My ride

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My ride

    Salut!
    Dupa cum am promis revin cu poze cu noua mea masina Logan Prestige 1.5 DCi 85 de cp.
    Attached Files
    1.5 DC 85 CP

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos ;)

    Comment


    • #3
      Poti face o comparatie (eventual poze si sa postezi la rubrica "probleme cu stergatoarele")intre bratele de la stergatoare intre masina ta si alt logan mai vechi?Am inteles ca au shimbat putin forma pentru a nu mai topai pe parbriz.Multumesc.
      Sa o stapanesti sanatos...faina culoare.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Multumesc mult pentru urari!
        Uite ca la asta cu stergatoarele nu m-am gandit.am remarcat totusi ca nu mai scartaie pe parbriz, dar m-am gandit ca or fo folosit stergatoare cu grafit, asa cum am folosit eu la cealalta si a tinut faza.
        O sa ma uit si revin!
        Last edited by crististreulea; 23 November 2007, 16:18.
        1.5 DC 85 CP

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme!
          E primul Prestige 1,5 DCI albastru mineral pe care il vad, am vazut toate culorile in afara de culoarea asta. Parca s-a sters deja ornamentul cu sigla Dacia de pe calandru?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            unde e calandrul?imi pare rau , dar chiar nu stiu.
            Revin cu o poza!cred ca asta vroiai sa vezi!
            Culoarea e f misto, dar sti ce greu se intretine?!!
            Attached Files
            Last edited by crististreulea; 23 November 2007, 16:19.
            1.5 DC 85 CP

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti sanatos si multi km sa ai cu ea,este superba culoarea ,minunata ce sa zic
              Te-ai gandit sa-i faci ceva tuning la ea?
              "cromul este placerea mea"
              "cui nu-i place , valea"

              Comment


              • #8
                Frumoasa masina! Sa fie intr-un ceas bun Una de asta imi doresc si eu,numai ca sa fie cu 16v.Mult succes in continuare!
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  bravo!

                  se vede si se stie ca prestige'ul este cel mai bn lucrat din toate modelele. sa te bucuri de ea! loganul din spate ce varianta este? tot al tau?

                  Comment


                  • #10
                    cel mai bine lucrat?
                    adica la ale noastre strang suruburile cu patentul si la prestige cu cheia ?
                    Imi place interiorul la prestige,plus ca e de alta culoare,un gri mai inchis,lucru care il observati pe stalpi dintre geamuri ,pe alea de la parbriz,unde plasticele sunt tot de pe modele vechi,adica culoare gri...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andrei*j
                      se vede si se stie ca prestige'ul este cel mai bn lucrat din toate modelele. sa te bucuri de ea! loganul din spate ce varianta este? tot al tau?
                      Multumesc pentru urari!
                      Loganul din spate e un ambition 1.5 dci 65 cp, gri perla.dar are un an si 4 luni si 48000 km, si s-a ivit ocazia sa il iau pe asta nou, asa ca pe asta o sa il dau.
                      Masina e luata in leasing pe 4 ani.
                      1.5 DC 85 CP

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by DjCool
                        unde e calandrul?imi pare rau , dar chiar nu stiu.
                        Scuze ca n-am fost mai clar. Ornamentul de pe calandru e metalul ala arginitiu (cromat) de deasupra siglei Dacia, care are pe el niste triunghuri mici albastre. Vezi sa nu dai cu carpa sau peria tare pe zona cu triunghiurile ca se sterg foarte repede.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by BRUTUSANF
                          Sa o stapanesti sanatos si multi km sa ai cu ea,este superba culoarea ,minunata ce sa zic
                          Te-ai gandit sa-i faci ceva tuning la ea?
                          Multumesc de urari!la fel si voua!
                          Tuning?nici nu ma gandesc.Sunt mare fan logan dar loganul e facut pt alceva decat tuning.degeaba il faci sa arate ca un ozn, daca sub capota are tot 65 de cai!
                          Eu unul, si asta e parerea mea personala, nu as face tuning la nici o masina.cel putin asa vad eu treaba!
                          Culoare imi place mult si arata f bine, dar se intretine greu.dc observi in spate un logan gri perla(care acum nu se mai face) pe care dc nu il spalam 1 luna nu se vedea.la asta in 2-3 zile e jale!!!

                          Originally posted by andrei
                          Scuze ca n-am fost mai clar. Ornamentul de pe calandru e metalul ala arginitiu (cromat) de deasupra siglei Dacia, care are pe el niste triunghuri mici albastre. Vezi sa nu dai cu carpa sau peria tare pe zona cu triunghiurile ca se sterg foarte repede.
                          Am inteles.azi am spalat-o in curte, deoarece am fost la 15 spalatorii si trebuia sa astept cel putin 1 ora asa ca am spalat-o acasa.
                          crezi ca daca o duc la spalatorie o sa se matuiasca acolo?
                          Multumesc mult pt sfat!

                          Originally posted by Cristi_Xp
                          cel mai bine lucrat?
                          adica la ale noastre strang suruburile cu patentul si la prestige cu cheia ?
                          Imi place interiorul la prestige,plus ca e de alta culoare,un gri mai inchis,lucru care il observati pe stalpi dintre geamuri ,pe alea de la parbriz,unde plasticele sunt tot de pe modele vechi,adica culoare gri...
                          Ce vroia sa zica si ii dau drepatate, este ca este mai finisata un pic si se vede.
                          Iti dau un exemplu: maneta de semnalizare, ca sa revina la pozitia initiala, dupa ce ai semnalizat trebuie sa dai de volan de 2 ori.la loganul normal e f sensibila si revine imediat la pozitia initiala.Un alt exemplu e mocheta si tapiteria scaunelor.
                          si eu sunt de principiu ca prestigul este mult diferit de sa zicem chiar si varianta ambition, din punct de vedere al finisarilor.
                          Eu unul ma simt f bine in ea, si urcand la volanul ei dintr-un ambiton se simte diferenta.
                          Last edited by andrei; 22 November 2007, 22:05.
                          1.5 DC 85 CP

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stapanesti sanatos
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cristi_Xp
                              cel mai bine lucrat?
                              adica la ale noastre strang suruburile cu patentul si la prestige cu cheia ?
                              mai bine lucrat.. m'am referit ca are materiale mai bune, mai de calitate pe el fata de ambiance de exemplu, modul de asamblare doar e la fel, nu s'ar complica ai nostri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google