VW Golf IV Coupe 1.6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    tudor , eu am pus preturile de service din Bucuresti, dar cu conditia de a-ti achizitiona tu piesele din oricare parte in afara de reprezentanta ! In plus am zis ca distributia cu menopera 300 ron iar manopera pentru filtrul si ulei schimbat 70 ron !
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #32
      Deci toata treaba (inevitabil...) sa nu transformam jurnalu omului intr-un versus 100% (Pagule abtine-te si tu )) ). Asa un pic se poate ))))))

      Ce n-am retinut eu: cand ai adus-o in tara, i-ai schimbat distributia?
      Un fost coleg de lucru avea Golf IV 1.4 , la achizitie a facut o treaba buna, adica a schimbat tot: ulei, filtre, distributie (parca si o sonda lambda) total a iesit la ~17 milioane, dar macar doarme linistit noaptea.

      Comment


      • #33
        Salut. Frumusel Golful. Ce te rog si eu daca se poate sa pui niste poze din interior dar sa fie noaptea ca sa poti aprinde toate beculetele de pe la bord + consola . Multumesc. Sa-l stapanesti sanatos si multi km fara probleme. Sa auzim numai de bine
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #34
          Originally posted by raduprov View Post
          dar fiabilitatea ? sau inca nu stii cum e la golf..care ti se pare mai fiabil ?cu loganul ai avut probleme ? iar consumul .. consuma mai mult golful ca loganul nu ?(carburant)
          arata-ne in poze daca ai si "lautarii" tai
          E mai fiabila Dacia ... iti spun eu ... Iar consumul ... nu conteaza ca'ti da ceata la semafor .. a ta consuma mai putin .

          Foarte frumoasa culoarea ....

          Octavian asta e regula nescrisa ... cand iei o masina second ( cu un anumit numar de km ) trebuie sa'i schimbi distributia . Un prieten nici nu a apucat sa ajunga cu o Astra G in tara ... i'au trecut 2 supape prin pistoane.

          Comment


          • #35
            Mai ales ca noi, ca natie, avem obiceiul sa le calcam mai tare
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              Oke, am sa fac pozeazi cu interiorul,doar sa trec pe la spalatorie ca e cam murdara
              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
              Magazin Piese de Schimb.
              www.facebook.com/ElectroteknikPag

              Comment


              • #37
                hai ca le asteptam .. pozele ;) ai grija de el
                Its just a car ...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Thejock3r View Post
                  pag-ule..nu stiu de unde pui preturile astea dar o distributie La Logan mai mult de 3 mil cu tot cu montaj nu te costa, ulei 100 ron filtr 50 ron, manopera ptr astea 70 ron..Nu ajunge la 14 in veci nici daca l-ai ruga..
                  revizia la dci la 60 de mii mi-au spus baietii de la service cu tot cu distributie ajunge la 1900 ron (filtru-aer,ulei,motorina ulei elf 5w40 si daca e nevoie placute)
                  Last edited by Cezar; 4 February 2009, 18:19.

                  Comment


                  • #39
                    @RinSpeed revizia la dci de 60.000km te ajunge undeva la 1500-1600 ron maxim nici gand 1900 ron... Cea mai ieftina revizie la dci ii 1130 ron (kit distributie+rola, curea alternator+rola, ulei ELF 10w40 5L si filtru ulei)
                    Last edited by Tudor_cj; 3 February 2009, 18:30.
                    2004 Dacia Logan 1.4MPi
                    2006 Dacia Logan 1.5dCi
                    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                    Comment


                    • #40
                      Nu stricati thread-ul omului, mai multe despre revizii pe topicul respectiv

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by wizard24 View Post
                        stefi, daca baiatu se simte foarte bine aicea pe forum de ce sa nu-si prezinte masina aicea?care e problema!?
                        daca avea un bentley sau un lambo nu cred ca mai spune-ai comentariu ala aiurea, asa ca hai sa-l facem sa se simta bine "like home" aicea
                        PS: PAG-ule misto masina, sa ai parte de ea ;)
                        Mda ai dreptate. M-am cam repezit. Imi cer scuze !
                        I My Honda !

                        Comment


                        • #42
                          uite ce poate suporta un golf IV

                          Comment


                          • #43
                            Am citit si eu threadul asta ...masina sa o stapanesti sanatos arata f bine la km care ii are ...in ceea ce priveste idee cu Loganul pe viitor ma indoiesc ca dupa ce ai condus o masina calumea ai alega Dacia...numai bine
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Nicio poza nimic cu bordul + consola noaptea ? . Pleeeeease
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google