Saab 9-5 Aero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Faina masina, Eugen! S-o conduci sanatos si fara probleme!
    Apropos....vara asta tot in Grecia mergem?

    Comment


    • #92
      Multumesc de urari!
      Dap, tot in Ellada - tara binecuvantata de zei .
      Dar parca noi ne am orienta spre Creta cu avionul...am auzit ca e superba insula.
      Cuu toate ca i as arata un pic autostrada din Grecia si Avionului.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • #93
        Categoric Creta, e "de atacat" cu avionul. Cu orice masina, distanta e prea mare, e prea obositor. Creta ramane si pentru noi in expectativa pentru anii urmatori, daca om fi sanatosi.
        Deocamdata asteptam sa mai creasca piciul, cred ca raman in carti Corfu, Thassos sau Skiathos pentu anul asta.

        Comment


        • #94
          Misto masina, pana la urma a iesit combinatia.

          Spune-mi te rog ce greutate are conform cartii de indetitate.

          Te rog si un scor pentru RCA si impozit.

          Multumesc

          Comment


          • #95
            Postul 16 te ajuta?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #96
              1,610 kg in talon. 810 lei impozit, 925 lei RCA la Asirom.
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • #97
                Ai B0 pe polita?
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • #98
                  nu...RCA ul e facut pe fostul proprietar.B7 daca nu ma insel- e facut la Asirom
                  S-a scumpit mult RCA ul mai ales daca vrei sa faci la cineva mai de Doamne ajuta. La Kia am dat 650 lei la Groupama (masina are 7 ani , nu a avut vreodata vreun incident pe RCA)- cea mai buna oferta din firmele OK.
                  Aveti grija unde faceti RCA ul- Carpatica e pe chituci (se chinuie sa gaseasca un investitor care nu mai vine), Euroins e in supraveghere (trebuie sa aduca actionarii capital altfel caput); nici despre City nu am auzit lucruri bune.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • #99
                    masina fiind 2006 nu are taxa platita, nu?
                    cat ar fi?
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • Deocamdata fac contract de comodat pentru ca taxa e vreo 2,000 eur. Peste 2 ani va fi 1,000.
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • Sa mai sterg praful putin.
                        Am vreo 3,000 km de cand am luat o, m am obisnuit cu ea si incepe sa imi placa maxim. Masina e fenomen, fara sa apas tare acceleratia e docila si cuminte..dc apas mai tare se transforma in fiara . Pe curbe sta exemplar (am inteles ca si rotile din spate se inclina 5 grade?), iar prin zapada cuplul mare ma ajuta mult.
                        In curand trebuie sa ma duc la revizia de 1,000 km gpl.. masina se comporta bine pe gpl doar ca la ralanti are un mic tremurat..sa vad ce zic mesterii. La inceput atunci cand trecea de pe gpl pe benzina la 4000 ture smucea..vad ca acum s a rezolvat probabil ca ECU GPL s-a mai adaptat . A..mesterii tot mesteri- mi s a retezat capul unuia din cele 2 suruburi care prind priza de alimentare.
                        Ca si probleme.. atunci cand e f frig afara in primele 5 minute dc trec cu ambele roti fata peste un bumper se aude un scartait (dc trec doar cu o roata nu se aude).. dupa ce se incalzeste masina nu se mai aude. Eu banuiesc ca sunt ceva bucse la bara de torsiune? ( bieletele de la bara de torsiune au fost scchimbate in 2012 cand masina avea 50,000 km...acum are 59,000)..dar nu prea am timp de service deocamdata.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • Nu inteleg cum te ajuta cuplul mare in zapada (unde mai multa incurca ca de aia mergi cu a 2a), dar daca tu esti multumit e bine.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • probabil s-a referit la faptul ca pleaca mai mult din ambreiaj si nu moare motorul ca la un aspirat de 1.6
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Pai pe principiul asta de ce dieselul se descurca mult mai bine pe zapada si pe teren accidentat?
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • Pai dieselul urca dealuri bine, dar ai vazut cum patineaza tirul cand pleaca de pe loc in zapezi afanate? Si ca pleaca cu trepte mari ca sa limiteze cuplul la roata?
                                In zapezi mari te ajuta o incarcare mare pe punte ca taseaza zapada sub roata.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google