Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pompa de apa - Valeo

    Comment


    • Si eu de ce am 12 si 13 pe primele doua pistoane)? Cat ar trebui sa aiba un MPI compresie pe fiecare cilindru de nou (bari)?
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Pe cartela aia de se baga in dracia aia indica 10 da ne-a mecanicu ala ar fi zis ca ar fi fost cartela de masurat compresia la diesel naiba sa il ia.Cand o sa strang chiulasa o sa o masor din nou cum trebuie.Pompa de apa Hepu e buna de ceva?Cred ca asta a mea e pe duca
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • Nu are cum sa fie compresia 10 daca , toate piesele enumerate de tine mai sus au fost schimbate noi !!
          http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

          Comment


          • MIUle ai luat din chiulasa?
            Daca da, cat?
            Eu la clio acelasi motor ca al tau, refacut chiulasa complet + luat 0.6mm din ea am compresie 17.5 - 18 pefiecare piston.Am masurat si un clio cu acelasi motor, insa stock-stock si la 80.000km are compresie 14.
            Sa nu incurcam raportul de comprimare cu compresia motorului ca da cu virgula.

            Comment


            • Originally posted by Mariusrs View Post
              Nu are cum sa fie compresia 10 daca , toate piesele enumerate de tine mai sus au fost schimbate noi !!
              Asta am zis si eu dar ti-am zis ca ala cand a masurat cu dracia aia avea cartela de diesel bagata in aparat care e gradata altfel.Luni o sa fac o masuratoare exacta.

              Originally posted by cristiubs View Post
              MIUle ai luat din chiulasa?
              Daca da, cat?
              Eu la clio acelasi motor ca al tau, refacut chiulasa complet + luat 0.6mm din ea am compresie 17.5 - 18 pefiecare piston.Am masurat si un clio cu acelasi motor, insa stock-stock si la 80.000km are compresie 14.
              Sa nu incurcam raportul de comprimare cu compresia motorului ca da cu virgula.
              Da.Am luat un 0.6-0.7mm
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • lasa-mi te rog pe PM un numar de telefon ca vreau sa vorbim cateva aspecte referitoare la masina ta si la comportamentul ei dupa modificarile facute

                Comment


                • cristi ...la tine compresia a ajuns la detonatii ... sau nenea care a luat compresia nu stie (desi ma indoiesc)

                  Comment


                  • Un mic loc 3 proaspat obtinut in dimineata asta la proba de indemanare organizat cu ocazia "Sarbatorilor Municipiului Slobozia" Enjoy!!!.
                    Luam locul 2 dar daca parintii unora din cei care au partipat lucreaza la primarie...oricum am participat din placere nu neaparat pentru o diploma.
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • Felicitari.
                      Ai soft, te dai la indemanare etc.Esti ajuns ma)
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Sa stii toata smecheria a fost din soft ala facea jaloanele eu eram simplu pasager:P.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Bravo, hai cu ambreiajul ala si sa vedem cu 16v cum stai, poate spargi gheata ca ma pui la treaba.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Ce se tureaza asa masina ??si nu pleaca,are ambeiaju dus?:|
                            http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                            Comment


                            • Daca citesti cateva posturi mai sus si pe pagina anterioara ai sa vezi ca tocmai asta vorbeam.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Cum ma iti patineaza ambreiaju?Nu stiam
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google