B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @cristiubs- am mai scris cat au costat piesele, montajul gratis doar l-am facut eu din care am recuperat jumate din vanzarea mpp ; Motivele : daca ma opreste RAR-ul costuri de schimbat motoarele x2 ,ITP costuri de schimbat motoare x2,nu am turometru , nu am vitezometru , costurile pieselor ... etc

    @CristiXp - Jean s-a incurcat in viteze si kilometri

    @NZN - sa gasesc un aparat bun si o metoda de al pozitiona pe volan si voi face filmulete

    Comment


    • Ca sa nu mai existe motive de bascalie sau eu mai stiu ce, rog pe cineva sa modifice postul meu si sa spuna 45 si 85 poftim.
      Cu scuzele de rigoare imi asum "mea culpa"!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Daca pui arcuri la supape urci turatia in 7500-8000 daca chiar vrei sa dai a2a la 100km/h )
        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

        Comment


        • sau.....faci ca aici http://www.youtube.com/watch?v=yN7nU...eature=related
          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

          Comment


          • E de ajuns 7000rpm sa prinda 100km/h cu a2a, pe ceas.Reali nu stiu cati or fi..
            Hai cu filmuletele Cosmin.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • Originally posted by FloNZN View Post
              ))
              numa ca ala`i diesel .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • doamne sfanta paraschivoam dat exemplu maaaaa,sa faca la fel ca streulea...
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • masina sta pe bara 1 saptamana ... in ajutorul unui prieten am imprumutat anumite piese ...

                  Comment


                  • Multumim poti veni pe la noi cand vrei ....stii tu
                    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                    Comment


                    • Nu mai multumi... ai o bila neagra de la mine ...
                      P.S. -ai grija ca fac aroganta si iti iau axa

                      Comment


                      • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        ))
                        numa ca ala`i diesel .
                        din cate imi amintesc, octavian avea un filmulet cu a 2 a la 100 si el are 1,4
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • @ cosmin - m-am uitat mai cu atentie la paginile despre admisie, si problemele minore aparute ulterior.Eu m-am lovit de ceva asemanator cu o admisie stock, si din cauza asta vin si te intreb, nu de alta dar poate ceva asemanator se regaseste si in cazul tau:

                          Intre colectorul de admisie si chiulasa, etansarea se face prin 4 inele de cauciuc(oringuri) - vbm la echiparea stoc.tu le-ai mai folosit tot pe alea ale masinii.Sau le-ai schimbat cu unele aferente colectorului de Megane.Poate fi un loc bun de tras aer fals.
                          Doar intreb, daca deranjeaza poti sa nu raspunzi

                          Comment


                          • te-ai uitat degeaba cristi ... problema nu era de acolo...

                            Comment


                            • Originally posted by cos_min_i View Post
                              te-ai uitat degeaba cristi ... problema nu era de acolo...
                              am vazut pe unde iti tragea aer fals...eu te intrebam de garniturile de acolo...
                              da si tu de stire cum se misca dupa ce ii re-faci softul

                              Comment


                              • M-a uitatam pe net si peste ce dau:
                                BURN Brasov 2010

                                Mioveni 2010

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google