VW Golf IV Coupe 1.6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    asa, da...misto pozele si masina!

    glumisem la faza cu paint-ul....

    Comment


    • #17
      ce motorizare ai pe logan ? 1.6 ? cum sunt consumurile intre golf si logan ? scz de off
      Its just a car ...

      Comment


      • #18
        Loganu` e de 1.4, iar la consumabile(ulei, filtre, si restu )sunt mai scumpe la logan dar nu cu mult!
        Attached Files
        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
        Magazin Piese de Schimb.
        www.facebook.com/ElectroteknikPag

        Comment


        • #19
          PAG-uleeeeee! Ai uitat sa zici de subwoofer-ul care il ai in masina! Ca m-a luat ameteala dupa 2 minute.

          Comment


          • #20
            dar fiabilitatea ? sau inca nu stii cum e la golf..care ti se pare mai fiabil ?cu loganul ai avut probleme ? iar consumul .. consuma mai mult golful ca loganul nu ?(carburant)
            arata-ne in poze daca ai si "lautarii" tai
            Its just a car ...

            Comment


            • #21
              Cat ai dat pe golf si taxa de inmatriculare cat a fost?

              Comment


              • #22
                Ia uite cine si-a facut jurnaaaaal )))))
                Bre ti-am spus eu ca-i faina masina.

                Eu o stiu si-n realitate, arata bine, vopseaua e bine intretinuta, nu-i zgariata si alte cele, kilometrii dupa cum arata si merge (nu m-am carat dar am avut niste ''intalniri'' nocturne ) nu-i deloc obosita ) eu spun ca sunt reali.
                Bafta.

                Comment


                • #23
                  Nu am avut probleme mari la logan daor la servodirectie ca sa desfacut ceva furtun si a iesit tot uleiul,
                  Consumul in oras este de 10.5 (condus foarte sportiv) pe autostrada cel mai bun consum scos este de 5.5 (mers foarte lejer 90-100-110)
                  In curbe e o diferenta foarte mare de la Golf la Logan, Golful se tine mai bine pe curbe.
                  "lautari" nu ii mai am ca iam vandut.
                  -era o statie Sony(nushu marca sau modelu`)
                  -subu` Pioneer de 450

                  Golfu` a fost 4900 cu numerele de germania si asigurarea de acolo pe 2 saptamani +taxa 1134 euroi (ca norocu ca era ero mai jos si nu am platit atata si ca nu am prins aia triplata a lu` Tariceanu`

                  Sa traaaaieeeestiiii Octavianeeee!!!!!!!!!!
                  Last edited by Pagu; 2 February 2009, 21:06.
                  Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                  Magazin Piese de Schimb.
                  www.facebook.com/ElectroteknikPag

                  Comment


                  • #24
                    Taxa de inmatriculare mi se pare foarte scumpa frumoasa masina inainte sa iau loganu tot golf am vrut dar m-am razgandit si am optat pentru logan.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by AR90PAG View Post
                      Loganu` e de 1.4, iar la consumabile(ulei, filtre, si restu )sunt mai scumpe la logan dar nu cu mult!
                      Nu compara piese originale Dacia cu piese patentate de la golf.

                      ex: Patentate Logan: Filtru ulei/aer - 10ron/15ron;
                      Patentate WV Golf: Filru ulei/aer - 20ron/40ron;

                      ex: Originale Logan: Pompa de injectie dci: 1700 de euro;
                      Originale WV: Pompa de injectie tdi 3000 de euro; am fost cu un prieten sa isi cumpere pompa de injectie la un wv passat.
                      2004 Dacia Logan 1.4MPi
                      2006 Dacia Logan 1.5dCi
                      2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                      Comment


                      • #26
                        Eu am facut revizia la Logan nu demult a costat 14 milioane (distributia , ulei , si toate cele la 60 de mii) Aceeasi revizie am facut so la Golf deoarece trebuie cand cumperi o masina SH dar ma costat 1250 lei la reprezentanta!
                        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                        Magazin Piese de Schimb.
                        www.facebook.com/ElectroteknikPag

                        Comment


                        • #27
                          wow!sunteti sigur ca e mai ieftin de intretinut un vw decat o dacie???nu prea as crede...p.s. punem doar piese originale!
                          "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                          Comment


                          • #28
                            pag-ule..nu stiu de unde pui preturile astea dar o distributie La Logan mai mult de 3 mil cu tot cu montaj nu te costa, ulei 100 ron filtr 50 ron, manopera ptr astea 70 ron..Nu ajunge la 14 in veci nici daca l-ai ruga..
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • #29
                              Probabil ca e mai mult la golf intretinerea, dar fata de loganul ce il am eu, golful are foarte multe plusuri !
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Thejock3r View Post
                                pag-ule..nu stiu de unde pui preturile astea dar o distributie La Logan mai mult de 3 mil cu tot cu montaj nu te costa, ulei 100 ron filtr 50 ron, manopera ptr astea 70 ron..Nu ajunge la 14 in veci nici daca l-ai ruga..
                                Aici are dreptate pag-u ca la reprezentanta la dacia o revizie de 60.000km (distributie, curea alternator, filtru ulei/aer, ulei, buji si placute frana) costa 12/14 mil. Sa o faci la ceva service de cartier ajunge undeva la 6-7mil maxim. Numa 70 ron (distributie, filtre, ulei etc) sa fim serios
                                Last edited by Tudor_cj; 3 February 2009, 03:23.
                                2004 Dacia Logan 1.4MPi
                                2006 Dacia Logan 1.5dCi
                                2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google