Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are nici o treaba configuratia serpilor,cu nivelul depunerilor,si culoarea acestora...o sa fac si niste poze,da nu stiu daca se vede clar,4 a mers foarte bine,dupa depuneri apare o culoare cafenie(care indica un amestec bun) pe cand la 2 e varza...asta inainte de modificat chiuloasa etc. deci 2 e problematic de dinainte,compresia cum e??Ce diferente sunt??
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by GOLAN91 View Post
      Permitemi sa iti spun ce concluzi a tras taicamiu,dupa ce a vazut serpi dupa masina ta,nu prea in regula,exista diferente mari intr-e cilindri(arderea nu e aceasi,nus stiu cum sa iti zic,unu mai bogat altu mai sarac etc.),cilindru 4 e cel mai ok,urmeaza3,1 si 2 care a mers foarte prost,foarte multa funingine,depuneri,in principiu depunerile trebuiau sa fie egale,la compresie cum e???
      golane...aia-s serpi facuti la betie
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Originally posted by GOLAN91 View Post
        Nu are nici o treaba configuratia serpilor,cu nivelul depunerilor,si culoarea acestora...o sa fac si niste poze,da nu stiu daca se vede clar,4 a mers foarte bine,dupa depuneri apare o culoare cafenie(care indica un amestec bun) pe cand la 2 e varza...asta inainte de modificat chiuloasa etc. deci 2 e problematic de dinainte,compresia cum e??Ce diferente sunt??
        Nu am facut test de compresie deocamdata.O sa fac cand vin acasa
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • Hai ma cand vii acasa? poate vi si tu cu soarele
          Nu-i bai...

          Comment


          • Mama mama sa vezi tu ce jante-si pune MIU acum
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by FlorianYFL View Post
              Hai ma cand vii acasa? poate vi si tu cu soarele
              Mai am "de tras" Florian pana pe 22 mai .Soare e destul aici poate aduc si acasa.

              Originally posted by iamagi View Post
              Mama mama sa vezi tu ce jante-si pune MIU acum
              Sa stii Gicule...table pe 15' nu imi mai plac? :P momentan e SARACIE si sunt nevoit sa stau "pe loc".Bafta!!!
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • miu-le ti-am vazut masina in oras...nu conduceai tu?

                Comment


                • Siguuur conducea MIU. A venit in tara si pe noi ne minte de 22 mai ))
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by BlueStar_KWO View Post
                    miu-le ti-am vazut masina in oras...nu conduceai tu?
                    Era STIG

                    Comment


                    • Sal am si eu o intrebare,dc nu v-ati luat motor mai mare ca sa il modificati??si v-ati luat 1.4 sa incercati sa ii scoateti pistoanele din el?e el 1.4 dar nu prea cred ca se merita investitia si munca.
                      http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                      Comment


                      • Ca sa aratam ca se poate, nu sa luam de bun ce fac altii ... si nu scoatem pistoanele din el, ca nu lucreaza nimeni in santz ...
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • Originally posted by BlueStar_KWO View Post
                          miu-le ti-am vazut masina in oras...nu conduceai tu?
                          Masina de 2-3 ori pe saptamana o "forjeaza" mama am zis mai sus ca pana pe 22 mai pe mine nu ai cum sa ma vezi la volan :P

                          Originally posted by Mariusrs View Post
                          Sal am si eu o intrebare,dc nu v-ati luat motor mai mare ca sa il modificati??si v-ati luat 1.4 sa incercati sa ii scoateti pistoanele din el?e el 1.4 dar nu prea cred ca se merita investitia si munca.
                          Raspunsul e simplu cand am cumparat masina am cumparato pentru cum arata si dotarile care le avea,motorul s-a nimerit sa fie 1.4 (asta e) dar nu imi pare rau dovada de la alti colegi care au 1.4 ca fata de 1.6 8v se preteaza mai bine la modificari.Plus ca daca pe viitor o sa vreau ceva mai multa putere nu o sa imi mai bat capul cu motorul asta si o sa il schimb.

                          Originally posted by DeLuXe View Post
                          Ca sa aratam ca se poate, nu sa luam de bun ce fac altii ... si nu scoatem pistoanele din el, ca nu lucreaza nimeni in santz ...
                          Good post ;)
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • Originally posted by Mariusrs View Post
                            Sal am si eu o intrebare,dc nu v-ati luat motor mai mare ca sa il modificati??si v-ati luat 1.4 sa incercati sa ii scoateti pistoanele din el?e el 1.4 dar nu prea cred ca se merita investitia si munca.
                            Pana la urma asta inseamna tuning si modificam ceea ce avem. Daca stai sa te gandesti, sa ai masina nu ar merita deloc ca investitie, sac fara fund.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • bai cand vii acasa sa dai un gratar, a fost ziua ta, pariul cu tine l-am castigat , o sambata/duminica o duc bine
                              Nu-i bai...

                              Comment


                              • Pe ultima suta de metri cand eram bucuros ca o sa vin acasa peste cateva zile(duminica) cu gandul sa mai fac ceva pe la tigaia mea ma anunta ai mei ca masina mea defapt motorul numai functioneaza maicamea ramanand cu masina in strada
                                Cei de la service spun ca ar fi un arc sau mai multe de pe la supape rupte .Cred ca inchei acest proiect in caz ca va fi ceva grav ramane de vazut cand ajung acasa si voi desface IAR motorul.
                                sigpic

                                IL 1 3 MIU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google