asemenea pot viziona si fisiere video(avi), am facut proba cu videoclipuri si merge super ok, urmeaza sa fac proba si cu filme.
                    Am sa revin cu poze.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #40
                      Baga mare


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Astazi am inscris autobuzul, bineinteles SB-80-VYP
                        Am facut modificari la imaginea de pe medianav cu ajutorul medi@skin si a total commander de pe el, suntem in probe la jocuri.
                        Sambata o scot la o plimbare pana la brasov sa se desmorteasca putin, saraca inca nu am iesit cu ea deloc din octombrie anul trecut.
                        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                        Comment


                        • #42
                          Să fie într-un ceas bun!

                          Comment


                          • #43
                            sa ai mare grija in Fagaras la gropi, orasul arata ca dupa bombardament!

                            Comment


                            • #44
                              Au inceput astazi sa le asfalteze
                              E posibil ca pana sambata sa termina de "plombat". Oricum e un dezastru pe bulevardul central al Fagarasului. Si in plus toate camioanele trec prin centru pentru ca pe centura orasului se lucreaza.
                              Bafta.

                              @vyp ... poti faci o halta de o cafea prin Fagaras . Eventual da-mi un semn ca sunt tare curios cum arata masinuta ta complet alba .
                              Last edited by M.FLORIN; 21 January 2015, 21:29. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #45
                                Amin! chiar ma intrebam de ce someaza muncitorii de la cnadnr pe zilele astea de primavara in loc sa iasa la astupat de cratere!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google