Sandero Stepway 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Stepway 0.9 TCE

    In urma cu o saptamana am platit avansul pentru un Stepway 0.9 TCE. Pentru cei care au acest model si aceasta motorizare, i-as ruga sa povesteasca putin. Cu avantaje si dezavantaje.

  • #2
    Sa o conduci cu placere! Cat priveste cerinta ta, c-am tarziu )

    Bucura-te de ea, si gata.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Pentru mumus. Am condus masina, desigur pe distante de mii de km. Mi-a placut! Solicitarea mea e pentru cei care au in proprietate o astfel de masina.

      Scuze, am condus masina, dar nu pe distante de mii de km. Mii de scuze pt. neintelegere!
      Last edited by ManuSorin; 6 May 2015, 23:02. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Termen de livrare:05.06. Care este posibilitatea sa fie depasit?

        Comment


        • #5
          Atat am cam asteptat si dupa a mea, cam o luna astepti. Eu am stepway 1.5 dci 90 CP. De ce ai ales tce?


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Ionut Ungureanu

          sigpic

          Comment


          • #6
            Merg doar 10.000 km pe an. Nu prea sunt un adept al motorinei. Si oricum fata de fosta mea masina (un renault clio symbol 1.4 mpi), motorul de 0.9 tce mi se pare mult mai ok. Desigur, nu l-am condus mai mult de 1.500 de km.

            Comment


            • #7
              Am inteles! Eu nu l-am ales pentru ca este un motor in 3 cilindri (mare avantaj este ca, ai distributia pe lant) iar de condus, am facut doar un test drive pe 0.9 tce si este ok ca motor. Din cate am inteles, trebuie accelerat pana intra turbo. Ce am auzit de la un alt sofer cu stepway 0.9 tce...... Consuma foarte mult, gen 10%......


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Ionut Ungureanu

              sigpic

              Comment


              • #8
                Da este in 3 cilindri si nu este chiar echilibrat. Dar conducandu-l ceva vreme (mai ales pe Logan) mi-a placut. Chestia este de cat de fiabil poate fi. Oricum 0.9 tce a aparut undeva prin anul 2012. Cat despre consum ce sa spun? Fiecare dupa cum conduce; un alt coleg de pe forum care are stepway 0.9 tce spunea altceva despre consumuri. Oricum, fosta mea masina avea la viteza de autostrada un consum chiar mai mare.

                Comment


                • #9
                  Doru Ionut..tu nu accelerezi pana intra turbo?? Legat de consum..mai ales in Buchuresti iese 9-10..asta real,ca povesti pescaresti gen 6,7 in Bucuresti am auzit destule..
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #10
                    Fata de diesel este diferit in ceea ce priveste turbina..... Iar la diesel consumul este cam 5,5 - 6 litri (condus sportiv) singurul dezavantaj la tce e ca, consul este mare


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Ionut Ungureanu

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Ok! In Bucuresti s-ar putea ca asta sa fie consumul. Dar eu nu sunt bucurestean. Eu sunt cam provincial si tot asa voi ramane.

                      Comment


                      • #12
                        Am eu Stepway 0.9 si nu am scos niciodata 10 in Bucuresti. Si stau si conduc aici 90% din timp. Undeva la 7.5, maxim 8 este consumul strict in oras.
                        Plecat lejer de la semafor, fara accelerari bruste. Merg batraneste.
                        My ride

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc prazvan. Acelasi stil il am si eu. In fond, nu e o masina de curse.

                          Comment


                          • #14
                            Sunt, sper, pe ultima suta de metri. Casare rabla, obtinere acte, predat acte, achitat restul cash si asteptat. Sper sa se respecte termenul de livrare. Ulterior, primele impresii.

                            Comment


                            • #15
                              In sfarsit, de joi am masina. Pana in prezent am facut 650 km (o sa-i reduc pe urma) si sunt foarte multumit. In comparatie cu fostul renault clio symbol 1.4 mpi mi se pare cu mult, mult peste, atat ca motor si insonorizare, cat si calitate interior.

                              In 650 de Km, computerul de bord arata un consum mixt de 6 %
                              Last edited by ManuSorin; 31 May 2015, 17:59. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google