My Next Car ...Dacia Sandero Stepway2 Prestige 0.9 TCE - 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jonnie007
    replied
    Originally posted by ladislau View Post
    Da. Ai doua optiuni : ori 600 de euro discount pe linga tichetul Remat , ori 5 ani garantie si 5 revizii gratuite.
    Alegi ceea ce te avantajeaza mai bine !


    Ce dealer ofera aceste posibilitati?

    Leave a comment:


  • Crs. Sandel
    replied
    Ieseai mai bine daca alegeai 5 ani garantie + 5 revizii gratuite.
    Daca ai 3 ani garantie, ai fi platit pt inca 2 ani 183 euro.
    Daca ai 4 ani garantie, ai fi platit pt inca unul 114 euro. Ai mai jos o lista cu preturile.
    Plus, fiecare revizie e cel putin 100 euro. Iar daca iei in calcul posibile defecte in cei 2 ani suplimentari sau unul, e posibil sa ajungi la un cost mai mare de 600 euro.
    In perioada garantiei, am presupus ca efectuezi reviziile in reprezentanta si iei piesele de la ei.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Da. Ai doua optiuni : ori 600 de euro discount pe linga tichetul Remat , ori 5 ani garantie si 5 revizii gratuite.
    Alegi ceea ce te avantajeaza mai bine !

    Leave a comment:


  • georgstelsib
    replied
    Ti-au spus ca in afara tichetului REMAT iti mai ofera si 600 E discount ?

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    @ Iancu : la Stepway dCI nu ma incadram cu banii
    @ Gozmin : 11450 de euro pret de lista ; minus REMAT 1450 si minus discount 600 de euro = rest de plata 9400

    Leave a comment:


  • Gozmin
    replied
    Cât costă agregatul ?

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    De ce nu, Stepway dCi? La o masina noua, nici nu trebuia sa stii ca ai DPF.
    Nu-i rau nici tCe-ul, ca motor.
    OFF.
    I-ai pus pe ganduri pe aia care injura dacia de dimineata pana seara; de acum cred ca vor lucra suplimentar.

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Azi am fost la Dacia sa platesc avansul si mi-a dat o veste proasta : termenul de livrare e undeva prin iulie !
    Cica e cerere mare pe 0.9 tce in Europa de vest si productia nu face fata. Cine se va inscrie in urmatoarele 2 saptamani , risca sa primeasca masina abia in septembrie ptr ca fabrica de la Mioveni e in concediu toata luna august.

    Leave a comment:


  • My Next Car ...Dacia Sandero Stepway2 Prestige 0.9 TCE - 2017

    Asa cum spuneam in celalalt thread , am anulat comanda ptr Logan Prestige dCI si am refacut-o ptr Sandero Stepway Prestige 0.9 tCE.
    Culoarea este aceiasi Noir Nacre , si in afara de camera marsarierre si cotiera ,are toate optiunile pe care pe Logan nu le aveam sau trebuia sa le platesc ( navi,cruise control,vopsea metalizata )
    Pe Sandero Stepway le am pe toate in standard , la acelasi pret.Si am primit bonus si alarma !
    Am renuntat la diesel ptr ca nu fac mai mult de 10 - 12 mii pe an ,si de frica PDF-ului. De asemenea , nu ma vedeam in situatia incomoda de a rula in urban mai mult in treapta a doua...
    Iar drive-testul a fost cireasa de pe tort ; motorul asta trage incredibil de bine !
    Mentionez ca testul l-am facut pe un Clio ( Dacia nu avea nici o masina de 0.9 disponibila ) dar sper ca si pe Stepway sa fiu la fel de incintat de acest motor

    P.S. Data de livrare : abia undeva in luna iunie !
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google