golanul motanel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    problema asta am patit-o si eu cand la fel ca si la tine midi_pro, a intrat o duba in spate...din pacate nu eram eu la volan ca altfel cred ca m-as fi infipt in gatu' omului si nu i-as fi data drumu panu nu ar fi fost mov ).... dar problema la mine este ca nu eram in tara cand s-au intamplat toate astea...iar cand m-am intors masina era deja "reperata" in service ...mai bine spus teava de esapament nu a fost inlocuita cu alta(nu as avea vre-o problema cu asta) doar ca nu au potrivit-o perfect pe gaura de la bara ...si acum incepe sa imi topeasca din ea de la gazele pe care le elimina teava...asa ca vroiam sa va intreb ce as putea face?...sau daca cunoasteti vre-un tinichigiu prin bucuresti sa ma sfatuiti si pe mine putin P.S.:sa stapanesti sanatos loganelul...avem masini "identice" )

    Comment


    • #62
      Originally posted by mdi_pro View Post
      Pacat - trebuie sa incerci si un diesel


      Revizia Prestige 1.5 dci 85 CP (EURO 4) 20000 km
      1. filtru ulei MANN W75/3 20 ron .
      2. filtru motorina RENAULT (EURO4) 7701478547 130 ron .
      3. filtru aer RENAULT 8200431081 (cu burete-conditii grele) 50 ron .
      4. filtru polen MANN CU1829 35 ron .
      5. placute frana TEXTAR 140 ron .
      6. ulei Castrol Magnatec Diesel 5w40 160 ron .
      7. Manopera (placute + REV.20000 KM) 110 ron .
      ================================================== ==== .
      TOTAL : 645 ron .
      Pretul dealerului era de 700 Ron + 250 placute frana

      unde ai facut revizia? acelasi filtru de motorina se potriveste si la symbol dci tot de 85? multumesc

      Comment


      • #63
        Dacoserv Militari, eu am alt filtru nu e bun cel de clio, il gaseti aici are 3 stuturi e mai subtire si mai inalt, in plus are si senzorul la capat, daca il gasesti fara senzor poti sa il iei si asa, nu e bai, il pui pe cel vechi ca merge.

        Originally posted by Kobra88 View Post
        problema asta am patit-o si eu cand la fel ca si la tine midi_pro, a intrat o duba in spate...din pacate nu eram eu la volan ca altfel cred ca m-as fi infipt in gatu' omului si nu i-as fi data drumu panu nu ar fi fost mov ).... dar problema la mine este ca nu eram in tara cand s-au intamplat toate astea...iar cand m-am intors masina era deja "reperata" in service ...mai bine spus teava de esapament nu a fost inlocuita cu alta(nu as avea vre-o problema cu asta) doar ca nu au potrivit-o perfect pe gaura de la bara ...si acum incepe sa imi topeasca din ea de la gazele pe care le elimina teava...asa ca vroiam sa va intreb ce as putea face?...sau daca cunoasteti vre-un tinichigiu prin bucuresti sa ma sfatuiti si pe mine putin P.S.:sa stapanesti sanatos loganelul...avem masini "identice" )
        arata-mi ceva poze, poate te ajut, eu am sa revin cu ceva poze de azi de la masina mea cu bara data jos vreau sa vad ce au lucrat scarbele si sa remediez ceva ce ma deranjeaza
        Last edited by mdi_pro; 9 May 2009, 14:26. Reason: Automerged Doublepost
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • #64
          Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si sa te duca fff multi km fara incidente neplacute.Numai bine

          Comment


          • #65
            Am reusit sa dau bara jos ,sa vad o reparatie facuta la norma si apoi sa constat ca bara e deformata deoarece a fost bagata la o temperatura mai ridicata la cuptor, ceva ceva am reusit totusi sa fac.
            Attached Files
            Last edited by mdi_pro; 9 May 2009, 21:18.
            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

            Comment


            • #66
              Cine ma poate ajuta cu deschirea automata portbagaj alarma Maat vreau si din telecomanda si din buton-asta ma gandesc pe unde sa il pun , poate ma mai ajutati si voi cu cateva idei
              Va rog sa specificati si ceva preturi
              Multumesc
              http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

              Comment


              • #67
                cine ma ajuta cu bordul, cu mici diferente .... in bucuresti?
                Attached Files
                http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                Comment


                • #68
                  Vorbim ..... cu mare placere .... spor la kilometri
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    ce zici??????????

                    ce imi recomanzi pt familie intre logan 1,4MPI si 1,5 DCI (80CP) ambele masini sunt secon-hend din 2007 cu 45000 km aceleasi dotari..............mersi

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by danycata View Post
                      ce imi recomanzi pt familie intre logan 1,4MPI si 1,5 DCI (80CP) ambele masini sunt secon-hend din 2007 cu 45000 km aceleasi dotari..............mersi
                      off: cam ambele sunt la fel numai ca dieselu are mai mult cuplu trage un pic mai bine la deal si la remapare scoti mai multi caluti decat pe benzina .
                      ala cu ned 4 sped ... sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Eu as merge pe 1.4 MPI.

                        Comment


                        • #72
                          1.6 sa 1.6 16v...1.4 e de toata jena......dupa parerea mea...mori cu el in depasiri...
                          http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Mariusrs View Post
                            1.6 sa 1.6 16v...1.4 e de toata jena......dupa parerea mea...mori cu el in depasiri...

                            sau nu


                            A..masina e super mdi_pro.Si pe mine m-ar interesa o schimbare de leduri in bord,dar deocamdata sunt cam nehotarat.
                            Last edited by Punk; 7 January 2011, 16:15.
                            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                            My ride

                            Comment


                            • #74
                              off: daca il remapezi pe 1.4 si mai pui una alta pe el si i dai 5500 o sa mearga ca un 16v ;))
                              ala cu ned 4 sped ... sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Nici 1.5 DCI 85 CP nu e prea grozav in depasiri, cel putin comparativ cu 1.6 MPI 90 CP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google