Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai da mai Sebastiane - care e pretu pt lucrurile de calitate! Apropo ai pm de la mine.

    Comment


    • si cand va avea loc colantarea ? anu asta sau spre primavara ?

      Comment


      • Mai este ceva pana acolo.

        Comment


        • Am masele doar la doua din piese si acestrea nu sunt finisate, se mai lucreaza putin la debavurat si altele...
          Am si pret pentru aceste piese pentru cei care sunt interesati.

          Comment


          • Ne faci o lista la sfarsit... Capotele ne intereseaza.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Daca este asa rezistenta fibra asta, poti incerca sa faci si scutul motorului din fibra aceea?
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • A iesit ceva interesant. Intentionezi sa te dai la coasta sau la rally?

                Felicitari Sebastian

                Comment


                • Originally posted by dsign View Post
                  Ne faci o lista la sfarsit... Capotele ne intereseaza.
                  Pentru capote va pot spune de acum.
                  Capota fara are sub 6,5Kg iar cea de spate 3,6Kg.
                  Costul pe piesa este de 200euro.
                  Inca nu sunt debavurare dar cu mult nu mai coboara greutatea.
                  Cea de fata ar putea sa fie facuta mai usoara insa eu am preferat asa.
                  Am vrut sa fie rezistenta, sa nu flambeze rau si sa nu am surprize sa se fisureze in mers de la vibratii, rafale de vant, viteza... nu vreau sa-i sara bucati in parbriz.
                  Este o piesa usoara si rezistenta, iar capotele originale inca nu le-am cantarit.

                  Originally posted by alex86 View Post
                  A iesit ceva interesant. Intentionezi sa te dai la coasta sau la rally?

                  Felicitari Sebastian
                  Multumesc!
                  Intentionez doar competitii de asfalt de preferinta circuit dar pana apare prefer coasta. Sper sa pot obtine si cei mai buni timpi pt o Dacia intr-o astfel de echipare.

                  Originally posted by aleXpeed View Post
                  Daca este asa rezistenta fibra asta, poti incerca sa faci si scutul motorului din fibra aceea?
                  Se poate face insa nu este asa de rezistenta ca acel scut.
                  Last edited by RACINGCODE; 24 October 2009, 22:53. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Da posibil insa o sa ai un adversar destul de rapid cu o masina ca a ta si anume Andrei Tentean care merge tare.

                    Comment


                    • Originally posted by aleXpeed View Post
                      Daca este asa rezistenta fibra asta, poti incerca sa faci si scutul motorului din fibra aceea?
                      Se poate face insa nu este asa de rezistenta ca acel scut.

                      Originally posted by alex86 View Post
                      Da posibil insa o sa ai un adversar destul de rapid cu o masina ca a ta si anume Andrei Tentean care merge tare.
                      Da dar acea masina nu a fost niciodata conforma cu regulamentul de circuit:

                      punctul 6
                      Acum cu atat mai putin ar fi pt ca are motor de 16 16v.
                      Oricum e greu sa inving masinile occidentale din grupa H2, luati in calcul orice super1600 sau wrc junior cu i se mai spune unde motoarele merg la peste 8000rpm si peste 220cp cu cuti secventiale fiind masini veritabile de curse oferite de producator.
                      Last edited by RACINGCODE; 24 October 2009, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Da scuze nu am citit tot ce ai scris citisem ca vrei sa faci cel mai bun timp pentru o dacie nu am citit si ce ai scris in legatura cu echiparea.

                        Comment


                        • Nu e problema, discutam orice ca pentru aia e forum, insa e clar ca nu pot sa performez cu 50kg in plus fata de media pilotiolor si daca mai am si 100cp in minus e chiar nasol.
                          Acum cuy evacuare nu am pus masina pe stand dar daca inate cu cateva gauri in evacuare avea 94WBHP acu probabil ca urca mai bine.

                          Comment


                          • Capota fata are 12kg ,cea spate 14kg...
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu nu am cantarit!
                              Am sa cantaresc si am sa va spun ceea ce masor eu.
                              Am mai vazut date pe net la diverse prezentari insa mi s-a parut comercial si atunci evit sa cred pana nu masor eu sau cineva in care sa am incredere ca stie sa manuiasca aparatele de masura.

                              Comment


                              • am si eu o intrebare cat au costat jantele , foarte misto masina .
                                ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google