J o b

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Saptamana trecuta jandarmul, a stat in service, mai exact la tinichigerie si vopsitorie, cauzele fiind putina rugina pe muchia aripilor spate, stanga si dreapta. Problema am remediat-o la reprezentanta la AMG. Am stat langa ei si zic eu ca au facut treaba buna, dar asta cel mai bine se va vedea in timp. Din pacate nu am poze din service.
    Astazi am facut revizia la GPL (15000 km) schimbat filtrele. Masina merge excelent si cu aceasta ocazie am curatat-o toata, atat exterior, interior cat si motor[emoji1]
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 12 March 2018, 10:51.

    Comment


    • Cea mai ingrijita masina de pe forum!
      Felicitari, inca o data!

      Cat te-a costat operatiunea tinichigerie-vopsitorie pe spate?

      Comment


      • Multumesc frumos @kojak!
        750 lei. In banii astia au intrat si cateva mici retusuri, ca sa zic asa. In noiembrie implineste 12 anisori, incet incet ne apropiem de buletin...

        Sent from SM-G920F using Tapatalk

        Comment


        • Destul de decent, daca ai avut si rugina care a fost tratata corespunzator.
          Retusurile (suplimentare) banuiesc ca au fost in alte zone ale masinii, nu la cele 2 pasaje spate.

          Comment


          • Masinuta arata super, dar Ce putini km are pt varsta ei
            Bine ca ai schimbat sonda aia, la mine pur si simplu s-a corodat, a crapat si am pierdut tot uleiul instantaneu.
            sigpic
            !

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Destul de decent, daca ai avut si rugina care a fost tratata corespunzator.
              Retusurile (suplimentare) banuiesc ca au fost in alte zone ale masinii, nu la cele 2 pasaje spate.
              Rugina a fost doar la exterior, se umflase putin vopseaua sub acea protectie de plastic si a fost indepartata la polizor pana la luciul tablei. La interior nu a fost punct de rugina, a ajutat vaselina pe care am dat-o din abundenta acum 10 ani cand am montat acele protectii.
              In general la retusuri a fost mai mult de polish si 2 au fost mai importante zic eu...observasem in stanga si dreapta la buza pragului partea din fata, ca se exfoliase masticul de fabrica si asta din cauza talpei de la elevator cand ma duceam la service. Multi mecanici pozitioneaza acea talpa sub muchia pragului, cand normal ar trebui sub lonjeron. Bineinteles ca dupa aceasta reparatie am revenit din nou la acele protectii de la aripi (mai aveam un set nou) si de data asta am dat la interior cu silicon, am asteptat sa se intareasca bine si pe urma am dat cu vaselina. Cat o tine, voi vedea asta in timp.
              Originally posted by vdmihai View Post
              Masinuta arata super, dar Ce putini km are pt varsta ei
              Bine ca ai schimbat sonda aia, la mine pur si simplu s-a corodat, a crapat si am pierdut tot uleiul instantaneu.
              Imi place sa am grija de masina, multe piese am schimbat la ea zicand ca au o vechime si nu mai lucreaza ca la inceput.
              De 2.5 ani am inceput sa merg ceva mai mult cu ea (15000km/an) si asta datorita ca am montat o instalatie gpl. Nu sunt o persoana comoda si cand nu am nevoie de masina prefer sa merg cu bicicleta (6500 km/an cu bicla )
              Sonda am schimbat-o anul trecut cand am schimbat si fulia de la alternator, a fost o ocazie buna ca am avut spatiul necesar pentru a o schimba.

              Comment


              • Buna treaba ai facut colegule, masina arata intr-un mare fel, tin-o tot asa!
                Bine ca te-ai dus din timp la service de ai eliminat rugina, eu am tot amanat si rugina a avansat destul de rau la aripa dreapta spate.
                Sa auzim de bine!
                sigpic

                Comment


                • La plimbare...
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 12 March 2018, 10:52.

                  Comment


                  • Superba masinuta. Unde e locatia in care ai facut pozele? Mi-a sarit in ochi transbordorul, ce sa faci deformatie profesionala.

                    Comment


                    • Multumesc @logan21cdc!
                      Pozele sunt facute in inteprinderea Faur.

                      Sent from SM-G920F using Tapatalk

                      Comment


                      • Salut de mult ma tin sa iti zic ca masina arata superrr ingrijita te vedeam mai mereu la lukoil la ozana de multe ori chiar asteptam in spatele tau sa o spal si eu

                        Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Salut, ma bucur ca iti place! Trebuia sa vii sa stam de vorba, mi-ar fi facut placere.

                          Sent from SM-G920F using Tapatalk

                          Comment


                          • Astazi au sosit si carenajele spate pentru Loganel.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 12 March 2018, 10:43.

                            Comment


                            • Felicitari pt modul cum intretii masinuta ! Cat despre carenaje , sunt curios daca se vor aseza cum trebuie . Mi-am luat si eu si de aproximativ un an stau aruncate in pod la tara , nu se asezau de nicio culoare .

                              Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google