B-41-mma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Kalimera22 View Post
    Am si eu o intrebare..cu angel eyes si cu triple gen metro se ia politia de tine?Iti poate lua talonul,sau amenda?
    Cum vi se par jentile astea, dau bine pe albastru marin?
    salut,normal nu ar trebui sa zica nimic de ele,iar jantele sunt no1 ,la ce bani le ai gasit?

    Comment


    • #77
      Din pacate pentru mine nici jentile, si nici farurile nu sunt pe masina mea.Poate dupa ce o sa schimb distributia,bujiile,pompa de apa,senzorul de turatie,antielul o sa imi iau si chestiile astea.
      Tinc fest !!

      Comment


      • #78
        jantele sunt misto,masina ta e misto,imi place ce ai facut la ea(mai putin treaba cu nichelul,dar e masina ta si faci ce vrei cu ea,nu e limuzina sa ai nichel la ea,e doar parerea mea si nu ma supar cum o ei)cat despre faruri ,sfatul meu stai linistit,de aratat arata bine farurile,dar pe toti cei care i-am intalnit au avut probleme cu ele(electrice,topituri scurturi si etc),daca vrei xenon pe ele vor bate ca .... si vei fi injurat de toti participantii la trafic,din contrasens,daca vrei xenon adevarat pune-ti lupe gen @dsign sau @B 53 SDP,arata de 3000 de ori mai marfa si ai mai multa lumina pt o mai lunga perioada de timp,costa intradevar 200 euro fara montaj,dar sunt mult mai bune decat chinezariile sau turcismele astea de faruri,indiferent de ce iti doresti tu pe masina,te rog sa iti pui eu ti-am dat doar un sfat,nu e nici o suparare sper
        spor la tunarit si modificat si asteptam noutati
        stima si respect by AGENTUL !!!
        sigpic
        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

        Comment


        • #79
          Ms mult pentru aprecieri Agentule, accelasi lucru ma gandeam si eu, modificata cu gust sa placa ochiului.Eu zic ca niste jante, folie, o bara de ph2 pe spate si un eleron pentru luneta o sa ii schimbe mult aspectul.Cat despre croame mie unu imi plac (nu in exces dar unde exista acum zic ca nu deranjeaza).
          Tinc fest !!

          Comment


          • #80
            Salutare tuturor.Am aproape 60.000km si mi-am cumparat piesele necesare sa-mi schimb distributia.Am luat kit distributie+ rola, pompa de apa,antigel,bujii,apa distilata,ulei,filtru ulei,filtru de aer.Pun si cateva poze cu produsele achizitionate si sa-mi spune-ti daca sunt ok si sper sa nu-mi fi luat teapa.Pe cutie scrie ca piesele sunt de origine.
            Attached Files
            Tinc fest !!

            Comment


            • #81
              de unde ai cumparat kitul de distributie si cat a costat?
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #82
                pune te rog cate un pret la tot ce ai luat si de unde, sa vad si eu la ce suma ajung pt 60.000km.

                Comment


                • #83
                  Piesele au fost cumparate din complex autovit de la p.f. popa vasile.Foarte de treaba ,este directorul general(mi-a dat o carte de vizita)mi-a prezentat fiecare produs original in cutie.
                  Pompa apa :230 ron
                  Kit distributie + rola :210 ron
                  Bujii(un electrod) : 40 lei
                  Antigel :20 ron sticla
                  Apa distilata : 2 ron sticla
                  Montajul l-am facut la un service in apropiere de aparatorii patriei (se duc multe taxiuri acolo si nu numai) si m-a costat 110 ron.
                  Tinc fest !!

                  Comment


                  • #84
                    Am probleme cu relanti-ul ,nu sta scade fie ca e masina calda sau rece si mi se opreste motorul.Am schimbat mpp,corp clapeta,bujii,antigel, am curata senzor turatie tot la fel face.La tester nu a iesit nimic anormal.Si cateva poze...
                    Attached Files
                    Tinc fest !!

                    Comment


                    • #85
                      poza 4 e cea mai tare ..... deci chiar daca fac distributia in service dacia sau alt service tot pe acolo ajunge ca pret

                      Comment


                      • #86
                        si mie imi facea la fel ,am schimbat corpul clapeta si nu mai face.
                        sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                        • #87
                          Azi am fost la service si mi-am curatat mpp si pe moment problema s-a rezolvat.Intre timp mi-am schimbat muzicantii un JVC 4*50 w, auxiliar, mosfet.Sunt ,ultumit, se aude mai bine decat celalalt un Silvercrest made in italy.I-am tras si o spalatura ad-hoc ca oricum o murdaresc iar.Sa auzim numai de bine!!
                          Attached Files
                          Last edited by Kalimera22; 22 December 2009, 15:47.
                          Tinc fest !!

                          Comment


                          • #88
                            Foarte frumos, sa iti incante auzul cat mai mult timp fara problem. Are pre-out pentru amplif?
                            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                            Comment


                            • #89
                              Frumoasa scula cat te-a costat?

                              Comment


                              • #90
                                89.MIR : Multumec pentru urare.Are in spate niste rca-uri, probabil pentru amplificator.
                                radu2008: Pret 279 ron, la oferta
                                Tinc fest !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google