Logan Ph2 Laureate Bleu Mineral, Masina Romaneasca Pentru Strazi Romanesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cateva noi poze cu masina reinviata precum pasarea phoenix. totul pare in regula. la drum e ok, la vopsea la fel. nici eu nu zic ca masina asta a fost rasturnata si reparata. asta e, oricum defectele de vopsire si finisare incep sa apara cam dupa un an cand micile puncte, invizibile acum, incep sa "infloreasca". dar sper sa nu fie asa.

    DSC07027.jpg DSC07032.jpg
    DSC07034.jpg DSC07057.jpg
    DSC07058.jpg DSC07068.jpg
    DSC07070.jpg
    sigpic

    Comment


    • Foarte frumos arata masinuta ta, chiar asa nici nu zici ca a fost lovita. Multa bafta in tot ce ti-ai propus!

      Comment


      • profitand ca aveam 3 zile libere am plecat cu sotia intr-o calatorie prin maramures si bucovina, numind aceasta calatorie ... sfidarea crizei. mai jos este si fotografia emblematica.

        1.jpg

        am prins 3 zile de vreme foarte frumoasa. a fost foarte frumos, locurile superbe. ne-am cazat la vatra dornei. in prima azi am vizitat bicaz, lacul bicaz, campulung moldovenesc si gura humorului. in a doua zi am plecat in maramures, prin pasul prislop si ne-am oprit la cimitirul vesel de la sapanta. a treia zi am mers putna, apoi radauti, suceava, falticeni, bacau. am vizitat tot ce se poate vizita pe acest drum. peisajele au fost foarte frumoase, in aceasta perioada natura fiind de un verde aprins. am parcurs 1300 km. am pus serios la treaba loganul prin serpentinele de la vatra dornei spre campulung si in pasul prislop. pt prima data dupa 30.000 de km parcursi de la cumparare am facut un test extrem, in sensul ca am biciuit toti caii putere ai loganului ajungand frecvent la 5000-5500 rpm. am testat frane, stabilitate, viteza, acceleratia. glumind putin, acum cred ca imi trebuie anvelope, placute si discuri noi. asta e, m-am jucat putin cu el, ca nu in fiecare zi prind asemenea conditii.

        lc1.jpg lc2.jpg lc4.jpg lc5.jpg
        lc6.jpg lc7.jpg
        sigpic

        Comment


        • N-am urmarit topicul...vad ca pana la urma n-ai mai scos masina dauna totala...oricum arata perfect. Geometria rotilor ai facut-o?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • superba culoarea, multi km fara probleme
            Nu-i bai...

            Comment


            • nu am scos-o dauna totala. dar a fost facuta foarte bine. sunt multumit de lucrare si toti cei care au vazut-o nu le venea sa creada ca a iesit ca noua. da, am facut geometria rotilor. nici la viteza nu simt ca ar trage intr-o parte si am mers si cu peste 160 si volanul nu tremura. merge foarte bine si le-am zis multora, parca mai bine ca inainte de eveniment.
              sigpic

              Comment


              • Bine c-ai rezolvat. S-o stapanesti sanatos.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • tdan08 acrobatul
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • M-am uitat cateva minute la cateva poze sa vad daca are vreo imperfectiune in fata sau la plafon, chiar nimic, a iesit foarte foarte bine reparatia!
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • nu au observat nici cei care au vazut-o in realitate. asa ca din poze nici atat. multumesc pt aprecieri.
                      sigpic

                      Comment


                      • de ceva vreme nu am mai scris nimic pe topic. nu am mai scris nimic pt ca nu s-a mai intamplat nimic. masina e ok, functioneaza ireprosabil. a venit si vremea concediului de vara. anul asta am optat pt un tur al centrului romaniei.
                        am facut 1700 km intr-o saptamana. am facut traseul bacau-brasov-bran-busteni-sinaia-bran- campulung-curtea de arges-transfagarasan-bran-camulung-ramnicu valcea-novaci-transalpina-sebes-sibiu-medias-sighisoara-sovata-gheorghieni-lacul rosu-bicaz-piatra neamt-bacau. am vizitat cam tot ce se putea vizita in zonele respective. cel mai dificil si spectaculos traseu, a fost transalpina. este un peisaj superb, dar un drum foarte periculos. pe langa transalpina, transfagarasanul este joaca de copil. oricum, s-a meritat riscul de a merge pe acolo. peisajul este impresionant si inca salbatic. pe transalpina am mers cu prietenii din lc galati, gl_mmm si DeWiL. ca obiectiv frumos, castelul peles le-a batut pe toate. mi s-a parut un castel ca in povesti. iar ca o concluzie dulce si amara in acelasi timp, este ca avem o tara superba, dar drumurile o uratesc. am avut parte de cateva sectiuni de drum care aratau ca dupa razboi. pe drumuri gen bran-campulung-curtea de arges, ghiorghieni-bicaz ai impresia ca iti vei rupe masina in doua. nu poti sa mergi decat cu maxim 40 km/h, ca altfel nu mai ramane nimic din masina. las si cateva poze sa vorbeasca de la sine. alte poze le gasiti AICI si, bineinteles, pe topicul intalnirii nationale de la sibiu.

                        138.JPGDSC08755.jpgDSC09109_10_11.jpgDSC09118_19_20.jpg
                        DSC09121_2_3.jpgDSC08666.jpgDSC08707.jpgDSC09027.jpg
                        DSC08741.jpgDSC08802.jpgDSC08841.jpgDSC08892.jpg
                        DSC09611.jpgDSC09375.jpgDSC08995.jpgDSC08997.jpg
                        DSC09044.jpgDSC09062.jpgDSC09071.jpgDSC09080.jpg
                        DSC09083.jpgDSC09096_7_8.jpgDSC09104.jpgDSC09125.jpg
                        DSC09154.jpgDSC09157.jpgDSC09160.jpgDSC09170.jpg
                        DSC09175.jpgDSC09280.jpgSNC00434.jpgDSC08650.jpg
                        Last edited by dan08; 28 July 2010, 11:50.
                        sigpic

                        Comment


                        • Trebuia sa faci mai multe poze pe transalpina...

                          Oricum... sunt cativa km facuti
                          sigpic

                          Comment


                          • poze nu am decat vreo 200. astea le-am ales cu greutate. toate trebuiau postate la cat de frumoasa era privelistea.

                            uite si doua filmulete

                            transalpina 2010

                            transalpina 2 2010
                            sigpic

                            Comment


                            • absolut superb peisajulfrumoasaq excursie...1700km intr o saptamana...te ai plimbat cevabv tie...cu asa frumuseti in jur nu cred ca ai simtit oboseala
                              AdY_JmL_2015

                              Comment


                              • 40.000 km

                                azi am atins

                                15082010(001).jpg

                                cu ocazia asta am facut si a doua revizie. m-a costat in jur de 500 ron. 230 lei ulei mobil 1 new life 40w40, filtru de ulei, de aer, teste directie + partea electrica si manopera. masina e ok. avand in vedere prin ce a trecut, rezista chiar mai bine decat ma asteptam. bafta tuturor.

                                DSC09875.JPG 1.jpg
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google